13. júna 2024

Teraz už aj odborníčka na bankroty – Minister, ktorý prebral ministerstvo po Veronike Remišovej na rovinu: Zbankrotovala by!

Mimoriadne sprostí ľudia . .. v parlamente

Mimoriadne sprostí ľudia . .. v parlamente

Zdielajte

👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Manažérske kvality Veroniky Remišovej! Peter Balík prebral ministerstvo MIRRI po nominantke strany Za ľudí. Teraz na rovinu povedal, v akom stave našiel projekty ministerstva. Ak by spoločnosť takto fungovala na konkurenčnom trhu, pravdepodobne by zbankrotovala, povedal otvorene.

Manažérske kvality V. Remišovej!

Informácie prináša denník Pravda. Štátna spoločnosť Slovensko IT v pôsobnosti Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) je mimoriadne problematická. Ak by spoločnosť fungovala na konkurenčnom trhu, tak pravdepodobne by zbankrotovala, neudržala by sa,“ povedal dosluhujúci minister Peter Balík.

„My sme potrebovali túto spoločnosť udržať minimálne do konca tohto roka kvôli tomu, že boli podpísané viaceré zmluvy na dodávky, ktoré sú financované z eurofondov,“ informoval v utorok Balík. Ak by podľa neho tieto zmluvy rozviazali, mohla by prepadnúť ešte väčšia suma z eurofondov, ako je plánované. Pravda informuje, že ohrozených môže byť približne sto miliónov eur z pôvodne predpokladaných 800 miliónov eur.

Rezort nebol manažérsky nastavený
Balík je presvedčený, že ministerstvo teraz odovzdáva novému ministrovi v lepšom stave, ako ho prevzal od Veroniky Remišovej. „Ministerstvo je podľa môjho názoru v top stave, je to päťhviezdičkový rezort momentálne. Spravili sme štyri organizačné zmeny – sekcie, ktoré boli zbytočné, sme zrušili alebo zlúčili so sekciami, kde to dáva väčší zmysel,“ informoval odchádzajúci minister.

Podľa neho ďalej spriechodnili viaceré procesy, rezort nastavili manažérsky, čo predtým nebol. Viaceré sekcie, ktoré boli v priamej riadiacej pôsobnosti ministerky, dali pod štátnych tajomníkov a zabezpečili adekvátnu hierarchiu.

eReport


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *