24. júna 2024

Veľvyslanec Odrejcsák a Mirek Tóda – hoaxovo manipulačné duo

Veľvyslanec Odrejcsák a Mirek Tóda – hoaxovo manipulačné duo

Zdielajte

👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Jeden je omyl štátnej správy a druhý omyl mediálneho konšpiračného plátku. Áno reč bude o  Robertovi Odrejcsákovi (RO), jednom z najnebezpečnejších protislovenských predstaviteľov politiky a o Mirekovi Tódovi (MT), hoaxovému novinárovi, košpirátorovi a mediálnom manipulantovi dezinformačného DenníkaN.
 
Obaja majú niečo spoločné. Nenávisť voči Slovenskej republike a lokajskú lásku k Západu a s veľkou pravdepodobnosťou aj k ich tajným službám.
DenníkN napísal asi na Tódovu objednávku článok pod názvom: „Veľvyslanec Ondrejcsák: Dejú sa nepredstaviteľné veci. Kto tvrdí, že Rusko by na nás nikdy nezaútočilo, je v obrovskom omyle“
Ak by Ukrajina prehrala, bola by to geopolitická katastrofa aj pre Slovensko, hovorí slovenský veľvyslanec v Londýne Róbert Ondrejcsák. Toto jeho tvrdenie je hoax vyplývajúci z lásky k militantným štváčom z USA. RO nie je diplomat zastávajúci slovenské záujmy, ale vojnový štváč vyprodukovaný na objednávku USA a dosadený do kľúčových politických pozícií Slovenska s cieľom presadzovať americké alebo iné prozápadné ciele. Do politiky sa vyniesol vo výťahu Most-híd.
DenníkN ďalej píše: „Slovenský veľvyslanec vo Veľkej Británii Róbert Ondrejcsák sa dlhé roky profesijne venuje medzinárodnej bezpečnosti a postsovietskemu svetu. Na Ukrajinu cestuje pravidelne posledných 20 rokov a má tam množstvo blízkych kamarátov“.
Treba len doplniť, že pravdepodobne plní objednávky tajných služieb Západu a jeho tzv. priatelia na Ukrajine majú blízko k ukrajinským neonacistom. Ďalšie jeho bludy v DenníkuN nestoja za to, aby som ich komentoval. Pozrime sa radšej kto RO v skutočnosti je.
Svoju kariéru začal ako analytik na ministerstve obrany na oddelení NATO v roku 2002. Už o dva roky nato sa stal riaditeľom Inštitútu bezpečnostných a obranných štúdií Ministerstva obrany SR. Post zástupcu veľvyslanca si vyskúšal v rokoch 2005-2007 v Budapešti, v roku 2007-2010 pôsobil ako riaditeľ Centra pre európske a severoatlantické vzťahy čo je nezávislý think-tank, ktorý sa zameriava najmä na aktivity v oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky. V podstate ide o americkú mimovládnu špionážnu organizáciu pod krytím Pentagonu. Pôsobil tiež ako riaditeľ Inštitútu strategických politík (STRATPOL-SSPI) opäť zavesený na americké špionážne organizácie. Inak vzhľadom k aktivitám Stratpolu je hospodárenie Stratpolu viac ako podozrivé a tejto organizácii by sa mali venovať príslušné orgány.
 https://stratpol.sk/wp-content/uploads/2022/08/611296618-2022.1.pdf
Róbert Ondrejcsák je od januára 2021 veľvyslancom SR vo Veľkej Británii, kde pravdepodobne pôsobí ako „styčný dôstojník“. Má blízko k západným spravodajským službám. Existuje opodstatnené podozrenie, že môže pracovať pre jednu alebo viacero z nich.


Nemecko mu udelilo v septembri 2020 Bundeswehr Cross of Honour in Gold,“ čo je najvyššie vyznamenanie nemeckého ministerstva obrany za pronatovské aktivity. Ondrejcsák ho dostal v dobe, keď sa už vedelo, že pôjde na post veľvyslanca do Veľkej Británie…Nemecko mu tak poďakovalo za pravdepodobné doterajšie smerovanie informácií smerom k BND a zároveň si ho zaviazalo, že dôležité informácie im zrejme budú dodávané aj z Veľkej Británie.
Eurorešpekt zverejnilo prepisy zo sledovacieho spisu, v ktorom figurujú aj MT a RO tu:
https://www.eurorespekt.sk/wp-content/uploads/2020/05/Zvazok-c.-29-part-3.pdf
Z textu vyberám:
Správa z uniknutého sledovacieho spisu z mája 2017 hovorí že dňa 23.05.2017 sa MT vybral do bistra – “Chlebičkáreň” – caffe, kde sa posadil k jednému zo stolov vo vnútri bistra a čakal. Jeho správanie bolo prirodzené a nejavilo známky všímavosti voči potenciálnemu sledovaniu. O 10.02 h. prijal telefónny hovor, vstal od stola a vyšiel pred bistro. Rozhliadal sa smerom na Jarošovu ulicu i na Riazanskú ulicu. Bolo zrejmé, že niekoho naviguje k bistru. Po chvíli zbadal prichádzajúci kontakt a zdvihol ruku nad hlavu a kýval ňou. K bistru prišiel sám pešo štátny tajomník Ministerstva obrany Slovenskej republiky Róbert Ondrejcsák. Dvojica sa zvítala podaním rúk a spolu vošli do bistra.
Štátny tajomník sa opýtal na včerajšiu (22.05.17) tlačovú konferenciu, na ktorej mala Monika Tódová „variť“ Kaliho (R. Kaliňák). Obaja sa smiali. Štátny tajomník servilne povedal, že aj keď sa nepatrí kopať do politickej mŕtvoly, musí povedať, že Kali bol trápny v tom, ako skúšal Moniku z matematiky. Novinár prikyvovaI a rozhodil rukami na znak súhlasu bez komentára a vzápätí sa opýtal štátneho tajomníka, že ako v strane Most-Híd vnímajú katastrofálny prepad volebných preferencií v ostatnom prieskume verejnej mienky. Štátny tajomník poznamenal niečo v zmysle, že on nie je člen strany, ale len jej nominant a až tak ho to nezaujíma.
Uviedol, že Béla je v podstate tiež politická mŕtvola, ale môže si za to sám. Vraj sa viac stará o kaštieľ v Rohovciach ako o politickú stranu. Pokračoval, že možno nemá všetko v poriadku s eurofondami použitými na rekonštrukciu kaštieľa a tak pri Kalim drží hubu. Inak nerozumie tomu, ako sa správa.
Sťažoval sa aj na Šebeja, ktorý je vraj už starý a točí to isté dokola. V ostatnej televíznej debate Šebej mal rozprávať stále o tom istom, ošúchané frázy, namiesto toho, aby dobre verejnosti odkomunikoval nadchádzajúci summit NATO. Vraj je dobré, že do Bruselu ide Kiska a nie Fico a dúfa, že Gajdoš tam nedostane slovo. Obaja sa smiali. Ondrejcsák sa obával, že Trump v Belgicku znovu príde s kontroverznými vyhláseniami, ktoré bude treba verejnosti postúpiť upravené a správne ich komunikovať.
Rozprával údajne v nedávnej minulosti s niekým z americkej ambasády. Na túto tému sa však dotyčný nechcel vôbec rozprávať. Spomenuli ostatné rokovanie vlády a prijaté rozhodnutia týkajúce sa Pobaltia, či prezbrojenia armády. Vraj pôjde o veľké peniaze, viac ako 1,2 miliardy eur. Rozprávali sa o tendri na obrnené vozidlá pre mechanizovanú brigádu. Tu stíšili hlas. Smiali sa z ministra Gajdoša i Pašku, spomínali sa mená Kali, Saloň i Balciar.


Ondrejcsák rozprával o katastrofálnom stave pripravenosti armády, vraj technika je na plač a personál tiež. V armáde podľa neho pomaly nik nebude chcieť slúžiť, okrem zahraničných misií. Zelená guma (asi Gajdoš – pozn.) by vraj najradšej nakupoval lacnejšiu techniku od Rusov, ale s tým sa vraj musí definitívne skončiť, pretože naši partneri si to želajú. Vraj nevie, kedy sa prestaneme správať v NATO ako člen Varšavskej zmluvy. Podotkol, že je to zrejme otázka ešte jednej generácie.
Z obsahu vyplýva, že RO je pre slovenskú demokraciu bezpečnostná hrozba pretože nepracuje pre slovenské záujmy. Je fanatický zástanca zločineckej organizácie NATO a obhajca amerických zločinov. Vrátim sa teraz k časti názvu článku DenníkaN z úvodu. „Kto tvrdí, že Rusko by na nás nikdy nezaútočilo, je v obrovskom omyle“
Rusko by na nás zaútočilo jedine v prípade, že lokajskí politici SR v rámci zločineckej agresívnej organizácie NATO budú ohrozovať existenčné záujmy Ruska. A na to má Rusko plné právo.
Viac na:
https://dennikn.sk/3596273/velvyslanec-ondrejcsak-deju-sa-nepredstavitelne-veci-kto-tvrdi-ze-rusko-by-na-nas-nikdy-nezautocilo-je-v-obrovskom-omyle/
https://zemavek.sk/dennikn-si-rad-kopne-do-alternativnych-medii-na-ci-prikaz-asi/
https://blog.hlavnespravy.sk/26570/sprava-z-uniknuteho-sledovacieho-spisu-vyber-piata-cast/
https://mzv.sk/web/londyn/o-nas/velvyslanec

Z mesta SNP Ivan Štubňa


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *