Vojna v polícii pokračuje, alebo – ide sa zametať?

1

Budú páchatelia trestných činov z radov minulých vlád potrestaní?


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Vojna v polícii sa nekončí. Naopak, zdá sa, že sa stupňuje. Zvláštneho útvaru pre boj proti organizovanému zločinu boli odobraté dôverné dokumenty, ktoré sa týkali vyšetrovania najvplyvnejších zločineckých skupín na Slovensku. Tieto dokumenty boli prenesené do iných útvarov, kde by mohli byť zneužité alebo zničené. Prečo sa to deje? Kto stojí za týmto krokom? A aké dôsledky to bude mať pre prácu elitných policajtov z NAKA, ktorí sa nazývajú „čurillovci“?

Čo sa deje na odbore špeciálnych činností? Zvukové záznamy z akcií Oblúk zmizli

V pondelok 10. októbra 2023 sa na odbore špeciálnych činností Ministerstva vnútra dostavil zástupca riaditeľa Úradu inšpekčnej služby pán Svitok. Podľa listu, ktorý poslali ministrovi vnútra riaditeľ odboru Martin Littera a jeho zástupkyňa Martina Holosová, pán Svitok využil ich neprítomnosť a na základe svojho vlastného pokynu si odniesol všetky spisy, ktoré sa týkali vyhotovovania zvukových záznamov z akcií špecializovaného tímu Oblúk.

Tím Oblúk je jednotka, ktorá sa zaoberá bojom proti organizovanému zločinu a korupcii. Jeho členovia sú vycvičení na vykonávanie nebezpečných a utajovaných operácií, pri ktorých používajú rôzne technické prostriedky na odpočúvanie a sledovanie podozrivých osôb. Zvukové záznamy z týchto akcií sú dôležitým dôkazom, ktorý môže pomôcť pri odhaľovaní a stíhaní zločincov.

Prečo si teda pán Svitok vzal tieto spisy? Aký má na to právny základ? Ako to ovplyvní prácu tímu Oblúk a bezpečnosť jeho členov? Na tieto a ďalšie otázky sme sa pokúsili získať odpovede od pána Svitoka, ale nebol k dispozícii. Zástupca hovorcu Ministerstva vnútra nám povedal, že ide o internú vec Úradu inšpekčnej služby a že nemôže poskytnúť žiadne informácie.

Riaditeľ odboru špeciálnych činností Martin Littera a jeho zástupkyňa Martina Holosová v liste ministrovi vnútra vyjadrili svoje obavy a požiadali ho o riešenie tejto situácie. Tvrdia, že pán Svitok porušil ich práva a kompetencie, ako aj ochranu osobných údajov. Navyše poukazujú na to, že pán Svitok je bývalým policajtom, ktorý bol v minulosti obvinený zo spolupráce s organizovaným zločinom. Je možné, že má nejaké skryté motívy alebo kontakty, ktoré by mohli ohroziť vyšetrovanie akcií Oblúk? Svitoka vzal všetky spisy týkajúce sa vyhotovovania zvukových záznamov z akcií špecializovaného tímu Oblúk k sebe,” píšu v liste ministrovi vnútra riaditeľ odboru špeciálnych činností Martin Littera a jeho zástupkyňa Martina Holosová. Nie sú žiadni nováčikovia, na odbore sú už trinásť a štrnásť rokov, ale niečo podobné sa ešte nestalo.

Tento prípad vyvoláva mnoho otázok a podozrení. Je potrebné, aby sa čo najskôr objasnilo, čo sa deje na odbore špeciálnych činností a kam zmizli zvukové záznamy z akcií Oblúk. Ide o vec verejného záujmu, ktorá sa týka boja proti organizovanému zločinu a korupcii v našej krajine, som zdesený a pobúrený tým, ako sa snaží aktuálne vedenie ÚIS zneužiť svoje právomoci a ovplyvňovať priebeh trestných konaní. Podľa môjho názoru je toto konanie aktuálneho vedenia ÚIS nielen nezákonné, ale aj neetické a nebezpečné pre demokraciu a právny štát. Myslím si, že celé ich pôsobenie na Úrade inšpekčnej služby cielene smeruje k ochrane a poskytovaniu informácií obvineným „elitným“ príslušníkom NAKA a diskreditáciu všetkých tých, ktorí sa podieľali na vyšetrovaní medializovanej kauzy ‚Čurillovci‘ a s ňou spojených ďalších trestných konaní. Toto je neprijateľné a musí sa tomu postaviť pevná hrádza. Vyzývam preto všetkých čestných policajtov, prokurátorov, sudcov, novinárov a občanov, aby sa nezľakli tlaku a zastrašovania zo strany ÚIS a pokračovali v boji proti korupcii a zločinu. Len tak si môžeme zachovať dôveru v naše inštitúcie a spravodlivosť.

V liste zároveň píšu, že toto konanie aktuálneho vedenia Úradu inšpekčnej služby ich utvrdilo v tom, že celé ich pôsobenie na Úrade inšpekčnej služby cielene smeruje k ochrane a poskytovaniu informácií obvineným „elitným“ príslušníkom NAKA a diskreditáciu všetkých tých, ktorí sa podieľali na vyšetrovaní medializovanej kauzy ‚Čurillovci‘ a s ňou spojených ďalších trestných konaní.

Zástupkyňa riaditeľa odboru špeciálnych činností Inšpekcie Martina Holosová pre PLUS 7 DNÍ potvrdila autenticitu listu.

PLUS 7 DNÍ/JNS


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


1 thought on “Vojna v polícii pokračuje, alebo – ide sa zametať?

  1. Tu hra sa o viac. Vrazdy Kuciak,Putka,Lucansky …….. Cela vlada predosla aj terajsia o tom vie. Informacie ma aj Zosrata G.P.
    Na tu svoloc – Harabina. Foris a Ziaran dodali vysetrovacie spisy vsade.
    Tu musi vzniknut Slovensky Norimberg o Vlastizrade. Rad radom do obidvoch taborov.
    Po 1989 tu nieje cisty nik kto vladol. V L S S T I Z R A D A uz od rozdelenia Ceskoslovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *