Dráčik sa nedá kúpiť. Takýchto podnikateľov potrebujeme na Slovensku.

1

Dráčik sa nedá kúpiť. Takýchto podnikateľov potrebujeme na Slovensku. Nie ako tých primitívov čo od teba stále niečo potrebovali. Raz modrý papier druhý krát náhubok inokedy vychádzkový list. Idioti…dúfam že skrachujú všetci čo sa na týchto buzeráciach podieľali


Sila zdravého športového ducha je toho schopná. Odolá negatívnym vplyvom politiky, vojen, ekonomických, kultúrnych, náboženských a iných nezhôd. Rivalita je tomuto svetu blízka a je aj prospešná, pokiaľ za cenu víťazstva neudupe ľudskosť, pretože podporuje vývoj spoločnosti. Športovci bojujúci v duchu fair play, by mali ísť ľuďom príkladom. Spoločnosť odjakživa podporovala nezávislosť a čistotu športu.

Od druhej svetovej vojny sa odohralo na svete snáď viac ako 100 vojnových konfliktov. Športový duch odolal všetkým. Od fašistických Olympijských hier v Berlíne, kedy naposledy došlo ku segregácií športovcov, sa vyspelá spoločnosť už nikdy neznížila k takémuto primitívnemu jednaniu. Šport ľudí nerozdeľoval ale zbližoval.

Chcel by byť niekto Olympijským víťazom alebo majstrom sveta, keď by sa súťaže nezúčastnili všetci športovci? Ak by bola určitá skupina športovcov diskriminovaná? V podstate by ním ani nebol. Zlatú medailu by mohol roztaviť a spraviť si z nej akurát tak zlaté zuby.

Som na to hrdý, že ani počas takých strašných vojen, ako Vietnam, Kambodža, Laos, Srbsko, Afganistan, Irak, Líbya, Sýria, ľudstvo nediskriminovalo amerických, našich a žiadnych iných športovcov. Je to neklamný dôkaz, že sme už konečne zliezli zo stromov.

Už nikdy nestraťme túto hodnotu. Dušan Víglaský Dráčik

1 thought on “Dráčik sa nedá kúpiť. Takýchto podnikateľov potrebujeme na Slovensku.

  1. Som sklamaný, že aj tí najlepší športovci sú schopní falošného postoja, ktorý im pri neúčasti Rusov pomôže získať lepšie výsledky. Mali by sa rozpamätať, ako boli potrestaní športovci USA, po vojne v Iraku /viac ako milión zavraždených občanov Iraku/ Vietnam, kde padlo viac ako 2 mil. Vietnamcov, a napalmom vypaľovali celé dediny aj s deťmi, arabská jar a v ďalšom svete stá tisíce zavraždených. Ja im však v žiadnom prípade neviem odpustiť najmä vraždenie Srbov, na čom malo podiel aj Slovensko, keď Dzurinda povolil prelet amíckých bombardérov. Hanbite sa všetci, ktorí ste schopní falošného postoja k ruským športovcom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *