Právny neandertálci Naď a Stančík, nikým nevolenej strany sa obúvajú do Generálneho prokurátora SR: Si poskok mafie a Ruska!

0

Hegerovi demokrati. Stančík a Naď, ktorí si doteraz neuvedomili, že môžu byť celý radi, že tento „právny štát“ funguje tak, ako „funguje,“ lebo inak by nemohli sedieť v parlamente a poberať vysoký plat, keďže sú v strane, ktorú občania vo voľbách nevolili, sa svorne obuli do Generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku. Ten si totiž „dovolil“ apelovať na kompetentné orgány, aby konečne začali riešiť situáciu s medveďom hnedým.

Hegerovi demokrati

Slušní a vzdelaní ľudia Jaroslav Naď a Andrej Stančík, sa vyjadrili na sociálnych sieťach. Všetko odštartoval Generálny prokurátor SR, keď uverejnil tento status:

A síce týmto vyhlásením neporušil žiadny zákon ani neprekročil žiadnu svoju právomoc, „demokratom“ vadí.

„Občania SR dôrazne apelujú na všetky kompetentné orgány verejnej moci, aby prijali také opatrenia, ktoré zabezpečia reálnu a účinnú ochranu života a zdravia obyvateľov Slovenska pred eskalujúcimi sa útokmi zaplatených ruských trollov a mafie,“ napísal bývalý minister vojny.

Stančík

Ktorý sa bez veku i skúsenosti prepracoval až k vysokému štátnemu miestu, je okrem toho, že je Hegerovým poslancom, doktorandom medzinárodných vzťahov. A tu je jeho distingvovaná úvaha:

Generálny omyl tejto koalície, pán Žilinka, je vskutku renesančný človek. Rieši geopolitiku, obranné dohody, cintoríny a najnovšie aj medveďa. Podporu SMERu, Republiky a SNS pri kandidatúre do volieb má zjavne istú.

Nuž, je „renesančným človekom“ aj pán Stančík, ktorý sa ako doktorand medzinárodných vzťahov vyjadruje k obranným dohodám, cintorínom a medveďom? A i k osobe Generálneho prokurátora SR?

Obom pánom

By som odporúčala dôkladne si naštudovať zákon 153/2001 Z. z. Možno by sa potom pán Stančík nemusel čudovať, prečo „Žilinka všetko rieši.“ Generálny prokurátor má podľa tohto zákona navyše priznané postavenie vedúceho ústredného štátneho orgánu. Zákon jasne vymenúva jeho kompetencie.

Okrem iného, :

„Prokuratúra chráni práva a zákonom chránené záujmy fyzických osôb, právnických osôb a štátu.Prokuratúra je v rozsahu svojej pôsobnosti povinná vo verejnom záujme vykonať opatrenia na predchádzanie porušeniu zákonnosti, na zistenie a odstránenie porušenia zákonnosti, na obnovu porušených práv a vyvodenie zodpovednosti za ich porušenie.

Pri výkone svojej pôsobnosti je prokuratúra povinná využívať zákonné prostriedky tak, aby sa bez akýchkoľvek vplyvov zabezpečila dôsledná, účinná a rýchla ochrana práv a zákonom chránených záujmov fyzických osôb, právnických osôb a štátu.“

Apropó pán Naď, ako to bolo s tým šírením poplašnej správy, od ktorej sa dištancovali všetci ústavní činitelia? Keď ste v priamom prenoste tvrdili, že máte dôkazy, že nejaký Slovák priniesol v z Ruska peniaze na ovplyvňovanie volieb?

A nesedeli ste náhodou tri roky vo vláde? Nebola už minulý rok situácia s medveďmi neúnosná? Čo ste robili? Ako ste chránili občanov?

Zdroj: Slovlex, Fb GP SR, J.N, A.S./N-report

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *