25. februára 2024

Gustáv Murín: Toto je pravda o Progresívnom Slovensku, ktoré nám “darovalo” Valla i Čaputovú!

0

Kto stojí za klanom Šimečkovcov? Aj na to sa pozrel známy spisovateľ, esejista, publicista, dramatik a scenárista Gustáv Murín. Ten sa sociálnej sieti rozobral vznik strany progresívne Slovensko. A nielen to. Strana “plná odborníkov,” ktorí zachránia Slovensko. Tak sa prezentujú progresívci pod vedením Michala Šimečku. “Otvorení liberáli,” ktorí žiaľ vo svojich prejavoch verejnosti ukazujú skôr to, kde ich otvorenosť končí. Hneď pri opačných názoroch.

“Sekta”

“Priatelia – náhody neexistujú, iba koordinovaná činnosť. Osviežime si vznik Progresívneho Slovenka, aby hlavne mladí ľudia pochopili o akú deštruktívnu, riadenú a ekonomicky dotovanú sektu sa jedná a prečo si tak rýchlo získala pozornosť,” začal Murín.

Začiatok

“Na Slovensku v septembri 2016 vzniká občianske združenie, ktoré sa neskôr môže pretransformovať do politickej strany. Jeho zakladatelia hovoria o progresívnom či liberálnom myslení a proeurópskom pohľade na politiku.

Túto informáciu avizoval podnikateľ v oblasti startupov – Ivan Štefunko, ktorý sa v roku 2009 vyjadril jasne: „Ja som volil Smer, lebo som si povedal, že to bude šanca… Volil som Smer a preto ja mám plné právo sa pýtať, akým spôsobom Smer vládne, pretože som jeho volič… Ja som nikdy nepovedal, že Smer tu niečo zle robí. Ja som povedal, že ľavičiari nie sú tí, ktorí kradnú,” píše spisovateľ ďalej.

A pripomína, že netrvalo dlho a z občianskeho združenia sa stala politická strana.

Truban a Štefunko

Štefunko bol známy najmä z IT biznisu. Stál pri vzniku webu Pelikan.sk, ktorý dnes patrí k najväčším predajcom leteniek.

Podieľal sa aj na založení technologickej firmy Monogram či portálov Lekar.sk, Euractiv.sk a Energia.sk. Potom pôsobil vo firmách Neulogy a Neulogy Ventures, kde pomáhajú novým start-upom s rozbehom.

K projektu sa ešte v septembri 2016 pridal aj zakladateľ webhostingovej spoločnosti Websupport Michal Truban.

Ten bol zároveň najväčším investorom hnutia. Do hnutia investoval 900 000 EUR s 5 % úrokom a ďalších 20 000 eur s 3 % úrokom.

ESET

Medzi prvých medializovaných podporovateľov združenia patril spolumajiteľ softvérovej spoločnosti ESET Anton Zajac.

Ktorý je zároveň spolumajiteľom a členom predstavenstva spoločnosti, vydávajúcej Denník N ktorý bohato mediálne pokrýval aktivity Progresívneho Slovenska.

Stvorenie Valla

20. januára 2018 v Žiline sa konal zakladajúci snem, ktorý schválil stanovy, zvolil predsedníctvo a stanovil programové priority hnutia.

“Na jeseň 2018 voľby primátora v Bratislave – za bohatého sponzoringu ESETU – vyhráva fenomenálne kandidát strán Team Vallo, Progresívne Slovensko a SPOLU. Peniaze tiekli podľa TIS takými rôznymi cestami, že sa limit kampane “financovaním zboku” bohato prevýšil. Státisíce eur z ESETU.

Primátorom sa stal – z každej reklamy a sociálnej siete vyskakujúci – a absolútne neznámy – Matúš Vallo, ktorého stvorili behom roka,” skonštatoval Murín.

A Čaputovej

Spisovateľ pripomenul aj to, ako sa po neznámom Vallovi, “z čista jasna” zjavila “hlavná hrdinka našej liberálnej demokracie, mainstreamom a umelcami nazývaná aj “slncový kôň,” Zuzana Čaputová.

“Štvrť roka pred programovým a zakladajúcim snemom – 18. septembra 2017 – hnutie urobilo ideovú konferenciu o budúcnosti Slovenska, ktorej sa zúčastnil aj predseda Aliancie liberálov a demokratov pre Európu a bývalý premiér Belgicka Guy Verhofstadt!

Áno, a presne 20. septembra 2017 vystupuje Zuzana Čaputová z nadácie VIA IURIS a ide sa venovať – ako magistra – advokátskej praxi.

Strana, ktorá ešte ani neprešla voľbami však už následne vyberie za kandidáta na prezidenta práve túto Zuzanu Čaputovú zo sorosovskej nadácie VIA IURIS – v tom čase ako svoju podpredsedníčku.”

Progresívny sen

“Tá prezidentské voľby v lete 2019 skutočne aj vyhrá (opäť s bohatou podporou PS a sponzorov z pozadia a pochybným šéfom kampane z Izraela).

Rok a pol po zakladajúcom sneme strany (!) kandidát neznámej strany Progresívne Slovensko vyhrá voľby na prezidenta!

To je ako sen. Behom roka a pol bratislavský primátor a slovenský prezident a státisíce eur naliate. Nie argumenty a vôľa občanov – peniaze, finančné a mediálne krytie, propaganda.

Áno priatelia, tento krátky sumár je evidentný doklad toho, ako bolo všetko postupne zinscenované, zosnované a postavené,” podotýka Murín.

Kto stojí za klanom Šimečkovcov?

“Takto sa dostalo do hry Progresívne Slovensko a preto má dnes takú podporu v denníku N a denníku SME.

Denník N je ESET a denník SME je Soros. Ten Soros, ktorý stál aj za klanom Šimečkovcov od roku 1990 a aj o tom pripravujem tento týždeň video.

A prieskumoch sa im darí? Áno, je to preto, lebo je to platený produkt podnikateľov, ktorí ho stvorili, vdýchli mu život a ktorí ho smerujú k výkonu moci,” upozornil známy spisovateľ a na záver dodal:

“Toto je deštruktívna sekta Progresívne Slovensko a mladí ľudia – prvovoliči – musia vedieť, že Progresívne Slovensko nie je životný štýl ku ktorému sa hlásia, ale strana tvrdých podnikateľov, ktorí svoje choré názory chcú pretláčať nie diskusiou a argumentami, ale peniazmi a mediálnym dosahom.”

Zdroj: FB G-Murín/E-Report/JNSPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *