Marek Ťapák: Prebúdzanie ducha -10. časť Nevesta hôľ

0

Marek Ťapák Prebúdzanie ducha - 12. časť o Popolvárovi a v ňom skrytých podobenstvách


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Marek Ťapák v ďalšej časti hovorí o diele, ktoré je podľa neho je jedným z najkrajších diel slovenskej tvorby. Veď posúďte sami…

Marek Ťapák: Prebúdzanie ducha -10. časť Nevesta hôľ

Judita Laššáková YT.

Je tu ďalšia časť prebúdzaní ducha. V tejto časti sa zameriam na jeden z najdôležitejších aspektov duchovnej cesty – nevestu hôľ. Čo to je a ako ju nájsť? Prečítajte si ďalej!

Nevesta hôľ je termín, ktorý používali starí mystici a alchymisti na označenie duše, ktorá sa pripravuje na zjednotenie s Bohom. Je to duša, ktorá túži po láske, múdrosti a kráse, a ktorá sa očisťuje od všetkého, čo ju od toho oddeľuje. Nevesta hôľ je symbolom vnútornej transformácie, ktorá prebieha v každom z nás.

Ako sa stať nevestou hôľ? Nie je to jednoduché, ani rýchle. Je to proces, ktorý vyžaduje trpezlivosť, odvahu a oddanosť. Musíme sa zbaviť svojho falošného ja, svojho ega, ktoré nás obmedzuje a klame. Musíme sa naučiť počúvať svoj vnútorný hlas, svoje vyššie ja, ktoré nás sprevádza a vedie. Musíme sa otvoriť pre Božiu milosť, ktorá nás mení a uzdravuje.

Nevesta hôľ nie je len žena. Je to stav vedomia, ktorý môže dosiahnuť každý, bez ohľadu na pohlavie, vek alebo vierovyznanie. Je to stav, v ktorom cítime jednotu so všetkým, čo existuje. Je to stav, v ktorom sme naplnení radosťou, pokojom a láskou.

Ak chcete byť nevestou hôľ, musíte sa rozhodnúť pre túto cestu. Musíte si uvedomiť, že ste viac ako len telo a myseľ. Že ste duchovná bytosť s nekonečným potenciálom. Že ste dieťa Božie s jedinečnou úlohou v tomto svete.

JNS


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou po voľbách nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *