Sú Slovenský komedianti nadľudia? Nemyslím si. Ale tvária sa tak.

0

Sú Slovenský komedianti nadľudia? Nemyslím si. Ale tvária sa tak.


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Sú Slovenský herci nejakí nadľudia? Nemyslím si. Ale tvária sa tak. Toto je téma, ktorú som chcel rozobrať v tomto príspevku. Prečo sa niektorí herci správajú, akoby boli lepší ako ostatní? Ako ovplyvňuje ich správanie verejnosť a ich kolegov? A čo môžeme urobiť, aby sme im ukázali, že sú len ľudia ako my?

Najprv si musíme uvedomiť, že herectvo je o pretvárke. Herci musia neustále meniť svoje identity, vystavovať sa kritike a tlaku, a zvládať neistotu a konkurenciu. Nie je to ľahké. Preto nie je prekvapujúce, že niektorí herci sa snažia chrániť svoje ego a sebavedomie pomocou rôznych obranných mechanizmov. Napríklad sa môžu tváriť arogantne, nadradene, alebo nedostupne, aby si vytvorili falošný imidž úspešných a obdivovaných osobností.

Takéto správanie však môže mať negatívne dôsledky. Na jednej strane sa môže stratiť kontakt s realitou a s ľuďmi, ktorí im pomáhajú a podporujú ich. Na druhej strane sa môže vyvolať odpor a nevraživosť zo strany verejnosti a ich kolegov. Ľudia nemajú radi falošnosť a pretvárku, a radi vidia autentickosť a pokoru. Ak sa herci správajú, akoby boli nadľudia, riskujú, že stratia svoju popularitu a sympatie.

Čo teda môžeme urobiť, aby sme im ukázali, že sú len ľudia ako my? Myslím si, že najlepšie je reagovať na ich správanie s nadhľadom, ale zároveň ako na chorých ľudí. Nemali by sme ich ani zbožňovať, ani znevažovať, ale brať ich ako pacientov, ktorým patrí prejav ľútosti nad ich ochorením. A hlavne by sme im mali pripomínať, že sú len ľudia ako my, ktorí majú svoje silné aj slabé stránky, svoje úspechy aj nezdar

JNS/Rudy


Ich posledný počin pobavil. A zároveň poukázal na ich charaktery. To keď po internete koloval zoznam možných ministrov novej vlády. Rozumiete, po internete. Nikto oficiálne mená nepredstavil a oni už spisovali petíciu. Konkrétne velikáni slovenských obrazoviek, ako Stanke, Pauhofová, Kuric, Vášáryová, Bárta či Hajdu. Vraj protestujú proti nominácii Tomáša Tarabu za ministra kultúry, pretože je to nekompetentný radikál, ktorý kandidoval za fašistov. Svoj mocný hlas obrátili aj na prezidentku Čaputovú, ktorú žiadali, aby v žiadnom prípade tohto človeka za ministra nevymenovala.

Taraba sa im následne vysmial a niekoľkokrát oznámil, že ministrom kultúry nebude, že je to hoax. Stanke a jeho kaviarenskí kamaráti asi nevideli reklamu „hoaxy sa na mňa nelepia“ a že falošné informácie šíriť neslobodno. Otázkou však je, čo si to tí umelci vlastne o sebe myslia. To oni budú diktovať, kto má byť dosadený do vládnych rezortov? Nie je to náhodou úloha víťazných strán na základe výsledku demokratických volieb?

Podľa našich artistov, poväčšine klaunov, to tak nie je. Už dávno si uzurpovali právo diktovať verejnosti, čo si má myslieť, čo je to správne a slušné. Robia to dlhodobo. Pamätáme si vykrikovanie na tribúnach, pamätáme si ich vakcinačnú propagandu, vieme, ako všetkých s iným názorom nálepkujú, vieme, že nás žiadajú, aby sme sa skladali na tanky na Ukrajinu, a vieme, že oni chcú určovať, čo je pravda a čo je hoax, pritom sami hoaxy šíria – o čom svedčí aj tento ich protest. A teraz by už aj ministrov chceli dosadzovať. Nemali by sme rovno zrušiť voľby a nechať to na kadejakých Kemkov, že kto nám bude vládnuť?

Ale úprimne, myslíte si, že tým našim komediantom ide o nejakú kultúru, o nejaký rozvoj umenia na Slovensku? To je to posledné, čo ich trápi. V skutočnosti sa obávajú len o to, že sa skončí ich nič nerobenie, že odrazu nebudú za ich aktivizmus prúdiť peniaze, že sa ich biznis model proste rozpadne. Boja sa, že by odrazu museli reálne začať robiť, niečo hodnotné tvoriť, no na to zrejme nemajú čas, chuť a väčšina ani predpoklady.

Ale aj tak sa tu núka ešte jedna otázka? Nehovorili práve mnohí z týchto umelcov, že ak voľby nedopadnú podľa ich predstáv, tak sa odsťahujú zo Slovenska? Tak prečo potom strácajú čas vypisovaním nejakých petícii, keď ho môžu využiť efektívnejšie, napríklad na štúdium aktuálneho grafikonu Železníc Slovenskej republiky? Vláčikom sa totiž ihneď dostanú do zeme zasľúbenej. Napríklad na tú vytúženú Ukrajinu.

Marek Kurta


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *