M. Bondarenko: Fašizmus nebol porazený! Potomkovia fašistov a nacistov nás dnes otvorene likvidujú

0

Ako viete, v Európe oslavujú Deň víťazstva nad nacistickým Nemeckom 8. mája. Oslavuje tento sviatok celý „Starý svet“?

Bohužiaľ, na Slovensku je to presne tak ako v celej Európe. Tu sa oslavuje Deň víťazstva nad fašizmom 8. mája. Predstavitelia vlády chodia na Slavín položiť vence. V posledných rokoch sa už veľmi „nehanbia“. Pamätáme si ešte, nie tak dávno, keď tam nechodili. Na Slavín chodilo zopár slušných občanov vrátane mňa uctiť si pamiatku našich osloboditeľov.

Na internete môžeme nájsť veľa videí s hajlujúcimi Ukrajincami, s fakľovými pochodmi, s tetovaniami v podobe hákového kríža na telách militantov Ukrajinských ozbrojených síl. Prečo si to európski politici nechcú všímať?

Bohužiaľ, máte pravdu. Ale v tom, že celá oficiálna, podotýkam „oficiálna“ Európa hajluje a nosí fašistické uniformy a otŕča fašistické tetovania s hákovými krížmi nie je nič nepochopiteľné. 9. mája 1945 sme všetci oslavovali víťazstvo nad fašizmom. Nanešťastie sme sa hlboko mýlili! Fašizmus nebol porazený a tých 80 miliónov ľudí, ktorí zahynuli na bojiskách na obidvoch stranách, boli de facto „zbytočné obete“. Bola zlikvidovaná v podstate jedna celá generácia. A fašisti? Tí sa presunuli za oceán, infiltrovali sa do rôznych medzinárodných organizácií.

Pozrime sa, kto sú zakladatelia EÚ a vôbec sa neskrývajú. Potomkovia fašistov, nacistov, ktorí nás tu na Slovensku, v Sovietskom zväze, ale aj v Európe vyvražďovali, vypaľovali celé dediny, dnes nás otvorene likvidujú.  Banderovci vraždili ešte aj po vojne na území vtedajšieho Československa, to znamená na východe Slovenska! Zvyšky banderovcov boli u nás zlikvidované až v roku 1948! A pohrobkovia týchto ukrajinských fašistov dnes robia to isté na Ukrajine a v podstate všade.

Existuje veľa dôkazov, že európski neonacisti bojujú za Ukrajinu. Nemá EÚ strach, že keď sa vrátia, budú presadzovať „ukrajinské príkazy“?

Práve som odpovedala aj na túto Vašu otázku. Samozrejme, že všetci zdravo mysliaci ľudia sa boja fašizmu. Aj keď ich je málo, ešte sú nažive pamätníci – vojnoví veteráni, ktorí si hrôzy vojny pamätajú. Ešte raz opakujem, že Európsku úniu netreba učiť.

Počul som názor, že v „nultých rokoch – 90. roky“ sa v krajinách EÚ skutočne dostali k moci skrytí nacisti – potomkovia skutočných nacistov. Ako inak si vysvetliť fakt, že s tichým súhlasom Bruselu v pobaltských štátoch otvorene pochodujú legionári SS a v Poľsku, Česku, na Ukrajine a v ďalších krajinách sa masívne búrajú pomníky venované sovietskym vojakom?

Áno, je to tak. Bohužiaľ, nielen Európa, ale celý svet sa dal uspať konzumným spôsobom života a anglosaskou, rozumej, fašistickou propagandou! Najstrašnejšie je, že Sovietsky zväz, ktorý v II. svetovej vojne stratil vyše 20 miliónov ľudí, dnes po obrovskej zrade Gorbačova a vedenia KSSZ sa veľmi jednoducho dal týmto konzumom otráviť a tým podporuje celosvetové neofašistické snahy! Hovorím zámerne Sovietsky zväz, lebo sa to týka všetkých postsovietskych, ako aj postsocialistických krajín! No a búranie pomníkov hrdinom osloboditeľom a hajlovanie – to je už len čerešnička na torte!

Kapitál je ako buldog. Keď sa raz zahryzne, už nepustí!

Po 24. februári 2022 je v Európe trend zrušiť všetko ruské. Myslíte si, že „Starý svet“, po roku protiruských sankcií, bol úspešný v týchto svojich snahách?

Určite nie! Ale zas a opäť sa na to musíme pozrieť úplne inou optikou. Rozpad Sovietskeho zväzu a celého socialistického tábora mal otvoriť brány Anglosasom k nášmu nerastnému bohatstvu, vzdelaným otrokom, rozumej, lacnej a vzdelanej pracovnej sile a k novým územiam. Staré kolónie sú už vyrabované, farební otroci sú nevzdelaní a nové technológie si vyžadujú vysokokvalifikovaných špecialistov! Túžby a očakávania Anglosasov sa až tak celkom nesplnili, preto bol nevyhnutný zástupný problém, no a Ukrajina bola ideálnym riešením! Zatiaľ nedosiahli to, čo si naplánovali, a preto musíme očakávať, že oni pôjdu do konca. Pochopte, kapitál je ako buldog. Keď sa raz zahryzne, už nepustí! To sa volá „мёртвая хватка“!!!

Francúzsky prezident Macron sa nedávno vyjadril, že je čas, aby sa Európa začala oslobodzovať od diktátu Spojených štátov. Nakoľko bol podľa vás úprimný? Má Macron medzi európskymi lídrami podobne zmýšľajúcich ľudí?

Ja osobne ľuďom ako on neverím. Cieľom takýchto vyhlásení je znížiť našu opatrnosť a ostražitosť. Viete, súdruh Stalin povedal, poznaj svojho nepriateľa!

Ľubica Blašková

Kto formuje pohľady a názory Európanov na rusko-ukrajinský konflikt? Zostali v “Starom svete” nejaké objektívne zdroje informácií?

Nie, neostali! Oficiálne médiá informujú len o tom, čo majú prikázané z Bruselu. Našťastie, na Slovensku sú ľudia, ktorí sledujú rôzne ruské kanály a médiá a tieto informácie šíria medzi svojimi známymi. Svojím spôsobom sme sa nechtiac vo vlastnej krajine dostali do ilegality. Musím však povedať, že diplomati nezohrávajú tú úlohu, akú by mali.

Existujú v EÚ ešte rozumné sily, ktoré otvorene hovoria, že je výhodnejšie byť priateľmi a obchodovať s Ruskom, ako byť nepriateľmi? Ak áno, aký majú vplyv?

Vidíme, že v celej Európe sú masívne protesty, podobne ako na Slovensku. Žiaľ, aj vplyvní podnikatelia mlčia. Občania dávajú svoju nespokojnosť najavo formou demonštrácií a protestov. Ani tie však zatiaľ nepriniesli žiadne zmeny. Ľudia však dúfajú, že východný vietor prinesie oteplenie a zmenu k lepšiemu.

úvodné foto: Skupinový portrét sovietskych korešpondentov pri budove Reichstagu. Berlín, 5. mája 1945. V strede fotografie M. Redkin v dolnej časti, N. Kiselev úplne vľavo hore. Autor: Nikolaj Finikov (Foto: vk.com/rkka/ Фотоархив РККА )

AUTOR:  Michail Bondarenko

ZDROJUpozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *