21. júla 2024

Politológ Michelko: Takého lúzra ako Heger ešte slovenská politika nemala, strany ho odmietajú!

Zdielajte

Lúzer ako Heger? Rozprávanie o spájaní sa demokratických strán je v súčasnosti v skutku nekonečné. Činy však slovenská spoločnosť nevidí dokopy žiadne. Lídri ako Eduard Heger (Demokrati), Mikuláš Dzurinda (Modrí), Veronika Remišová (Za ľudí), Pavel Macko (ODS) alebo Lucia Ďuriš Nicholsonová (Jablko) vchádzali do politiky s plánom prejsť dverami parlamentu, ktorý bude sformovaný po parlamentných voľbách v septembri. Zdá sa však, že sa každý jeden z týchto lídrov značne precenil. Samostatne to pravdepodobne do parlamentu nedotiahnu a spájať sa odmietajú.

KDH sa na Hegera vykašlalo

Expremiér Heger je v posledných dňoch spájaný hlavne so značkou KDH. Spojenie Demokratov a KDH by však automaticky znamenalo príklon KDH k liberálnejším hodnotám. Takýto experiment už skúšal bývalý predseda KDH Alojz Hlina a nevyšiel mu. Mimochodom, Hlina už dnes tancuje na liberálnom parkete v SASKE. Vzhľadom na historické skúsenosti a na to, že KDH má momentálne preferenčne viac ako 5 %, sa šéf KDH Milan Majerský Hegerovi skôr uhýba. Heger by naviac ako expremiér s určitosťou rátal s najvyššou pozíciou na kandidátke. Tej sa však Majerský, ktorého strana má vyššie preferencie, nemá dôvod vzdávať. Ich posledná vzájomná debata sa niesla v duchu uvedených faktov.

„Lúzer ako Heger“

„Začal Heger bľabotať čosi o povinnosti KDH obetovať sa a zachrániť Demokratov. Hlboko neznalý reálií dokonca argumentoval českou verziou predvolebného spájania, keď sa pod hlavičkou SPOLU spojili do predvolebnej koalície tri konzervatívne strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Chudák ani netušil, že v tomto prípade nešlo o spájania konzervatívcov a liberálov, ale o spojenie troch konzervatívnych strán,“ okomentoval dianie v pravici politológ Roman Michelko.

A aj všetci ostatní…

Vzhľadom na Hegerovu neúspešnú snahu spojiť sa s hocikým, koho môže pozbierať a vytiahnuť sa tak nad hranicu zvoliteľnosti, má odborník naviac k Hegerovi jasné a celkom prekvapivé stanovisko. Hegera odmietol Dzurinda, Most, Maďarske fórum aj ODS ( strana generála Macka). Takého luzra ešte Slovenska politika nemala,“ dodal na sociálnej sieti Michelko.Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *