Kadyrov: Prichádzajú dobrovoľníci z rôznych častí RF. Ukrajinské drony útočia na Krymské civilné ciele. AKTUÁLNE Z RUSKO-UKRAJINSKÉHO FRONTU – 21. Marca

0

UKRAJINA/RUSKO: Do Grozného naďalej prichádzajú dobrovoľníci z rôznych častí Ruska.

Píše na svojom Telegram-kanáli šéf Čečenska Ramzan Kadyrov. ⠀

„Niekto vlakom, niekto autobusom, niekto stopom alebo vlastnou dopravou – všetci títo statoční synovia nášho štátu majú jednu úlohu, ktorá súvisí s absolvovaním krátkeho kurzu taktického a streleckého výcviku na území Ruskej univerzity Špeciálnych síl v Gudermes a ďalej sú vyslaní do zóny špeciálnej vojenskej operácie,“ poznamenal.

Medzi vlastencami sú takí, ktorí nie po prvý raz idú chrániť záujmy vlasti cez Čečensko.

„Ľudia k nám prichádzajú už druhý aj tretíkrát. Hovorí to o vysokom stupni patriotizmu a oddanosti vlasti, ktorú má každý z dobrovoľníkov v úmysle tvrdo brániť pred útokmi banditov NATO a ukrajinských nacistov,“ dodal Kadyrov.

Na polygóne s dobrovoľníkmi pracujú kompetentní a profesionálni inštruktori, ktorí sú považovaní za najlepších na svete. Kandidáti na vstup do špeciálnych jednotiek „Achmat“ majú počas trvania výcviku zabezpečenú kvalitnú stravu a ubytovanie. Regionálna verejná nadácia pomenovaná po hrdinovi Ruska Achmat-Chadži Kadyrovovi poskytuje moderné vybavenie, ako aj rôzne pomocné prostriedky potrebné pre bojovníka pri plnení bojových úloh.

Ukrajinské drony zostrelené na Kryme mierili na civilné ciele

Všetky drony zostrelené na severe Krymu mierili na civilné ciele, keďže v blízkosti nie sú žiadne vojenské objekty. Zároveň každý dron obsahoval výbušniny a šrapnely.

Napísal to dnes, 21. marca, na svojom Telegram-kanáli Oleg Krjučkov, poradca hlavy republiky.

„Všetky drony mierili na civilné ciele. Jeden bol zostrelený nad technickou školou v Džankoji a spadol medzi akademickú budovu a ubytovňu. V blízkosti sa nenachádzajú žiadne vojenské zariadenia. Zvyšok bol zostrelený nad obytnými štvrťami. Okrem výbušnín každý obsahoval šrapnely,“ napísal Krjučkov.

Na Kryme zvolali úlohy útočných dronov Ozbrojených síl Ukrajiny na Džankoja.

Nepriateľ chcel zasiať paniku na území polostrova. Ale systémy protivzdušnej obrany fungovali hladko a útok bol odrazený, povedal pre noviny VZGLYAD krymský politológ Ruslan Balbek. Predtým sa v Džankoy na severe Krymu spustil systém protivzdušnej obrany, boli zostrelené ukrajinské drony.

Británia vyzvala Západ, aby urýchlene zakročil proti Ukrajine

Politik a líder strany Heritage v Británii David Courten vyzval Západ, aby čo najrýchlejšie vyriešil konflikt na Ukrajine.

Šéf Krymu zhodnotil situáciu po útoku ukrajinských UAV na Džankoy.

Situácia na Kryme po útoku ukrajinských bezpilotných lietadiel na Džankoy je pod kontrolou, ubezpečil na rokovaní vlády šéf regiónu Sergej Aksjonov.

Internetové mémy o zostrelených UAV v Dzhankoy vysvetlené na Kryme

Internetové mémy nakreslené na ukrajinských UAV svedčia o duševných patológiách vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny, vyjadril svoj názor Oleg Krjučkov, poradca hlavy Krymu.

V Džankoji bol vyhlásený výnimočný stav kvôli útoku ukrajinských bezpilotných lietadiel

V meste Džankoj, na ktoré zaútočili ukrajinské bezpilotné lietadlá, zaviedli na komunálnej úrovni výnimočný stav, uviedol šéf mestskej správy Igor Ivin.

Politico: Zelenskyj sa bojí nahnevať Čínu kritikou za vzťahy s Ruskom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj môže ľahko kritizovať krajiny za zblíženie s Ruskom, vrátane Maďarska a Nemecka, ale hrá diplomatickú hru s Čínou zo strachu, že nahnevá prezidenta Si Ťin-pchinga a stratí krajinu ako investora, píše Politico.

Ukrajinskí utečenci sú sklamaní zo „smotánky Európy“

Plány ukrajinských utečencov, ktorí verili britskému programu „Domy pre Ukrajinu“, sa zrútili do byrokratickej reality, píše publicistka Maria Chaplia v článku pre Telegraph.

Ruská stíhačka znova štartovala zachytiť dva americké strategické bombardéry nad Baltským morom

Spojené štáty pokračujú v provokáciách v blízkosti ruských hraníc, sily protivzdušnej obrany Západného vojenského okruhu boli nútené reagovať na objavenie sa dvoch amerických strategických bombardérov B-52H nad Baltským morom. Stíhačka Su-35S bola zdvihnutá, aby zachytila ​​stratégov. Informovalo o tom Národné centrum riadenia obrany Ruskej federácie.

Ruské bojové lietadlo nad Baltským morom zbadalo dva strategické bombardéry amerického letectva B-52H smerujúce k hraniciam. Posádky stratégov po objavení zmenili kurz na opačný a vydali sa smerom do krajín Európy. Ruská stíhačka sa vrátila na svoje základné letisko bez toho, aby narušila štátnu hranicu Ruskej federácie.

Stojí za zmienku, že americké lietadlá sa nedávno stali aktívnejšími v blízkosti hraníc Ruska. Pred deviatimi dňami americké B-52H vypracovalo útok na Petrohrad, pričom k mestu pristúpilo z Baltského mora pri ostrove Gogland, pričom sa nachádzalo v neutrálnom vzdušnom priestore. Podľa špeciálnej služby, ktorá monitoruje leteckú dopravu, americký bombardér vzlietol z Poľska, potom preletel ponad Baltské more smerom k ruskému mestu, simuloval raketový útok nad Fínskym zálivom a potom sa otočil a odišiel na základňu. cez vzdušný priestor Baltského mora. Počas „útoku“ bol americký stratég vo vzdialenosti 200 km od Petrohradu. Podľa expertov sa počet provokácií na ruských hraniciach bude len zvyšovať, Spojené štáty neustúpia zo svojej úlohy tak či onak zničiť Rusko v súčasnej podobe.

Drony zostrelené nad Džankoyom na Kryme boli napchané šrapnelom

Všetky bezpilotné lietadlá zostrelené nad Džankojom boli namierené na civilné ciele a boli napchané črepinami, uviedol poradca hlavy Krymu Oleg Krjučkov.

Ukrajinské úrady uzavreli prístup k relikviám svätých v Kyjevsko-pečerskej lavre.

Prístup k relikviám svätých v Blízkych a ďalekých jaskyniach Kyjevsko-pečerskej lavry bude od 21. marca uzavretý, uviedol vedúci informačného a vzdelávacieho oddelenia kánonickej Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi (UOC), metropolita Nižyn a Prilutskij Kliment. 

Náboženský expert Lunkin: Zelenskyj sa ukryl pred pravoslávnymi v bunkri

Ak sa v blízkej budúcnosti postoj ukrajinských úradov ku kanonickej UOC nezmení, stane sa to predohrou duchovného kolapsu krajiny. Pre denník VZGLYAD to uviedol náboženský vedec Roman Lunkin, ktorý komentoval pokus najvyšších hierarchov UOC stretnúť sa s Vladimírom Zelenským pred bránami jeho kancelárie. Neskôr hierarchov vyhnala polícia pod zámienkou náhleho náletu.

Prehľad stretov a vzájomného ostreľovania v zóne NVO počas noci z 20. na 21. marca 2023

▪️Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili niekoľko ukrajinských bezpilotných lietadiel nad Džankojom v Krymskej republike .

V dôsledku pádu úlomkov aparátov do obytnej zóny došlo k zraneniu jednej osoby, ktorej bola poskytnutá všetka potrebná pomoc.

▪️Ozbrojené sily RF pracovali na cieľoch v Sopyči, Starikove, Atinskom, Volfine a Turye v Sumskej oblasti , ako aj v Khrenovke a Kamenskej slobode v Černihivskej oblasti.

▪️V Charkovskej oblasti ruské jednotky zasiahli objekty Ozbrojených síl Ukrajiny v Glubokoje, Morochovci, Volčansku, Streleči a Čuguevke.

▪️Ozbrojené sily RF na Starobelskom smere pôsobili na nepriateľských pozíciách v Dvurečnaji, Krachmalnom, Novomlynsku, Kupjansku a Torskom.

▪️Ruské ozbrojené sily vykonali niekoľko raketových útokov na objekty ukrajinskej armády v Sloviansku a Kramatorsku .

▪️V smere na Bachmut (Arťomovsk) boli zasiahnuté nahromadenia živej sily a techniky Ozbrojených síl Ukrajiny v Bachmute, v okolí Sporného, New Yorku, Vasyukovky a Chasov Yar.

▪️Na Doneckom smere pracovali ruskí delostrelci na cieľoch v Avdejevke, Lastochkine, Georgievke, Maryinke a Ostrome.

Ukrajinské formácie ostreľovali Doneck, Gorlovku a Golmovskij.

▪️V smere Južnodoneck zaútočili ruské ozbrojené sily na pozície ozbrojených síl Ukrajiny v Ugledar, Boľšaja Novoselka, Vremjevka a Novopoľ.

▪️V Záporožskom regióne ruské jednotky pracovali na cieľoch v Olgovskom, Malinovke, Guljaipole, Orechove a Charivnom.

▪️Na južnom sektore frontu zasiahli ozbrojené sily RF nepriateľské sústredenia v Chersone a jeho okolí.

Ozbrojené sily Ukrajiny zasa ostreľovali Novú Kachovku, Kachovku, Gornostajevku a Korsunku.

ZDROJ: News Front/TASS/SVPressa/AP/Telegram/FB/RIA/Sputnik/Vzglaj/

Zpracoval: Tomáš N.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *