25. februára 2024

Na oživenie pamäte: Toto je desať mŕtvych z prípadov NAKA vyšetrovateľa Čurillu a spol.

0

Čurillovci „naši chlapci“ – slušní, čestní policajti, alebo tí, ktorí manipulovali trestné konania⁉


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Júlia Piraňa Mikolášiková

Sedem ľudí, ktorých obvinili „naši chlapci“ so správnym morálnym kompasom je po smrti. Umreli aj ďalší traja.

BRATISLAVA – Úmrtie bývalého šéfa Vojenskej spravodajskej služby Petra Bučku vyvoláva viaceré otázky. Našli ho obeseného na strome so zviazanými rukami. Podľa informácií, ktoré som získala z policajných zdrojov ruky mal zviazané vpredu. Minister obrany Jaroslav Naď sa vyjadril, že nebohý mal blízko k Norbertovi Bödörovi, ktorý je stíhaný vo viacerých kauzách NAKA. Na miesto činu prišiel aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Prípad vyšetrujú ako úkladnú vraždu. Bučka je tak ďalší mŕtvy, ktorý nejakým spôsobom  súvisí s prípadmi, ktoré vyšetruje partia okolo vyšetrovateľa Jána Čurillu. Na ich zozname je už minimálne 10 mŕtvych.

Petra Bučku našli minulý týždeň v utorok pri Dunaji v Bratislave na mieste, ktorá je známa ako Anjelská pláž mŕtveho. Obesený visel na strome. Prípad vyšetruje NAKA ako úkladnú vraždu, dôvodom údajne bolo to, že mal zviazané ruky obeseného muža. Podľa mojich zdrojov z policajného prostredia ich však mal zviazané vpredu.

Bývalý šéf vojenskej rozviedky býval v Karlovej Vsi a jeho žena najskôr nahlásila jeho nezvestnosť, vraj iba pár hodín predtým, ako našli telo. Polícia ani špeciálna prokuratúra k prípadu  neuvádzajú žiadne nové informácie Čaká sa na výsledky pitvy. Policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorá prípad vyšetruje, by mali pracovať aj s verziou, že išlo o samovraždu.

 „Bučka svoje pôsobenie vo vojenskom spravodajstve ukončil s príchodom nastupujúceho premiéra Mikuláša Dzurindu. Evidovali sme, že sa pohyboval v blízkosti skupiny okolo pána Jahnátka a pána Bödöra,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), podľa ktorého Bučka od konca 90- tych rokov už nepracoval vo vojenskom spravodajstve. Profil bývalého vojenského tajného podrobne spracovali Hospodárske noviny.

Bödör je stíhaný vo viacerých prípadoch, ktoré vyšetruje NAKA. 

Vyšetrovatelia okolo Jána Čurillu, ktorý sa iba nedávno stal zástupcom riaditeľa odboru Bratislava, aj napriek tomu, že je stále trestne stíhaný v kauze manipulácií svedkov, sú úmrtiami obvinených, svedkov či blízkych obvineným doslova opradení. Známych je najmenej desať prípadov úmrtí, ktoré sa nejakým spôsobom týkajú káuz, ktoré vyšetrujú.

Mŕtvy číslo 1: Vladimír Rojkovič z kauzy piťovci

V polovici júla 2016 NAKA urobila akciu Gondola zameranú na zločineckú skupinu piťovcov. Medzi nimi zadržanými a obvinenými bol aj Vladimír Rojkovič. Sudca špecializovaného trestného súdu ho však do väzby nezobral. Keďže prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal sťažnosť, rozhodovať mal Najvyšší súd SR. Rojkovič sa však verejného zasadnutia nedožil V detskej izbe, na hák, kde zvyčajne visela hojdačka pre jeho dieťa, zavesil lano a obesil sa

Mŕtvy číslo 2: Mikuláš Polóny zo skupiny piťovcov

Muž spájaný s jednou z najsilnejšich skupín bratislavského podsvetia sa si v januári 2017 strelil do hlavy. Mikuláš Polóny po dvoch týždňoch zomrel v nemocnici. Stalo sa to na návšteve u jeho známych v byte v Lamači. Aj on bol obvinený v prípadoch piťovcov. Kauzu piťovcov vyšetroval Ján Čurilla.

Mŕtvy číslo 3: Igor Smolen z kauzy takáčovi

Igor Smolen prezývaný Balvan zomrel na konci apríla 2020. Obesil sa. Pár dní pred tým ho vyšetrovateľ NAKA obvinil spolu s ďalšími  osobami z vydierania mafiánskeho bossa piešťanskej vetvy piťovcov a ďalších dvoch mužov. Sudca Špecializovaného trestného súdu  Smolena nevzal do väzby. O jeho väzbe mal tak rozhodovať Najvyšší súd SR. Kauzy  takáčovcov vyšetroval a vyšetruje Pavol Ďurka a pomáhal mu Ján Čurilla.

 Mŕtvy číslo 4:  Martin Milulec z kauzy takáčovci

Údajný člen jednej z najsilnejších mafiánskych skupín, ktorá operovala v hlavnom meste, bol od mája 2020 na úteku. Policajtom z NAKA sa ho vtedy zadržať nepodarilo.  Ako už bolo spomenuté prípad takáčovcov  riešil a rieši vyšetrovateľ Pavol Ďurka a pomáhal mu aj Ján Čurilla.

V tejto veci vlani v septembri oboch obvinil Úrad inšpekčnej služby z marenia spravodlivosti a so zneužívania právomoci verejného činiteľa. Niekoľko týždňov boli stíhaní vo väzbe.

V čase, keď NAKA zadržiavala takáčovcov, urobili raziu aj  v dome Mikuklca, aj napriek tomu, že sa nachádza v Chorvátsku. Keď sa dozvedel, že NAKA ho chce vypočuť, prisľúbil súčinnosť a uviedol, že keď nábytok vyloží, vráti sa na Slovensko. To však údajne nevyhovovalo vyšetrovateľom Čurillovi a Ďurkovi. Napriek dohode o Mikulcovom návrate hneď dali po ňom vyhlásiť pátranie.

 Mikulec vedel, že  by ho zadržali a vzali do väzby, hranice tak neprekročil. V auguste 2020 spáchal v českom Zlíne samovraždu.

Mŕtvy číslo 5: Milan Lučanský bol obvinený v rámci akcie Judáš

Na konci augusta 200 policajný prezident Milan Lučasnký vo funkcii skončil a zároveň odišiel aj do civilu. Na začiatku decembra ho obvinili z korupčných trestných činov. Vypovedal proti menu bývalý zástupca riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Norbert Paksi a bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby a podnikateľ František Böhm.

Po obvinení Lučanského vypočúval vyšetrovateľ Ľubomír Daňko, ktorý je dnes šéf NAKA. Zaujímavé je, že podľa vyjadrenia Daniela Lipšica, ktorý bol pri výsluchu Lučanského ešte ako advokát jedného zo spoluobvinených z kauzy Judáš, boli pri tomto úkone prítomní viacerí operatívci. No zo zápisnice o výsluchu, ktorý viedol vyšetrovateľ Ľubomír Daňko, z ktorého sa nedávno stal riaditeľ NAKA nič také nevyplýva, žiadni operatívci v zápisnici nie sú uvedení.

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Lučanského vzala do väzby. Podal síce sťažnosť, no ani on sa rozhodnutia Najvyššieho súdu SR nedožil. Zomrel vo väzbe na konci decembra 2020. Jeho úmrtie stále vyšetruje Úrad inšpekčnej služby. Kauzu Judáš vyšetrovali Čurilla a spol.

Mŕtvy číslo 6: František Böhm z kauzy Boží mlyn

Bývalý príslušník Slovesnkej informačnej služby a podnikateľ, ktorý mal blízko k zločineckej skupine takáčovcov sa zastrelil vo februári 2021.  Mal výčitky svedomia a problém s alkoholom.

V septembri 2020 NAKA realizovala akciou s názvom Boží mlyn. Obvinili a zadržali bývalého šéfa Kriminálneho úrad Finančnej správy SR Ľudovíta Makóa a súd ho vzal aj do väzby. Spolu s ním obvinili aj Böhma, no ten v čase policajnej akcie nebol na Slovensku a na NAKA sa prihlásil až neskôr.  Paradoxne pomôcť mu mal Peter Tóth. No aj Böhm putoval do väzby

Makó aj Böhm začali spolupracovať s políciou. Následne v októbri 2020 NAKA zadržala a obvinila vtedajšieho špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a spolu s ním aj  Norberta Paksiho. Ten sa ihneď priznal a začal vypovedať na iné  osoby. Aj na bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, bývalého viceprezidenta finančnej správy Daniela Čecha i  svojho bývalého šéfa Jozefa Reháka.

Mŕtvy číslo 7: Peter Ježovic obžalovaný z vraždy tehotnej ženy

V máji  2021 sa zastrelil jatočnou pištolou Peter Ježovica.  Obžalovaný bol zo znásilnenia a vraždy tehotnej ženy. Skutok sa stal ešte v júli 1999. „Neuveriteľných 21 rokov čakajú na spravodlivosť. Rodina brutálne zavraždenej a znásilnenej tehotnej ženy nanovo prežíva to, čo pred rokmi. Prípad Evy Mikušaťovej, ktorú našli mŕtvu v kukuričnom poli, je totiž opäť na súde. Hoci obžalovaného už viackrát oslobodili, proces sa začína odznova,“ informovala televízia Markíza v auguste 2020.

Muža zadržali až po jedenástich rokoch od vraždy. Najskôr ho súdili v Trenčíne, niekoľkokrát ho však spod obžaloby oslobodili. Všetko však zvrátilo dovolanie ministra spravodlivosti, a tak sa proces začal odznova. Poškodených zastupoval Daniel Lipšic, vtedy ešte ako advokát. Ježovica odišiel z domu. S jatočnou pištoľou si podľa všetkého strelil do hlavy.

 Na prípade pracoval vyšetrovateľ NAKA Ján Čurilla, na čo paradoxne upozornil na facebooku práve Lipšič už ako špeciálny prokurátor, keď pochválil prácu Čurilu a jeho kolegov aj na tomto prípade.

Mŕtva číslo 8: Darina Juhásová, družka takáčovca Mikulca

Darina Juhásová tvrdila, že NAKA, konkrétne Čurilla a spol. sú zodpovední za smrť jej muža. Družku Martina Mikulca spájaného s gangom takáčovcov zavraždili vlani na Štedrý deň v jej dome v Bratislave pred očami jej dcéry. Zastrelil ju Mikulcov priateľ a obchodný spoločník Andrej Nagy, ktorý následne zbraň obrátil proti sebe. Motívom mali byť podľa medializovaných informácií nezhody.

 Darina Juhásová vedela o komunikácii Mikulca s policajtmi z NAKA a potvrdila tieto informácie policajnej inšpekcii. Aj na základe jej výpovede vyšetrovateľov NAKA obvinili.

 Podala na nich aj trestné oznámenie a spísala aj manifest. „Ja ako matka a družka, ktorej nie je ľahostajné nečestné a nezákonné vedenie vyšetrovania voči zosnulému Martinovi Mikulcovi či ďalším nespravodlivo obvineným, u ktorých má predsa platiť prezumpcia neviny a ktorým v štádiu vyšetrovania bolo siahnuté na základné ľudské práva a slobody, žiadam spravodlivosť a očistenie jeho mena v súlade so Všeobecnou deklaráciou ľudských práv,“ napísala Juhásová upozorňovala na neadekvátne vedenie vyšetrovania a nezákonné postupy. Chcela, aby jej rodina mohla ďalej viesť usporiadaný a sebavedomý život bez strachu a napätia.

 Mŕtvy číslo 9: Andrej Nagy, obchodný partner a kamarát takáčovca Martina Mikulca

Prípad smrti Juhásovej a Nagyho vyšetruje  paradoxne NAKA.

 Mŕtvy číslo 10: Petra Bučka, bývalý šéfa vojenských tajných


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *