21. júla 2024

Fico prekukol Matovičovu hru: Hegerov zlepenec DEMOKRATI sú Matovičova objednávka (VIDEO)

Zdielajte

SLOVENSKO: Predstavitelia strany SMER – slovenská sociálna demokracia na tlačovej besede reagovali na vznik novej politickej strany Demokrati, ktorej predsedom bude súčasný odvolaný premiér Heger. Predseda SMERu – SSD Robert Fico zaprial novovzniknutému subjektu to najlepšie a aby sa naplnili vo férovej súťaži jeho ciele, pokiaľ spĺňa zákonné predpoklady na svoje fungovanie. Skonštatoval, že nikto nepochybuje, že strana Demokrati je Matovičova objednávka. Ten si zrátal, že s OĽaNO, bez ohľadu na prítomnosť Hegera alebo Naďa získa rovnaké percentá, tak sa rozhodol vyslať Hegera na novú misiu, kde verí, že tento Hegerov zlepenec naberie percentá, s ktorým Matovič rád po voľbách urobí koalíciu. Ďalej nikto nepochybuje, že nová strana dostala požehnanie z americkej ambasády.

„Tretia vec, ktorá nás trochu vyrušila, bola prítomnosť pána Budaja, pretože môže tu niekto rozprávať o demokracii, slušnosti, rešpekte, ak jedným zo zakladajúcich členov takejto strany je eštebák, na ktorého existujú platné dokumenty, že spolupracoval aktívne s tajnou bezpečnosťou a udával svojich priateľov, nemá právo hovoriť o slušnosti, demokracii alebo rešpekte,“ povedal R. Fico.

SMER – SSD však kladie aj otázky. Kde je v tejto hre prezidentka? Tá sa rozhodla poveriť túto vládu výkonom svojich funkcií až do vymenovania novej vlády alebo do konania parlamentných volieb.

„Ak pani prezidentka mieni mlčať a mieni sa pozerať na absolútnu iracionalitu, ktorá nastáva na slovenskej politickej scéne, musíme konštatovať, že s týmto cirkusom súhlasí. Neviem si predstaviť, že predsedom vlády Slovenskej republiky, hoc v demisii, že ministrom zahraničných vecí v demisii, ministrom hospodárstva v demisii, ministrom obrany v demisii, ministrom životného prostredia, eštebákom v demisii, že budú ľudia, ktorí sú z politickej strany, ktorá neprešla parlamentnými voľbami. To je nemožné,“ prízvukoval Robert Fico.

Títo ľudia nemôžu reprezentovať nový politický subjekt a nemôžu sa stavať k povinnostiam členov vlády a k vládnemu programu. Je nemožné, aby tieto mimoriadne dôležité posty vo vláde v demisii zastávali ľudia, ktorí ako keby s politickou stranou neprešli parlamentnými voľbami. Preto R. Fico vyzval prezidentku Čaputovú, aby k slovenskému národu dnes vystúpila a vyslovila súhlas alebo nesúhlas s touto situáciou. Prezidentka má podľa ústavy povinnosť zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov, čo toto rozhodne nie je.

Ako to ďalej vidí prezidentka s funkčnosťou tejto vlády, keďže niekoľkokrát vyhlásila, že pokiaľ bude vidieť fatálne zlyhanie vlády, pristúpi k vymenovaniu úradníckej vlády? R. Fico sa ďalej pýta, ako sa bude táto vláda schopná ďalej sústreďovať na zdražovanie, o ktorom opakovane hovorí na tlačových besedách?

„Tridsať percentné zvyšovanie cien potravín, máme skoro dvakrát tak vysoké zdražovanie, ako je priemer krajín eurozóny. Ale my riešime vznik novej politickej strany a presuny, ktoré  nastávajú vo vládnych štruktúrach. Kedy sa budú venovať robote? Dajú zajtra na rokovanie vlády materiál podobný ako vo Francúzsku, kde sa francúzska vláda pod tlakom prezidenta dohodla s veľkými obchodnými reťazcami na tom, že budú stanovené nejaké ceny základných potravín, ktoré sa nesmú prekročiť? Čo ponúkne táto vláda, pokiaľ ide o hypotéky, ktoré z jedného percenta išli hore takmer na štyri percentá. Aké riešenie je schopné vláda, keď budúci pán štátny tajomník, ktorý má riadiť celý rezort sa bude do štrnásteho  marca vyvaľovať v Mexiku? Aké riešenie ponúkne pán Heger zajtra na tej vláde?“ pýta sa R. Fico.

Prezidentka naďalej mlčí, aj keď sa tu v tichosti kradne. Mlčí, aj keď bez akýchkoľvek problémov brat Kolíkovej, ktorá je plne angažovaná a bude podporovať túto koalíciu do posledného momentu, podpísal zmluvu s RTVS za 3,7 milióna eur. Marža pre tohto obchodníka môže byť možno 20%, môžeme teda hovoriť, že okolo 700 tisíc zarobí Kolíkovej brat len na tejto zákazke.

R. Fico uzatvoril tému slovami, že nikdy neboli tak naplnené podmienky na zmenu termínu predčasných parlamentných volieb z 30. septembra na 1. júl, ako dnes po tlačovej konferencii E. Hegera.


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *