P. Caddle, BREITBART: EÚ PRESADZUJE „KRIMINALIZÁCIU“ FYZICKEJ HOTOVOSTI NOVÝM ZÁKONOM AKOŽE PROTI PRANIU ŠPINAVÝCH PEŇAZÍ

0

EU: Europoslanec varoval, že Európskej únii hrozí „kriminalizácia“ používania fyzickej hotovosti prostredníctvom nových zákonov proti praniu špinavých peňazí.

 Dr Gunnar Beck , zástupca populistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD), varoval, že EÚ svojimi novými zákonmi proti praniu špinavých peňazí (AML) zrejme presadzuje „kriminalizáciu“ používania fyzickej hotovosti.

Politici v Bruseli už dlho uvažujú o hornom zákonnom limite hodnoty hotovostných transakcií v rámci bloku, pričom zákonodarcovia podrobne opisujú plány zakázať Európanom minúť viac ako 10 000 eur vo fyzických ponukách v rámci jednej transakcie.

Európsky parlament však teraz hlasoval za zníženie takéhoto navrhovaného limitu až na 7 000 EUR v rámci úsilia o potlačenie prania špinavých peňazí a vyhýbania sa daňovým povinnostiam v rámci bloku, pričom úradníci tiež hlasovali za to, aby transakcie kryptomeny platili za tovar a služby, ktorých hodnota je vyššia ako 1 000 EUR, budú zakázané.

Zdá sa, že mnohí v parlamente ospravedlňujú rozhodnutia ako dôležitý krok pri obmedzovaní kriminality v Európe, hoci Dr. Beck varuje, že limity na hotovostné platby teraz zašli príliš ďaleko.

Keď pre pár kriminálnikov obmedzujú všetkým slobody

Beck vo vyhlásení pre Breitbart Europe zdôraznil, že AfD síce privítala dodatočné úsilie v boji proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu, ale odmietla výzvu parlamentu na obmedzenie hotovostných transakcií.

Zatiaľ čo by sme sa mali zamerať na pranie špinavých peňazí organizovaným zločinom a islamistickými teroristami, EÚ sa rozhodla sprísniť dohľad nad transakciami nemeckých sporiteľov a dôchodcov

poznamenal. „Toto je chyba.“

Pokračoval s tvrdením, že AfD je teraz „jedinou stranou, ktorá bráni hotovostnú slobodu“ v Nemecku, pričom členovia iných údajne pravicovo orientovaných strán z krajiny údajne hlasovali za hotovostné obmedzenia, napriek tomu, že kritizovali implementáciu podobných opatrení doma.

Eurokracia nariadení

Zástupca populistov tiež vyjadril znepokojenie nad povahou opatrení, ktoré sa Brusel chystá prijať, s tým, že eurokrati sa údajne rozhodli zvoliť „nariadenie namiesto smernice“, čo znamená, že jednotlivé národné štáty sa nebudú môcť vyhnúť implementovať protihotovostné reformy, aj keď chcú chrániť používanie fyzického zákonného platidla vo svojich vlastných krajinách.

Dr Beck však ďalej poznamenal, že veci by však mohli byť ešte horšie, pričom sa o europoslancoch hovorilo, že odmietli ešte nižší limit pre hotovostné transakcie, kým dospeli k hodnote 7 000 EUR.

„Pôvodný návrh spravodajcov vo výške 3 000 eur sa našťastie výrazne zvýšil, a to aj vďaka tlaku AfD v procese rokovaní,“ povedal nemecký zástupca, hoci dodal, že on a jeho strana by boli radšej, keby navrhovaný limit zostal na úrovni 10 000 €.

Zdá sa, že krok k obmedzeniu hotovostných transakcií v rámci bloku je súčasťou väčšieho trendu v Európe a na Západe v širšom zmysle

pričom Austrália je jednou z prvých krajín, ktoré vyhlásili, že zavádza zákaz hotovostných transakcií vo výške 10 000 AUD (~ 6 600 USD) alebo viac .

Hoci národ na južnej pologuli neskôr stratil záujem skutočne implementovať túto politiku, národy v Európe sa javili oveľa ochotnejšie obmedziť hotovosť, pričom nemeckí politici sa v súčasnosti hádajú o to, či je alebo nie je zákonný limit na takéto transakcie dobrý nápad.

Iné európske štáty už takéto opatrenia zaviedli, pričom Holandsko zakazuje hotovostné transakcie nad 3 000 eur.

Veci sú ešte prísnejšie vo Francúzsku, kde obyvatelia krajiny majú zo zákona zakázané platiť za tovar alebo služby v hotovosti, ak by transakcia predstavovala viac ako 1 000 EUR , čo je číslo, ktoré dokonca vydraží mnohé moderné elektronické zariadenia, ako sú notebooky a smartfóny.

ZDROJ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *