Branislav Zurian si na aute našiel lístok s nápisom „Milan ťa čaká“

0

Branislav Zurian si na aute našiel lístok s nápisom „Milan ťa čaká“


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Branislav Zurian si na aute našiel lístok s nápisom „Milan ťa čaká“, čo bol odkaz na smrť generála Milana Lučanského. Tvrdí to minister vnútra, ktorému nezáleží na tom, že trestne stíhaný Zurian utiekol do Bieloruska.

Juraj Krúpa (SaS) tvrdí, že novej vláde ide len o pomstu voči policajtom, ktorí stíhali ich nominantov. Branislav Zurian sa podľa neho sťažoval bieloruským bezpečnostným službám.

Krúpa dodáva, že nový šéf policajnej inšpekcie Branislav Zurian mohol byť vypočúvaný bieloruskými bezpečnostnými zložkami, keď v tomto štáte našiel azyl, zatiaľ čo bol trestne stíhaný na Slovensku. „Do konca roka budú urobené zmeny, ktoré nás navedú na trajektóriu orbánizmu a Bieloruska,” vyhlásil.

Zároveň kritizoval Branislava Zuriana, že sa „sťažoval Lukašenkovým bezpečnostným zložkám o tom, ako to funguje na Slovensku.”

Matúš Šutaj Eštok (Hlas) tvrdí, že politická pomsta, ktorá tu bola za vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera, skončila. Zurianovi podľa neho o štvrtej ráno vyvalili dvere, zatiaľ čo v dome spal jeho malý syn. Zurian podľa neho najskôr ušiel do Nórska, až potom do Bieloruska, ale jemu osobne „je srdečne jedno, kam ušiel“. „Skôr ma mrzí, že tu bolo také prostredie, že sa bál o svoju bezpečnosť,“ povedal Šutaj Eštok.

Zurian je podľa ministra vnútra čestný profesionálny policajt, ktorý roky pôsobil v policajnom zbore a bude garantom spravodlivého vyšetrovania káuz.

(rtvs)/ Standart


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *