21. júla 2024

Belousovová k návšteve holandského kráľa: Čaputová má pravdu, naozaj nerozumie vlastnému národu! Belousovová trefne zareagovala aj na Kollárove politické pirulety

Zdielajte

SLOVENSKO: Belousovová o návšteve holandského kráľa. Politička Anna Belousovová (Národ a spravodlivosť) kritizuje prezidentku SR Zuzanu Čaputovú za priebeh návštevy holandského kráľa Viliama Alexandra na Slovensku. Kráľovský pár sa podľa nej nemal šancu dozvedieť, aká je v skutočnosti situácia na Slovensku. Čaputová vraj ponúkla kráľovskému páru pohľad na akúsi dokonalú krajinu, ktorej jediným problémom je LGBTI komunita a triedenie fľašiek.

Belousovová o návšteve holandského kráľa

Kráľovský pár zobrala na Devín, do historického centra Bratislavy. Pripomenuli si vraždu novinára Jána Kuciaka, navštívili bar Tepláreň. Strkali odpadky do automatu na výkup PET fliaš, alebo sa kochali prírodou v TANAPe.

Demokracia vs. monarchia

Nie je výnimkou, že mnoho monarchií vo svete, hlavne v tom vyspelejšom, má demokratické procesy. Aj napriek tomu však platí, že monarchovia nie sú volení demokraticky a preto je ich presadzovanie demokratických hodnôt, alebo presadzovanie takýchto hodnôt v ich blízkosti, poriadne kostrbatou myšlienkou.

„Je trochu divné, zvláštne až smiešne, ak sa kráľovský pár a priamo zvolená hlava štátu zhodujú na spoločných hodnotách demokracie. Monarchie a panovníci sú predsa úplne z inej ´opery´. Sú pozostatkom histórie a symbolom tradícií, no určite nie sú symbolom demokracie. Teda ak sa niekto hlási k hodnotám demokracie,t.j. rovnosti všetkých ľudí, nemal by mať záchvaty nadšenia z blízkosti pána kráľa a kráľovnej. Však pani prezidentka?,“ konštatuje a pýta sa Belousovová.

Krajina bez problémov?

Prezidentka sa podľa skúsenej političky správala tak, ako keby na Slovensku neprebiehala vážna hospodárska a politická kríza, doplnená poriadnym spoločenským konfliktom: „Ak by som bola na mieste tejto návštevy, zo Slovenska by som odchádzala s dojmom, že sme krajina, ktorá sa môže pochváliť peknou prírodou, že na našom území existovalo osídlenie už v stredoveku, jediné naše problémy súčasnosti sú práva LGBT, môžeme sa pochváliť automatmi na pet fľaše a pomocou Ukrajine, lebo našim občanom už pomáhať netreba.“

Namiesto spoznávania Slovenska holandský koncert

Tŕňom v Belousovovej oku je evidentne aj to, že prezidentská kancelária kráľovskému páru namiesto hlbšieho spoznania slovenskej kultúry ponúkla koncert holandských umelcov. „Asi im nikto pred návštevou nepovedal, že máme vlastnú kultúru, že máme vlastnú históriu, vlastné významné osobnosti, na ktoré máme právo byť hrdí. Že sme jeden z najstarších národov Európy a naša národná história nikdy nie je spätá s kolonializmom, nikdy sme náš blahobyt nezakladali na utrpení iných národov. Že sme národ, ktorý ako jeden z prvých prijal kresťanstvo. Skrátka, že máme čo Európe a svetu ponúknuť,“ pokračuje politička.

Je otázne, s akým dojmom odchádzal holandský kráľ zo Slovenska. Čo je však minimálne podľa Belousovovej isté, je to, že prezidentka naozaj do svojho národa úplne nevidí. „Jej ´výsosť´ opäť raz dokázala, že sa nemýlila, keď kedysi povedala, že ona tejto krajine nerozumie,“ uzavrela.

Belousovová reaguje na Kollárove „politické pirulety“: Ten človek má prirodzený talent pre demagógiu

Podľa Borisa Kollára predsedu Sme rodina vojenská pomoc Ukrajine nie je vmiešavanie sa do vojnového konfliktu. Poslanci tejto strany podporia v parlamente hlasovanie o darovaní našich stíhačiek Ukrajine. Ukrajina sa podľa Kollára neubráni len humanitárnou pomocou, ktorú im pošleme.

Tieto vyjadrenia B. Kollára vôbec neprekvapili Annu Belousovovú, ktorá reagovala na sociálnej sieti voči jeho demagógii.

„Ten človek totiž robí politické piruety stále. Niekedy sa mi zdá, že on sa na tom, že si robí z ľudí bláznov dokonca baví“, uviedla.

Baví sa na svojich voličoch, ktorí mu na tie piruety ešte stále naletia. Len pred pár dňami, keď mu pripomenuli vzťahy so stranou Marie Len Pen, sa dal počuť, že on je vlastne krajná pravica.

Jej strana však vojnu na Ukrajine nepodporuje.

Dnes, keď potreboval obhájiť svoju podporu vyzbrojovaniu Ukrajiny, zopakoval stále opakovanú lož, že je to pomoc, aby sa Ukrajina ubránila Rusku, t.j. aby v tomto konflikte zvíťazila, prízvukovala politička.

A aby úplne pomútil hlavy svojim voličom, nezabudol dodať, že peniaze za stíhačky budú použité na sociálne účely. Akože znížia biedu trpiaceho národa, sarkasticky poznamenala.

Ten človek má prirodzený talent pre demagógiu, uviedla ďalej. Posvietila si na Kollárove „priehľadné demagogické žvásty, ktoré mu zožerú len chudobní duchom“.

Pripomenula, že bieda sa šíri Slovenskom, nielen kvôli neschopnosti vlády, ktorej je tento mozgový gigant súčasťou, ale aj preto, lebo USA a svetový kapitál sa rozhodli obetovať Európu a Ukrajinu kvôli svojim ziskom a blahobytu.

Spýtala sa, či si tu niekto myslí, že Ukrajina sa Rusku ubráni, čiže zvíťazí ?! zapochybovala, či týmto myšlienkovým konštruktom predsedu Sme rodina ešte niekto verí.

„Aj keby sme Ukrajine dali všetky naše zbrane,  k čomu máme asi veľmi blízko, nič sa reálne nezmení“, uviedla.

Podľa nej Ukrajina Rusko neporazí ani s pomocou západu. Myslí si, že USA aj celý Zápas to vedia. Tie frázy o víťazstve sú dobré akurát tak pre médiá a verejnosť. „Západ doteraz neporazil malú Severnú Kóreu“.

Prečo asi ?

No hlavne preto, lebo tento štát má atómové zbrane, argumentovala. A teraz máme uveriť, že Ukrajina s pomocou USA a Západu vojensky porazia Rusko ?!  Neporazia.

A oni to veľmi dobre vedia. Podľa Belousovovej táto vojna má mnoho cieľov a vojenská porážka Ruska medzi nimi nie je.

„Rusko chcú ekonomicky vysiliť.  O tom sú sankcie. Ničiť ekonomiku Ruska, vyvolať sociálne nepokoje, zorganizovať ruský majdan, rozložiť Rusko a tak ho ovládnuť“, to sú podľa nej hlavné ciele.

„Kvôli tomu bol Majdan na Ukrajine, kvôli tomu umierajú Ukrajinci a do stále väčšej a väčšej biedy padá Európa“.

Kollárovi na záver odkázala, že je čas hovoriť ľuďom pravdu a nie napchávať im hlavy prostoduchými frázami a klamstvami.

ZDROJ: E-Report/FB Anna Belousovová


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *