26. mája 2024

VIDEO: Ako Lipšic s s frajerkou bojujú proti korupcii alebo za čokoládu a zeleninu v taške päť rokov väzenia

0
Daniel Lipšic a stážistka Martina Kellerová zasa spolu.

Daniel Lipšic a stážistka Martina Kellerová zasa spolu.

Prokurátorka Kellerová preukázala vernosť a horlivú oddanosť Lipšicovi aj obžalobou za úplatok vo forme čokolády, paradajok a reďkovky s päť ročným trestom väzenia

Prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry Martina Kellerová preukázala podľa bývalého ministra spravodlivosti Štefana Harabina vernosť a horlivú oddanosť jej šéfovi Danielovi Lipšicovi aj obžalobou za úplatok vo forme čokolády, paradajok a reďkovky s päť ročným trestom väzenia.
Bývalá šéfka z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Piešťany dostala za tašku plnú zeleniny päť rokov väzenia. Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici.

Podľa obžaloby priniesla rajčiny, papriku a reďkovky do jej kancelária uchádzačka o finančný príspevok, ktorý potrebovala na rozbehnutie podnikania.

Prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry Martina Kellerová uviedla, že v obžalobe išlo o úplatky. Proti bývalej riaditeľke vypovedal muž, ktorý sa priznal, že za pomoc jej dal víno a čokoládu.

Daniela Lipšica nafotili v januári v centre Prahy so stážistkou Martinou Kellerovou. A nedávno si spolu vychutnávali letný večer posedením v reštaurácii v Modre.

Stážisti neprechádzajú výberovým konaním, vyberá si ich vedúci organizačnej zložky, kam sú dočasne pridelení, v tomto prípade teda Lipšic. Jeho návrhy potom schvaľuje generálny prokurátor. Pôvodne mala Kellerová ukončiť stáž už v marci, no predĺžili jej ju. Podľa zmluvy s Justičnou akadémiou má nárok na ubytovanie minimálne do konca októbra.

Zdroj: YouTube Štefan Harabin / InfoVojna/JNS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *