Črtá sa prvý spor Zuzany Čaputovej s novým premiérom Robertom Ficom. Pôjde v ňom o veľa

1

Črtá sa prvý spor Zuzany Čaputovej s novým premiérom Robertom Ficom. Pôjde v ňom o veľa


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


lovensko môže zohrať dôležitú rolu v medzinárodnej politike a jediný, kto tomu môže zabrániť, je slovenská prezidentka.

Robert Fico nepotreboval na zostavenie vlády ani celých 14 dní. Poverenie mu formálne vyprší až v pondelok, ale Fico nenechal nič na náhodu a vláda by mohla byť v pondelok už vymenovaná a pripravovať si programové vyhlásenie a predstúpenie pred parlament.

Či to tak bude, alebo nie, ovplyvní pani prezidentka.

Bude zaujímavé sledovať, či dokáže aj ona konať v kratších termínoch, aké sa snažila vymedziť politikom, alebo sa začne hrať na slepú babu.

Je to dôležitejšie, než sa na prvý pohľad zdá. Dôvody sú vnútropolitické aj zahraničnopolitické.

Končiaca Ódorova vláda totiž nezvláda svoje úlohy. Nejde len o to, ako laxne pôsobí na východnom Slovensku po zemetrasení, ale aj o povesť a renomé štátu voči partnerom v EÚ. Ako mi v rozhovore povedal nemenovaný vysoký diplomat dôležitej stredoeurópskej krajiny, Ódorov kabinet vyvoláva medzi západnými diplomatmi veľký údiv. Nelegálna migrácia je totiž pre Nemecko veľký problém. Bloomberg píše, že Nemci mali len v auguste vyše 200-tisíc žiadateľov o azyl, nárast o 77 percent oproti minulému roku. Logicky preto tlačia na Poľsko, Česko a Rakúsko a naši susedia tlačia na nás a na Maďarsko.

A najslabší článok v celom reťazci – pokiaľ ide o odhodlanie problém riešiť – je Slovensko. To, čo predvádzala garnitúra Mikulec-Hamran-Šimko-Ódor je lajdáctvo a alibizmus, ak nie niečo podstatne horšie.

Slovensko preto potrebuje vládu, či, ak chcete, úradníci potrebujú nad sebou ministrov.

V kuloároch však počuť, že Čaputová zvažuje inú politickú operáciu.

Zdroj


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


1 thought on “Črtá sa prvý spor Zuzany Čaputovej s novým premiérom Robertom Ficom. Pôjde v ňom o veľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *