To by nevymyslel ani Orwell. Cenzúra na zasadnutí kongresu o cenzúre

0

Kongres USA zriadil výbor na vyšetrovanie vládnej cenzúry nepohodlných názorov. Demokratický prezidentský kandidát Robert Kennedy Jr. predstúpil pred výbor a jeho stranícki kolegovia sa mu snažili zabrániť v prejave.

Robert Kennedy Jr. je synovcom prezidenta Johna Kennedyho, ktorý zomrel rukou vraha v Dallase v roku 1963. Je demokratickým kandidátom na amerického prezidenta. Jeho popularita rastie a počet Američanov, ktorí ho v prieskumoch vnímajú pozitívne, je vyšší ako počet prezidentov Joe Bidena.

Cenzúra prezidentského kandidáta

John Kennedy založil organizáciu „In Defense of Children“, ktorá žalovala veľké mediálne domy vrátane BBC za blokovanie vydavateľov, ktorí sa snažili zverejniť alternatívne informácie o Covid-19. Podrobnosti tu. Jeho účet bol opakovane zablokovaný na sociálnych sieťach za šírenie dezinformácií o očkovaní, vrátane jeho osobného účtu na Instagrame, ktorý sledovalo 600 <> ľudí.

YouTube zablokoval jeho prejav oznamujúci jeho prezidentskú kandidatúru, hoci sa nezmienil o očkovaní. Následne YouTube zablokoval jeho rozhovor s psychológom a komentátorom Jordanom Petersonom.

Republikáni v Kongrese zriadili výbor, ktorý má vyšetriť federálne zneužívanie kvôli cenzúre nesúhlasných názorov. Viac o prípade vládnej cenzúry tu a tu. Robert Kennedy Jr. bol tiež pozvaný na zasadnutie výboru.

Svedectvo o ponižujúcej kvalite

Kongresmanka Debbie Schultzová požiadala výbor, aby zrušil svedectvo Roberta Kennedyho, pretože by mohol porušiť rokovací poriadok ohováraním iných alebo vydávaním svedectiev o „ponižujúcej kvalite“. List žiadajúci o cenzúru Roberta Kennedyho mladšieho podpísalo sto demokratických kongresmanov.

Robert Kennedy Jr. odpovedal: „Toto je pokus o cenzúru pojednávaní o cenzúre.“

Výbor žiadosť demokratov zamietol, pretože republikáni majú vo výbore väčšinu. Demokrati sa potom pokúsili obmedziť čas, počas ktorého mohol Robert Kennedy Jr. hovoriť.

Demokratická kongresmanka Stacey Plaskett vo svojom úvodnom príhovore uviedla:

„Majú tu Roberta Kennedyho, pretože chcú chrániť jeho slobodu prejavu. Nechcú cenzúru v Amerike. Toto nie je typ slobody prejavu, ktorý poznám. Sloboda prejavu nie je absolútna. Uviedol to Najvyšší súd. A iné povolené prejavy, ako sú urážlivé a nenávistné prejavy, sa nesmú propagovať v priestoroch ľudového parlamentu. Tvrdenie republikánov o slobode prejavu používajú na podporu kvázi-vedeckých poznatkov a ich teórie výmeny, podľa ktorej hnedí ľudia nahrádzajú dobrých bielych Američanov.

Jedna výhoda demokracie

Robert Kennedy Jr. začal svoje svedectvo týmito slovami (autorov preklad):

„Zakladatelia Spojených štátov vedeli, že demokracia je veľmi neefektívny systém. Verili však, že jedna vec by mu poskytla výhodu oproti totalitným systémom, a to bola jeho schopnosť zabezpečiť voľný tok informácií a absencia akejkoľvek kontroly nad tým, čo kto hovorí. Myšlienky, ktoré nakoniec dozrejú do politických opatrení, budú žíhané v diskusnej peci a objavia sa v konkurencii s inými myšlienkami namiesto toho, aby boli diktované zhora. To je to, čo dodá demokracii silu, energiu a vitalitu.“

„Keď prišli s touto myšlienkou demokracie, boli prví v moderných dejinách v roku 1780. Do roku 1865 tieto myšlienky skopírovalo ďalších päť štátov. Dnes je na našom systéme postavených 190 krajín. Mali by sme byť vzorovou demokraciou a sloboda prejavu je základným kameňom nášho systému. Závisia od toho všetky ostatné slobody. Ak ju stratíme, nielenže stratíme demokraciu v našej krajine, ale svet stratí svoj model.“

Na tému svojho nesúhlasu s očkovaním povedal:

„Dôvera v odborníkov nie je znakom vedy, ani znakom demokracie. Je to symptóm náboženstva a totality. A to neznamená, že budeme mať zdravšiu populáciu.“

G. Sitár26. 7. 2023

Zdroje:

(1) Kennedyho prepis

(2) Stacey Placket

(3) Kennedyho svedectvo

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *