Ruský exprezident Medvedev: Už nemáme inú možnosť, len fyzicky zlikvidovať Zelenského. Narkoman, nacista si podpísal rozsudok smrti

0

RUSKO/UKRAJINA: Ukrajina sa v noci na stredu pokúsila o dronový útok na kremeľskú rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ruský exprezident Dmitrij Medvedev vyzval v stredu na „fyzickú likvidáciu“ ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Jeho vyjadrenie prišlo po tom, čo Moskva obvinila Kyjev z útoku dronmi na Kremeľ, ktorého cieľom mal byť údajne atentát na ruského prezidenta Vladimira Putina. TASR informuje na základe správ agentúry AFP a britských médií.

„Po dnešnom teroristickom útoku nezostávajú iné možnosti než fyzická likvidácia Zelenského a jeho kliky,“ napísal Medvedev na platforme Telegram. Podľa stanice Sky News tak zopakoval tvrdenia Moskvy, podľa ktorej bol incident s dronmi činom terorizmu.

Ako píše denník The Guardian, Medvedev, ktorý je podpredsedom Rady bezpečnosti Ruskej federácie, je blízkym spojencom šéfa Kremľa Putina a ostrým kritikom Kyjeva.

Agentúra DPA citovala Medvedeva, podľa ktorého Zelenského „nebude treba na podpísanie kapitulácie Ukrajiny“. Dodal, že ani líder nacistického Nemecka Adolf Hitler počas druhej svetovej vojny žiadnu kapituláciu nepodpísal. Ako uviedol, určite sa nájde niekto iný, kto by Zelenského zastúpil.

Na Medvedevove vyhrážky reagoval na sociálnej sieti Twitter hovorca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak fínskym frazeologizmom „Prázdny sud narobí viac hluku“. Táto fráza je mienená ako urážka a v preklade znamená, že osoba s najmenšími vedomosťami hovorí najhlasnejšie.

Ukrajina na Kremeľ neútočí, pretože to v prvom rade nevedie k riešeniu žiadnych vojenských cieľov, poznamenal Podoľak. Útok na Kremeľ by bol podľa neho mimoriadne nevýhodný v spojitosti s prípravou na ukrajinskú protiofenzívu a vyprovokoval by Rusko k ešte radikálnejším činom. Naznačil tiež, že tento útok bol zinscenovaný Moskvou.

Volodin vyzval zničiť zločinecký Zelenského režim v Kyjeve

Predseda ruskej Štátnej dumy (dolnej komory parlamentu) Viačeslav Volodin v stredu vyzval na „zničenie kyjevského režimu“ po údajnom útoku dronmi na Kremeľ, o ktorom Moskva tvrdí, že bol pokusom Ukrajiny spáchať atentát na ruského prezidenta Vladimira Putina.

„S režimom (ukrajinského prezidenta Volodymyra) Zelenského nemožno rokovať. Budeme žiadať nasadenie zbraní schopných zastaviť a zničiť teroristický režim v Kyjeve,“ napísal Volodin na svojom účte v aplikácii Telegram.

Podľa Volodina je Zelenskyj, ktorý vydal rozkazy na uskutočnenie teroristických útokov, „na rovnakej úrovni ako ostatní medzinárodní teroristi“, pričom menoval al-Káidu, Džabhat an-Nusra a Islamský štát.

„Kyjevský teroristický režim, ktorý sa zmocnil celého štátu, ohrozuje bezpečnosť Ruska, Európy a celého sveta,“ uviedol ďalej Volodin. Politici v západných krajinách, ktorí mu dodávajú zbrane, si podľa neho musia uvedomiť, že „sa stali nielen podporovateľmi, ale aj priamymi spolupáchateľmi teroristických činov“.

V Štátnej dume navrhli vyhlásiť Zelenského za teroristu

Poslanec ruskej Štátnej dumy Bijsultan Chamzajev potom, ako sa dozvedel o útoku dronom na Kremeľ, oznámil potrebu vyhlásiť ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského za teroristu.

„Kyjevský režim je terorista, bol a je. Domnievam sa, že Zelenskij by mal byť vyhlásený za teroristu, rovnako ako jeho komplici. Rusko vie, ako bojovať proti medzinárodnému terorizmu: bez ohľadu na premlčaciu dobu a geografiu. Odplata voči teroristom musí byť tvrdá, presná a jednoznačná,“ povedal poslanec.

Chamzajev označil útok v predvečer Dňa víťazstva za „špinavý pokus o rozruch“. Nacisti podľa neho opäť dali o sebe vedieť.

Zelenskyj k útoku dronmi: Neútočíme na ruského prezidenta Putina

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu odmietol zodpovednosť za útok dronmi na Kremeľ, z ktorého Moskva obvinila Kyjev. TASR správu prevzala z agentúry AFP a stanice Sky News.

„Neútočíme na (ruského prezidenta Vladimira) Putina ani na Moskvu, bojujeme na našom území. Bránime naše dediny a mestá,“ povedal Zelenskyj na tlačovej konferencii počas návštevy vo fínskom hlavnom meste Helsinki. Dodal, že potrestanie šéfa Kremľa Ukrajina prenechá súdu.

Zelenskyj tiež upozornil, že ukrajinské sily nemajú dostatok zbraní na to, aby ich mohli nasadiť na takéto incidenty, píše stanica CNN.

Na otázku novinárov, prečo Rusko obvinilo z údajného útoku Kyjev, Zelenskyj podľa Sky News konštatoval, že Putin potrebuje nájsť spôsob, ako motivovať Rusov čo sa týka pokračujúcej invázie na Ukrajine, keďže nemá „žiadne víťazstvá“ na bojisku.

Ukrajina sa v noci na dnešok pokúsila o dronový útok na kremeľskú rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina, oznámila v stredu Moskva s tým, že zostrelila dve ukrajinské bezpilotné lietadlá, ktoré mierili na Kremeľ. Ten túto operáciu označil za „plánovaný teroristický čin“ a pokus o ohrozenie života prezidenta Ruskej federácie. Pri tomto incidente nezaznamenali škody ani zranenia.

Blinken: Nevieme,či sú správy o údajnom útoku dronmi na Kremeľ pravdivé

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v stredu potvrdil, že zaregistroval správy o údajnom útoku ukrajinských dronov na Kremeľ, ich pravosť však nemôže potvrdiť.

„Jednoducho to nevieme,“ povedal Blinken novinárom podľa televízie CNN na podujatí organizovanom denníkom Washington Post. „Všetko, čo prichádza z Kremľa, by som bral s veľmi veľkou rezervou,“ dodal šéf americkej diplomacie.

„Uvidíme, aké budú fakty. Je ťažké to komentovať alebo špekulovať o tom bez toho, aby sme tieto fakty poznali,“ podotkol ďalej Blinken.

ZDROJ: pluska.sk / hnonline.sk / tvnoviny.sk / ta3.com / sk.news-front.info / InfoVojna / CZ24.NEWSUpozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *