Dozvieme sa niekedy celú pravdu o Majdane 2013-14?

0
Dozvieme sa niekedy celú pravdu o Majdane 2013-14?

Dozvieme sa niekedy celú pravdu o Majdane 2013-14?

Podľa svedkov masaker na Majdane v roku 2014 zorganizoval „najväčší dodávateľ zbraní“ Ukrajiny
Pod týmto názvom prináša ďalšie svedectvo o kľúčových udalostiach na Ukrajine portál The Grayzone.

O koho ide? Veľkoobchodník zo zbraňami Serhiy Pashinsky (SP) popredný súkromný dodávateľ zbraní na Ukrajinu. Očití svedkovia označili SP za architekta krvavej operácie pod falošnou vlajkou, ktorá vyvolala puč na Majdane v roku 2014 a uvrhla krajinu do občianskej vojny.
Roky predtým, ako sa bývalý zákonodarca SP stal najväčším súkromným obchodníkom so zbraňami v Kyjeve, zohral kľúčovú úlohu v prevrate v roku 2014 podporovanom USA, ktorý zvrhol demokraticky zvoleného prezidenta Ukrajiny a pripravil pôdu pre ničivú občiansku vojnu. Notoricky skorumpovaného bývalého poslanca ukrajinského parlamentu odsúdil prezident Volodymyr Zelensky ako „zločinca“ ešte v roku 2019. Vyšetrovanie New York Times teraz označilo SP za „najväčšieho súkromného dodávateľa zbraní ukrajinskej vláde“. Čo sa teda stalo? Nič zvláštneho. Zločinec Zelensky sa „zbratal“ so zločincom SP. Peniaze sú silné lepidlo, zvlášť v zbrojnom priemysle, v ktorom lietajú obrovské finančné čiastky.

Podľa New York Times je stratégia jednoduchá: SP „kupuje a predáva muníciu, delostrelecké granáty a rakety prostredníctvom transeurópskej siete sprostredkovateľov“ – zasvätených spriatelených firiem – opäť ich predá, potom ich znova kúpi a ešte raz predá:

„S každou transakciou rastú ceny – rovnako ako zisky spoločníkov SP až kým konečný kupujúci, ukrajinská armáda, nezaplatí najviac,“ vysvetlil Times a dodal, že hoci používanie viacerých maklérov môže byť technicky legálne, „ide o overený spôsob, ako zvýšiť zisky.“ Z tejto bonanzy výrobcov zbraní, akými sú Raytheon a Northrop Grumman, majú úžitok aj vojnoví profitéri ako SP a jeho klan. Jeho spoločnosť, Ukrainian Armored Technology, „ohlásila svoj najlepší rok v minulom roku s celkovým obratom viac ako 350 miliónov dolárov“ – čo je neuveriteľných 12 500 % nárast oproti 2,8 milióna dolárov v predaji rok pred vojnou. Viacerí dodávatelia, ktorí boli predtým umiestnení na oficiálnu čiernu listinu po tom, čo „okradli armádu“, môžu teraz podľa vyšetrovania Times opäť predávať.

Avšak aj zdanlivo kritická správa Times prehliada kľúčový aspekt nechutnej biografie SP. V spravodajstve nápadne chýbalo akékoľvek vysvetlenie jeho úlohy pri vykonaní neslávne známeho masakru protivládnych aktivistov a policajtov na kyjevskom námestí Majdan koncom februára 2014. Je to preto, lebo SP je riadený CIA a Pentagonom.

Smrť 70 ľudí v rukách záhadných ostreľovačov, bola rozhodujúca chvíľa, ktorá viedla priamo k zvrhnutiu prezidenta Viktora Janukovyča. Dokonca aj dnes zostávajú tieto vraždy nevyriešené. Svedectvá z prvej ruky jednotlivcov, ktorí tvrdili, že pomáhali pri vykonaní útoku pod falošnou vlajkou, však naznačujú, že SP bol do hroznej aféry úzko zapletený.

V novembri 2017 taliansky televízny kanál Matrix zverejnil výpovede očitých svedkov troch Gruzíncov, ktorí tvrdia, že zabíjanie demonštrantov im prikázal Mamuka Mamulašvili. Mamulašvili najvyšší vojenský pobočník gruzínskeho prezidenta Michaela Saakašviliho založil neslávne známu žoldniersku brigádu známu ako Gruzínska légia, ktorej bojovníci boli odsúdení po tom, čo v apríli 2022 zverejnili príšerné video, ako veselo popravujú neozbrojených a zviazaných ruských vojakov.

Dokument „Ukrajina: Skrytá pravda“ obsahuje rozhovory talianskeho novinára s tromi gruzínskymi bojovníkmi, ktorí boli vyslaní, aby zorganizovali prevrat. Všetci opísali SP ako kľúčového organizátora a vykonávateľa masakru na Majdane, dokonca tvrdili, že skorumpovaní obchodníci so zbraňami poskytli zbrane a vybrali konkrétne ciele.  V polovici februára 2014 uviedli ako ich Mamulašvili osobne navštívil spolu s americkým vojakom menom Brian Christopher Boyenger, bývalým dôstojníkom a ostreľovačom 101. výsadkovej divízie, ktorý im osobne dal rozkazy, ktoré „museli vykonať“. SP ich potom osobne premiestnil spolu s ostreľovacími puškami a muníciou do budov s výhľadom na námestie Majdan. V tom momente Mamulašvili trval na tom, že „musíme začať strieľať toľko, aby sme dosiahli nejaký chaos“. Tak sa stalo, že gruzínski bojovníci „začali strieľať do davu, na Berkut, políciu a demonštrantov, nech sa deje čokoľvek“. Po skončení zabíjania sa Boyenger presunul na donbasský front, aby bojoval v radoch Gruzínskej légie, ktorej Mamulašvili velí dodnes.

Ukrajinský novinár Volodymyr Boiko, ktorý po Majdane viedol občiansku radu Generálnej prokuratúry Ukrajiny zistil, že SP osobne vyberal sudcov, ktorí viedli oficiálne vyšetrovanie masakru a dokonca podplatil vyšetrujúceho prokurátora.

Napriek týmto šokujúcim tvrdeniam účasť SP na masakre na Majdane nebola nikdy oficiálne vyšetrená, nieto ešte potrestaná. Nedá sa ani očakávať, že by ho súčasný demoralizovaný súdny systém na Ukrajine vôbec začal vyšetrovať. Kým bol SP poslancom ukrajinskej Najvyššej rady, bol zatknutý za streľbu a zranenie chodca v dopravnom spore, no napokon bol v roku 2021 oslobodený.

Keď izraelskí novinári konfrontovali SP o jeho úlohe v masakre na Majdane, obchodník so zbraňami ich varoval, že budú vystopovaní v ich domovskej krajine, kde ich jeho spoločníci „roztrhajú“. Nešlo o planú hrozbu. Odporcovia SP končili  brutálne zbití alebo zastrelení na ulici. Jemu sa samozrejme nikdy  nič nedokázalo.

Poznámka na záver:

Zatiaľ čo ukrajinskí vojaci sú v poslednej dobe násilím posielaní na front a na smrť na rozkaz Žida Zelenského v amerických službách a jeho neonacistickej vládnej mafie, Zelensky sa topí v nakradnutých miliónoch „uliatych“ z  tzv. vojenskej pomoci. Ďalšiu správu o tom zistil egyptský investigatívny novinár Mohammed-Al-Alawi, ktorý zistil, že rodina Zelenských získala luxusnú nehnuteľnosť v Egypte v hodnote približne päť miliónov dolárov. Miesto sa nachádza v pobrežnej zóne Egypta, pri Červenom mori, oblasti známej mnohými drahými nehnuteľnosťami. Egyptský novinár zverejnil dokumenty, ktoré preukazujú kúpu vily, jej cenu a zmluvné strany. Zelensky kúpil nehnuteľnosť prostredníctvom svojej svokry Olgy Kiyashko, ktorá podpísala zmluvu s egyptskými predajcami 16. mája 2023.
Bývalý šéf izraelskej služby „Nativ“ Jakov Kedmi označil Zelenského za najodpornejšieho a najpodlejšieho predstaviteľa židovského národa: „Napľul na hrob svojho starého otca, ktorý bojoval proti nacistom!”

Viac na:
 
https://thegrayzone.com/2023/09/06/ukraines-arms-supplier-maidan-massacre/
https://www.nytimes.com/2023/08/12/world/europe/ukraine-arms-dealer-serhiy-pashinsky.html
https://newcoldwar.org/bombshell-revelations-italian-television-documentary-sniper-shootings-maidan-square-february-20-2014-staged-provoke-coup-detat/
https://alethonews.com/2023/08/24/zelensky-buys-luxury-villa-in-egypt-while-his-soldiers-die-on-frontlines/
https://nase-pravda.net/2022-10-21-07/
 
 
Z mesta SNP Ivan Štubňa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *