Robert Fico: TOTO JE ŠTÁTNY PREVRAT 6 TYŽDŇOV PRED VOĽBAMI A SPÁCHANIE NAJZÁVAŽNEJŠÍCH ZLOČINOV PROTI REPUBLIKE! (VIDEO SK, 23 min)

0

SLOVENSKO: Predseda Smeru Robert Fico v reakcii na zásah NAKA vyhlásil, že ide o štátny prevrat.

„Toto nie sú len spravodajské alebo policajné hry. Toto je štátny prevrat. Je to pokus zmeniť pomery v štáte šesť týždňov pred voľbami,“ vyhlásil na tlačovej besede Fico. Smer podľa neho podá návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu k zásahu NAKA. Návrh chcú podať v piatok ráno, mimoriadna schôdza by mala byť zvolaná do 7 dní.

Príslušníci NAKA počas zásahu vo štvrtok ráno zadržali minimálne dve osoby. Má ísť o členov bývalého tímu Oblúk z policajnej inšpekcie. Zasahovali aj v dome riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča a bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. Policajti sa mali nachádzať v budove SIS aj Národného bezpečnostného ú­radu.

Podľa Roberta Kaliňáka sa Slovensko nachádza v latinskej Amerike 70. rokov. „Úzka skupina ľudí sa rozhodla, že použije absolútnu svojvôľu, že zničí všetky základy ústavnosti zákonov,“ vyhlásil Kaliňák. Na mysli mal vyšetrovateľov NAKA a pýta sa, v koho prospech konajú.

„V koho prospech? V prospech úzkej skupiny ľudí, ktorá sa bojí o vlastné zadky,“ dodal na adresu vyšetrovateľov. Nikto si podľa neho nedovolil takéto zneužitie moci v štáte.

NAKA má podľa neho záujem o spisy na generálnej prokuratúre a na SIS. „Vyzývame všetkých policajtov na SIS či NBÚ, aby bránili demokratické hodnoty a odmietali spolupracovať. Nie je možné, aby túto formu pomsty niekto vykonal pod rúškom zákona,“ vyhlásil Kaliňák a dodal, že dnes ide o „boj o charakter štátu“.

ZDROJ: YouTube/Pravda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *