21. júla 2024

J. E. Alexis, VeteransToday: RUSKO KONEČNE PRIZNALO, ŽE ZNIČILO HLBOKÝ PODZEMNÝ VELITEĽSKÝ BUNKER NATO V KYJEVE

Zdielajte

RUSKO/UKRAJINA: Ako 12. marca informoval grécky portál politických a vojenských informácií Pronews s odvolaním sa na americké zdroje, v rámci operácie ako odvety za provokáciu v Brjanskej oblasti zasiahla ruská hypersonická raketa „Dýka“ spoločné veliteľské a komunikačné centrum Ukrajiny a NATO.

Podľa Pronews , „desiatky dôstojníkov NATO“ boli zabitých pri „desivom zásahu“ raketou Mach 12. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o porážku „tieňového generálneho štábu“ NATO na Ukrajine. V tajnom podzemnom bunkri vybudovanom v hĺbke 400 stôp (120 metrov) sa nachádzalo niekoľko dôstojníkov NATO (vo výslužbe) a poradcov. Celkovo viac ako 300 ľudí. K dnešnému dňu sa podľa portálu podarilo spod trosiek podzemného veliteľstva vytiahnuť 40 ľudí, ale väčšinu tých, ktorí zahynuli pod troskami, sa zatiaľ nepodarilo nájsť.

Nie je presne známe, pokračuje portál, koľko západných občanov a koľko Ukrajincov zahynulo v dôsledku úderu „Kindžalom“. „Väčšina z nich, “ uvádza Pronews, „sú Briti a Poliaci, ale boli medzi nimi aj Američania a zástupcovia súkromných spoločností, ktoré podporujú komunikáciu a prenos dát. V najbližších dňoch sa ukáže, do akej miery to ovplyvní priebeh ukrajinských a západných operácií a pokusy o zastavenie záverečnej fázy ruskej ofenzívy na Bachmut.

„Toto, “ uvádza Pronews, „je prvý takýto rozsiahly úder proti vojenskému personálu krajín NATO a nie je známe, ako na to budú reagovať západné hlavné mestá, hoci v prípade reakcie by to bolo ako uznanie aktívnej účasti vojenského personálu vo vojne proti Rusku.“

Podľa oficiálneho predstaviteľa ruského ministerstva obrany generálporučíka Igora Konašenkova boli zničené základne útočných bezpilotných lietadiel, narušený presun záloh a železničná preprava zahraničných zbraní a vyradené výrobné zariadenia na opravu vojenskej techniky a výrobu munície.

Podľa hlavného veliteľa ozbrojených síl Ukrajiny Zalužného na následky ruského úderu na ukrajinské ciele v noci z 8. na 9. marca ruská strana odpálila 81 rakiet vrátane Kh-47 Kindžal, X-22, Kh-101 / Kh-555, ako aj 8 bezpilotných lietadiel Geranium. Podľa Zelenského „to bola ťažká noc“; ako poznamenali pozorovatelia, pričom ukrajinský prezident vyzeral ako zbitý pes.

Vyhlásenia ukrajinských predstaviteľov nehovoria nič o porážke bunkra NATO a smrti západných vojenských príslušníkov. V ukrajinskej verejnosti však kolujú informácie, že 9. marca navštívila delegácia Generálneho štábu Ukrajiny americké veľvyslanectvo v Kyjeve, ako sa predpokladá, s cieľom odovzdať zoznamy Američanov, ktorí zahynuli počas úderu.

„Použitie hypersonických rakiet zvýšilo obavy USA a ukázalo, že Rusko má ťažko zachytiteľnú jadrovú zbraň,“ uviedol Washington Post . Spojené štáty zatiaľ neboli schopné vyvinúť vlastné rakety s podobnými vlastnosťami, čo robí západné krajiny ešte zraniteľnejšími, konštatovali autori materiálu.

Kinžal je najnovší ruský systém s hypersonickými aerobalistickými strelami, ktoré nesú špeciálne vybavené stíhačky MiG-31K. Strela má nízku radarovú viditeľnosť a vysokú manévrovateľnosť a je určená na ničenie pozemných a námorných cieľov. Komplexy Kinžal sú od decembra 2017 v experimentálnej bojovej službe v Ozbrojených silách RF. Oficiálne sa prvé bojové použitie týchto rakiet uskutočnilo 18. marca 2022 počas SVO.

Ako uviedol hovorca velenia ukrajinských vzdušných síl Jurij Ignat, „tieto rakety zatiaľ nemáme protizbraň, letia po balistickej trajektórii. Nemáme proti nim žiadne prostriedky. “

Testy americkej hypersonickej rakety vlani na Havaji sa skončili neúspechom pre problémy so štartom, uviedla agentúra Bloomberg , pričom citovala vyhlásenie amerického ministerstva obrany. Ruská armáda podnikla raketový útok na ukrajinské infraštruktúrne zariadenia pomocou rôznych rakiet a leteckých bezpilotných lietadiel, pričom zničila tajné veliteľstvo NATO na Ukrajine, uvádza WarFiles. Podľa Ukrajiny boli útoky vykonané tisíckami:

X-47 Kinžal („Dýka“),
X-22,
X-101 / X-555,
UAV „Geran“.

Na Ukrajine okamžite informovali, že údajne bolo zostrelených 34 rakiet a osem „v dôsledku organizovanej reakcie nezasiahlo svoje ciele“.

Pochybnosti o tom majú aj samotní Ukrajinci, ktorí cez okná vidia lietať tisíce. Občania sa domnievajú, že protivzdušná obrana „ak sa im pri pokuse podarilo niečo zostreliť, tak nanajvýš pár“.

Rusko používa hypersonické rakety Kindžal pri masívnych útokoch na Ukrajinu ako odvetu za ukrajinský teror v Brjansku. Ukrajinská (a dokonca ani americká) protivzdušná obrana nedokáže zostreliť „dýku“ vo výške 20 km a po tom, ako raketa naberie výšku, padá veľkou rýchlosťou na cieľ a nedá sa s tým nič robiť.

„V skutočnosti útok zasiahol riadiace a plánovacie strediská v bunkroch, ako aj stanice protivzdušnej obrany/radarov. Boli zaznamenané ťažké straty dôstojníkov vrátane Američanov. Zdá sa, že zástupný „tieňový štáb“ NATO dostal poriadne zabrať,“ píšu autori „Vojenských materiálov“.

Potom podľa publikácie prišli na veľvyslanectvo USA zástupcovia ukrajinského generálneho štábu, pravdepodobne s cieľom odovzdať zoznamy mŕtvych.

Vie sa aj o zásahoch do systémov protivzdušnej obrany IRIS a NASAMS, ktoré boli napájané atrapami rakiet a boli zničené X-menmi letiacimi za nimi. Takmer okamžite boli zablokované verejné stránky, ktoré tieto informácie zverejnili.

Šéf ukrajinského ministerstva energetiky German Galuščenko samostatne priznal, že raketový útok poškodil najmenej tri tepelné elektrárne. V skutočnosti sa pod silnú paľbu dostali energetické a vojenské zariadenia až v 12 regiónoch.

AUTOR:  Jonas E. Alexis


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *