13. júna 2024

Nechutný (po)klus na krátke trate

Zdielajte

Niekedy býva kariérny pád rýchlejší ako kariérny postup. A hanba väčšia ako morový stĺp. Prípad Martina Klusa nie je iný. Lenže, nie je to iba maslo na Klusovej hlave. Tá hanba má viac mien.

Zrada sa zvykne nevyplácať. V spore Matoviča so Sulíkom stavil Klus na stranu, kde to vyzeralo s kariérnym postupom rýchlejšie. Poďme od Sulíka preč, podporujme Matoviča a ním vtedy riadenú koalíciu a uvidí sa. Teda, uvidelo sa. Pekný flek (ešte za Sulíka) na ministerstve zahraničných vecí a po jeho odchode z koalície za podporu pri hlasovaní v parlamente lístok do Bruselu. Nelojálnosť Sulíkovi a naopak, loajalita Matovičovi vyzerala byť zlatou baňou. Lenže, toto platí iba vnútri hraníc Slovenska.

Hanba, hanba a ešte raz hanba

A k nej zas lži. Vraj, to Sulík zapríčinil, že Klus v Bruseli neprešiel ani jediným hlasom. Vieme, kto to asi vymyslel. A prišla večer aj reakcia na lži, ktoré sa na Slovensku vydávajú za pravdu úplne bežne. Český europoslanec z výboru na kontrolu rozpočtu Europarlamentu Mikuláš Peksa na Twitteri najnovšie napísal: „Vážený Martin Klus,nerobte z nás bábky pána Sulíka Richarda! Prítomní poslanci Pirátov a Zelených hlasovali proti Vašej nominácii kvôli chýbajúcemu výberovému konaniu na úrovni slovenskej vlády a nedostatočnej kvalifikácii v oblasti auditu verejných financií.“

A nech si to Hegerova vláda a aj prezidentka vyžerú!

Hanba ako trám. Hej. Za hranicami Slovenska. U nás bežná prax „protikorupčnej“ moci. A prezidentka to už nijak nezaretušuje žiadosťou, aby vláda stiahla Klusovu nomináciu. Kúsok od Bratislavy, za hranicami, totiž na rozdiel od Slovenska funguje civilizovaná demokracia. Ale aj historická pamäť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *