RNDr. Ján Baránek „Hamran, ty si len počmáraný šašo, čokoľvek ti odkážem, aj tak to nepochopíš, myslíš si, že máš moc a jediné, čo vieš je zastrašovať ľudí, ale to raz skončí.

0

Prezident policajného zboru Štefan Hamran, pred spravodlivosťou niet úniku!

Všetko do seba zapadá. Hovorí  občiansky aktivista, komentátor verejného diania, politický analytik a tiež predseda strany Zdravý rozum- kresťanské a konzervatívne hnutie Ján Baránek. Ten sa v najnovšom videu vrátil aj k vyhodeniu Ivana Šimka šéfom polície Hamranom. Lebo, podľa neho, to bol bod, kde to všetko začalo. Zároveň môže ísť o dôvod jeho odvolania.

Všetko do seba zapadá

Časť verejnosti, ktorá ešte nezabudla kriticky myslieť a logicky uvažovať, už pri odvolaní ex ministra vnútra, dvíhala nielen obočie, ale i varovný prst. Lebo v právnom štáte nie je možné, aby sa prezidentke verejne vyhrážal odchodom šéf polície. A ona zasiahla. Tak, že na pokyn tohto úradníka rezortu vnútra, odvolala svojho vlastného ministra.

Podľa Baráneka sa už skutočný dôvod ukázal. Po zadržaní ex prezidenta PZ SR Tibora Gašpara.

„Nebudem súdiť, či je Gašpar vinný, alebo nie, to mi neprináleží. Ale jeho ostentatívne zadržanie dokazuje, že na Inšpekcii i na NAKA robia korunovaní hlupáci,“ skonštatoval.

A dodal, že „Gašpara obvinili a zadržali pár týždňov pred voľbami. Na základe výpovede kajúcnika. Spred troch rokov. „

Práve toto a podobné konanie vidí Baránek ako skutočný dôvod, prečo dal Hamran vyhodiť Šimka. „Aby týmto hlupákom s absolútnou mocou nezavadzal.“

Pani magisterka

Zlyhala. A „veľmi ochotne sa dala dotlačiť k múru,“ uviedol tiež politický analytik. „Zachovala sa nie ako prezidentka, ale ako bábka. Spolu s pánom Ódorom.“ Ján Baránek oboch vyzval, aby začali konať to, čo majú. A ochraňovali právo, spravodlivosť a demokraciu. Lebo zdá sa, že zatiaľ činia presný opak.

Šašo Hamran

Ostrejší odkaz adresoval Ján Baránek priamo „našim chlapcom“ a ich šéfovi. „Hamran, ty si len počmáraný šašo, čokoľvek ti odkážem, aj tak to nepochopíš, myslíš si, že máš moc a jediné, čo vieš je zastrašovať ľudí, ale to raz skončí. Môžete mi odpočúvať telefón, môžete sa snažiť mňa i slušných ľudí zastrašiť, ale ak dôjde k tomu, čo zrejme chystáte, že budete kriminalizovať nielen opozíciu, ale i Generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku, potom očakávajte, že si budete niesť následky.“

To, že Generálneho prokurátora SR, je potrebné dostať z jeho miesta, aby rovnako ako Ivan ŠImko „nezavadzal pri očiste,“ je už akýmsi verejným tajomstvom.

Navyše netají sa tým ani pani magisterka, ani politici z bývalej Hegerovej-Matovičovej vlády. Tu sme totiž „v právnom štáte“ a „krehkej demokracii,“ tu nie ja čas na dodržiavanie zákonov. A to najmä zo strany niektorých OČTK.

Zdroj: youtube Ján Baránek/eReport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *