Prečo Čaputová tak veľmi nenávidí Slovákov? ČO SME JEJ SPRAVILI, KEĎ JU 20 ROKOV LEN TAK, PRE NIČ, ŽIVÍME?!? (VIDEÁ)

0

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo svojom prejave na 21. ročníku Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky SR obvinila Slovákov zo šírenia dezinformácií o konflikte na Ukrajine a kritizovala rekordnú nedôveru občanov voči NATO. Bývalý ministerský predseda a šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico reagoval na nenávistný prejav hlavy štátu voči občanom Slovenskej republiky.

Prepis videa:

Pani prezidentka, dnes na konferencii o zahraničnej politike Slovenska, ste mali pravdu. Je tu doslova priepasť medzi zahraničnou politikou, ktorú presadzujete Vy a ľudia ako Naď, Káčer či Heger a postojmi našich občanov. Ľudia jednoducho nechcú Vašu servilnosť k cudzím záujmom.

Hneváte sa, keď Vám to pripomíname, ale pôsobíte ako cudzí prvok v slovenskej politike. Mali by ste počúvať, čo ľudia hovoria. Zahraničná politika Slovenskej republiky je iba jednou z vládnych politík a má výlučne slúžiť na presadzovanie národno-štátnych záujmov SR. To ste ako hlava štátu nikdy nerobili a nerobíte.

Je poľutovaniahodné, aké riešenie ste dnes ponúkli na roztvárajúce sa názorové nožnice medzi Slovenskom a Vami. Kto má iný názor na zahraničnú politiku Slovenska ako Vy a vláda v demisii, je podľa Vás zmätený a treba s ním citlivo a s empatiou pracovať. Chcete tým povedať, že každý s iným názorom je mimo mysle, poblúznený? Preboha, veď názorová rozmanitosť je to najprirodzenejšie v demokratickej spoločnosti! A svoju neuveriteľnú úvahu ste ukončili konštatovaním, že každého, kto šíri iný názor ako Váš, čo je podľa Vás automaticky klamstvo alebo dezinformácia, treba štátnymi orgánmi potrestať.

Pani prezidentka, zapamätajte si, že keď nejaká politika v štáte nefunguje a ľudia ju väčšinovo odmietajú, treba vymeniť politikov a nie národ. Dnes ste urazili každého s iným názorom. Dnes ste urazili demokraciu. Dnes ste urazili celý slovenský národ. Nemôžete ho vymeniť. Treba vymeniť Vás a my na tom budeme v Smere-SD demokraticky pracovať.

Je smiešne, keď hovoríte, že stojíte na strane obhajoby princípov právneho štátu napriek tomu, že niektoré krajiny v regióne pokračujú v ich oslabovaní.

V otázkach právneho štátu a demokracie ste sa ľuďom vždy otočili chrbtom, keď Vás potrebovali.

Kde ste boli počas Covidu, keď ľudí protiústavne izolovali?

Kde ste boli, keď Vás ľudia žiadali v referende o predčasné voľby?

Kde ste boli, keď Vaša milovaná vláda zatvárala alternatívne médiá a zavádzala cenzúru, keď verejnoprávne médiá doslova potláčajú iný názor?

Bez zaváhania ste odsúhlasili očividné, nehanebné porušenie Ústavy SR pri darovaní lietadiel Mig – 29 Ukrajine.

Dnes sme podali trestné oznámenie na všetkých členov vlády pre podozrenie zo spáchania zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa, porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a sabotáže.

Postavili ste sa na stranu obvinených policajtov na NAKA, ktorí chceli kolegyni zapáliť auto, nezákonne ju sledovať a niekam nakopať.

Ani slovom ste sa nezastali opozície, ktorá je týmito ľuďmi prenasledovaná, ako za fašizmu.

Ani slovom ste nereagovali na ministra Mikulca a jeho neprekonateľný nákup vrtuľníka, ani náznakom ste neodsúdili ministra Budaja, že ako eštebák udával svojich priateľov.

To sú tie Vaše princípy právneho štátu?

Je smiešne, ako strašíte, že je ohrozené naše členstvo v EÚ na NATO. Jedine ak Vašou servilnosťou k cudzím záujmom. Bez Smeru-SD by nebolo úspešné referendum o vstupe do EÚ v roku 2004, bez Smeru-SD by nebol ani Schengen, ani Euro.

Ak chcete vidieť ako má vyzerať suverénna zahraničná politika, obzrite sa na dvanásť rokov pôsobenia SMERu vo vláde, alebo si zajtra vypočujte, ako chceme do slovenskej zahraničnej politiky po rokoch Vášho bačovania vrátiť suverenitu. Vypočujte si, ako je potrebné zdôrazňovať výnimočnosť nášho členstva v EÚ, ale aj  výnimočnosť práva politikov a občanov na kritický názor na fungovanie európskych inštitúcií.

My nebudeme obviňovať Slovenky a Slovákov, že NATO nemá u nás prakticky žiadnu podporu. My, na rozdiel od Vás, pani prezidentka, vidíme štyri svetové strany, porušovanie medzinárodného práva konštatujeme vždy, keď je na to dôvod, nie keď sa nám to politicky hodí, nemáme záujem zasahovať do vnútorných záležitostí iných krajín a chápeme, že na svete sú aj krajiny, ktoré sa rozhodli ísť inou formou vládnutia, ako je parlamentná demokracia.

Vážená pani prezidentka, nemali sme nikdy žiadne pochybnosti, že ste učebnicovým príkladom zástankyne selektívnej spravodlivosti a demokracie, ale Vaše dnešné vystúpenie odhalilo Vašu podstatu úplne a tá je pre slovenskú demokratickú budúcnosť neprijateľná.

Čaputová obvinila Slovákov zo šírenia dezinformácií o konflikte na Ukrajine, kritizovala rekordnú nedôveru občanov voči NATO, chválila zahraničnú politiku proukrajinskej Hegerovej odvolanej vlády a dávala lekcie, aká by mala byť naša správna orientácia: „Je kľúčové vedieť, kto sú naši partneri, spojenci a na akej strane stojíme. EÚ a NATO sú dva najprosperujúcejšie a najbezpečnejšie kluby na svete“

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v rámci príhovoru na 21. ročníku Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky SR sa opäť zamerala voči všetkým občanom Slovenskej republiky, ktorí kritizujú súčasný režim, vojnu na Ukrajine, zasielanie zbraní režimu v Kyjeve, ako aj tých, ktorí nepodporujú Severoatlantickú alianciu. Podľa podpredsedu Smeru-SD Ľuboša Blahu vyhlásila z pozície hlavy štátu vojnu demokracii.

Slovensko potrebuje udržiavať verejnú zhodu na tom, kam ako spoločnosť patrí. Obzvlášť dôležité je udržať pokoj a hodnotovú integritu v súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami, kde sa zahranično-politická orientácia SR stáva prominentnou témou. Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová v rámci príhovoru na 21. ročníku Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky SR.

Podotkla, že na Slovensku narastá riziko spoločenskej podpory pre zahraničnú politiku, ktorú krajina presadzuje. Poukázala pri tom na dianie na Ukrajine a jej vnímanie na Slovensku či šírenie dezinformácií. Varovala zároveň, že Severoatlantická aliancia (NATO), má v SR najmenšiu verejnú podporu spomedzi takmer všetkých svojich členov.

„Táto neutešená domáca situácia nás robí zraniteľnejšími vo svete, ktorý sa za uplynulý rok tak zásadne zmenil,“ dodala. Zdôraznila, že slovenská diplomacia síce nemá byť súčasťou politického boja, no nemala by mlčať, keď politici klamú či fabulujú.

„Nemôžeme rezignovať na dialóg so všetkými, ktorí hľadajú alebo sú zmätení. Zároveň však musíme jasne odmietnuť tých, ktorí porušujú zákon, nabádajú k násiliu alebo nebezpečné klamstvá sami šíria,“ uviedla. Dialóg o geopolitických otázkach je podľa nej obzvlášť dôležitý v čase nadchádzajúcich volieb. V tejto súvislosti podporila rezort diplomacie, aby v diskusii vytrval. Dôležité je tiež podľa nej pretaviť partnerstvá v reálny a hmatateľný benefit.

„Ukážme ľuďom, že naša pomoc susedovi je dôležitá nielen pre bezpečnosť Slovenska. Ale že ňou zároveň otvárame dvere obchodu a prosperite, najmä na východe našej krajiny,“ priblížila.

Prejav prezidentky SR Zuzany Čaputovej:

Bývalý ministerský predseda a šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico v reakcii na nenávistný prejav hlavy štátu voči občanom Slovenskej republiky dal prezidentke za pravdu, keď skonštatoval, že je tu „doslova priepasť medzi zahraničnou politikou, ktorú presadzuje Zuzana Čaputová a ľudia ako Naď, Káčer či Heger a postojmi našich občanov.“

„Je poľutovaniahodné, aké riešenie ste dnes ponúkli na roztvárajúce sa názorové nožnice medzi Slovenskom a Vami. Kto má iný názor na zahraničnú politiku Slovenska ako Vy a vláda v demisii, je podľa Vás zmätený a treba s ním citlivo a s empatiou pracovať. Chcete tým povedať, že každý s iným názorom je mimo mysle, poblúznený?,“ uviedol Fico a poukázal na to, že názorová rozmanitosť je to najprirodzenejšie v demokratickej spoločnosti.

„Pani prezidentka, zapamätajte si, že keď nejaká politika v štáte nefunguje a ľudia ju väčšinovo odmietajú, treba vymeniť politikov a nie národ. Dnes ste urazili každého s iným názorom. Dnes ste urazili demokraciu. Dnes ste urazili celý slovenský národ. Nemôžete ho vymeniť. Treba vymeniť Vás a my na tom budeme v Smere-SD demokraticky pracovať,“ dodal líder Smeru-SD.

BLAHA: ČAPUTOVÁ PRERAZILA ĎALŠIE DNO – LIKVIDUJE DEMOKRACIU V PRIAMOM PRENOSE

Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha v tejto súvislosti prezidentke SR pripomenul, že vo svojom hodnotení zahraničnej politiky sa ani slovom nezmienila o tom, že dočasne poverený minister zahraničných vecí Rastislav Káčer spáchal ústavný podvod, keď svojvoľne rozhodol, že poslanie stíhačiek a rakiet na Ukrajinu nie je zásadná vojenská záležitosť:

Prezidentka Čaputová pred chvíľou oficiálne prikryla všetky trestné činy, ktoré spáchala Hegerova odvolaná vláda a ministerstvo zahraničia.

1. Vo svojom hodnotení zahraničnej politiky ani necekla o tom, že minister Káčer spáchal ústavný podvod, keď svojvoľne rozhodol, že poslanie stíhačiek a rakiet na Ukrajinu nie je zásadná vojenská záležitosť.

2. Ani slovkom sa nezmienila o tom, že vláda porušila ústavu a obišla parlament, čím definitívne pochovala parlamentnú demokraciu na Slovensku.

3. Nič nevytkla ani Káčerovi, ktorý v Michalovciach vrieskal po ľuďoch, že sú „dobytok“ a že by z nich predkovia „grcali“. Takýto slovník sa zjavne Čaputovej páči.

4. Jej jediným posolstvom bolo, že musíme plniť pokyny „spojencov“ a vysporiadať sa so zlými Slovákmi, ktorí podľa prieskumov v jasnej väčšine odmietajú takúto kolenačkovú zahraničnú politiku.

5. Čaputová neskrývala hrôzu z toho, že Slovensko je v podpore NATO druhé od konca spomedzi členských štátov. Ups.

6. Vraj „zmäteným ľuďom“ treba vysvetľovať. A vraj tých, čo šíria iné názory („dezinformácie a dezinterpretácie“) treba stíhať a trestať.

7. Všimnite si ten posun. Čaputová už neútočí iba na „dezinformácie“, čo majú byť akože klamlivé správy, ale aj na „dezinterpretácie“, čo odkazuje doslova na iné názory a hodnotenia nespochybniteľných faktov.

8. Čaputová tak vlastne vyhlásila vojnu demokracii, pretože tá je postavená na slobode slova a pluralite názorov a interpretácii. Z pozície hlavy štátu! Toto je škandál!

9. Ak teda nesúhlasíte s vojnovými propagandistickými interpretáciami „spojencov“ a ich poskokov ako Káčer či Naď, tak ste „dezinterpretátor“ a treba proti vám bojovať.

10. Toto už je len krôčik od toho, aby odvolaná vláda s posvätením prezidentky masovo prenasledovala a zatvárala všetkých ľudu, ktorí chcú mier. V mene „informačnej búrky“.

11. A keby ste počuli tú aroganciu. Čaputová vo svojom prejave z dvoch tretín Slovákov, ktorí nechcú posielať zbrane na Ukrajinu a chcú mier, robila „zmätených“ hlupákov, ktorým treba trpezlivo vysvetľovať a zvestovať režimové „pravdy“ ako malým faganom.

12. Lebo tuná magisterka Čaputová, ktorej najväčší intelektuálny výkon boli dve infantílne brožúrky pre Sorosa, je najmúdrejšia na svete a ona ti to všetko vysvetlí.

13. Prosím, zavolajte niekto profesora Mearsheimera, nech sem priletí z Chicagskej univerzity, aby mu pani magisterka mohla vysvetliť, aký je zmätený, keď vyzýva k prímeriu, pretože USA ženú svet do jadrovej vojny.

14. Prepáčte, ale to, čo dnes predviedla Zuzana Čaputová, je tak bezočivý a primitívny útok na Slovákov, že takéto niečo by si nedovolil ani štamgast zo staničného bufetu.

15. Čaputová dnes mala odsúdiť porušenie ústavy, vyjadriť rešpekt k mienke väčšiny Slovákov, odmietnuť vulgárne osočovanie ľudí zo strany Káčera a vyzvať k slobode slova. A k mieru, preboha!

Ona dnes naopak prerazila ďalšie dno a odobrila všetky totalitné tendencie, ktoré vytýčila Hegerova odvolaná vláda. Čo myslíte, komu týmto slúži?

Prieskum: Slováci nedôverujú NATO

Mimovládna organizácia Fórum pre medzinárodnú politiku, ktorá je zameraná na otázky medzinárodnej a bezpečnostnej politiky, zverejnila minulý týždeň výsledky prieskumu Severoatlantickej aliancie o tom, ako občania členských krajín NATO vnímajú obranu a bezpečnosť.

Slovensko je v tomto prieskume vo viacerých kategóriách na chvoste rebríčka. Vystúpenie z NATO by podporili najmä obyvatelia Čiernej Hory, Slovenska a Bulharska. Slováci si rovnako v najväčšej miere myslia, že Aliancia nie je pre budúcu bezpečnosť ich vlasti dôležitá. Medzi najskeptickejšími sme aj v názore na ďalšiu podporu Ukrajiny. Oproti poslednému prieskumu sa však trend zlepšuje.

V rámci NATO patrí Slovensko vo viacerých oblastiach medzi najskeptickejšie krajiny voči Aliancii. Počet tých, ktorí NATO vnímajú priaznivo, je v Aliancii najnižší práve u nás, a to len 40 percent oproti priemeru Aliancie 58 percent.

Na konci rebríčka je Slovensko aj v dôvere voči NATO. Aliancii dôveruje len 40 percent opýtaných Slovákov a Sloveniek, čo je však stále viac ako v Severnom Macedónsku (38 percent) alebo Grécku (34 percent).

Prieskum sa uskutočnil v 30 členských krajinách a vo Švédsku a Fínsku v období od 7. – 29. novembra 2022. V každej krajine bolo oslovených minimálne 1000 respondentov, pričom celkovo sa uskutočnilo 30 993 rozhovorov.

Z najnovšieho prieskumu zverejneného 21. marca 2023 vyplýva, že až 70 percent Slovákov je proti dodávaniu zbraní na Ukrajinu. Navyše viac ako polovica Slovákov obviňuje zo zodpovednosti vojny na Ukrajine Spojené štáty (55 percent) a takmer polovica viní z vojny samotnú Ukrajinu (49 percent).

Prieskum verejnej mienky v rámci projektu RevivEU financovaného Európskou úniou, ktorý uskutočnil Bratislava policy institute v spolupráci s agentúrou STEM Praha, sa realizoval od 5. do 16. februára 2023 na vzorke 1019 respondentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *