12. apríla 2024

Dzurindova strana Modrí žiada o registráciu, má 12.861 podpisov

2

Modrí majú záujem o spájanie, no názov strany sa podľa predstaviteľov nezmení.

Autor TASR

dnes 11:23,aktualizované dnes 11:50

Bratislava 6. apríla (TASR) – Vznikajúca strana Modrí – Európske Slovensko požiadala o registráciu. Na Ministerstve vnútra (MV) SR odovzdala 12.861 vyzbieraných podpisov od občanov. Stranu založil expremiér Mikuláš Dzurinda, ktorý o tom informoval počas štvrtkovej tlačovej konferencie.

Modrí majú záujem o spájanie, no názov strany sa podľa predstaviteľov nezmení. „Stredopravá ideovo programovo blízka politická scéna je roztrieštená,“ skonštatoval Dzurinda. „Sme otvorení každej serióznej diskusii tak, aby programovo a ideovo blízke politické formácie išli do volieb čo najtesnejšie,“ dodal. „Rád sa stretnem s každým človekom dobrej vôle, ktorý premýšľa podobným spôsobom ako my všetci,“ odpovedal Dzurinda na otázku, či bude rokovať s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom, ktorý je lídrom novej strany Demokrati.

Strana chce prispieť k pozitívnej zmene spoločenskej klímy a k riešeniam, ktoré prinesú občanom osoh a spokojnosť. Dzurinda ozrejmil, že takmer 13.000 podpisov vyzbierali za mesiac. Modrí pripravujú ustanovujúci kongres, ktorý by sa mal konať v Košiciach a má sa na ňom ujasniť aj otázka lídra. „To, na čom sa dohodne tento tím, to urobím. Ale nehovorme o mojich ambíciách,“ reagoval Dzurinda na to, či má ambíciu strane šéfovať. Strana plánuje budovať štruktúry, nechcú byť stranou, ktorá by pripomínala „eseročku“. Ešte začiatkom marca Dzurinda priblížil, že chcú byť stredopravou stranou konzervatívno-liberálneho typu.

2 thoughts on “Dzurindova strana Modrí žiada o registráciu, má 12.861 podpisov

 1. Čaro súčasného chaosu oslovuje príliš veľa mocných…a dovoliť si to môžu , LEBO :
  – „prozápadní demokrati “ z terajšej aj bývalej politickej šľachty sa zásadne u nás nestíhajú… a GORILY sú zákonom chránené….
  – veria tomu , že celá poddaná slovač stráca pri voľbách pamäť a pud sebazáchovy ….
  …a hoci bola tými s modrou krvou zbičovaná na dereši vraj je rada , že ju ešte
  neobesili…. !???
  ….. národ bez pamäte stojí za …….

 2. Na pozadí týchto tanečkov sa chystajú neuveriteľné svinstvá,ktoré sa v pripade vlády týchto monštier budú s vysokou pravdepodobnosťou presadzovať aj u nás.

  FRANCÚZSKO: Schvália prelomový zákon? Francúzsky prezident Emmanuel Macron v pondelok oznámil, že od vlády „do konca leta“ očakáva návrh zákona o asistovanom umieraní. Zákon má byť výsledkom procesu priamych konzultácií s občanmi o eutanázii, ktorý Macron spustil vlani v septembri.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *