25. februára 2024

Video-Čurillovci a prokurátori Lipšicovej ÚŠP sú konglomerát zločinnosti, tvrdí Marek Para

0

TERAZ TAKTO: “Prípad Diany Santusovej ma ľudsky silno zasiahol,” hovorí jej advokát Para


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Ľudia vo väzbe zomierali, boli psychicky týraní, dostávali listy, aby sa obesili. Čurillovci tipovali, či niekto zomrie, zabávali sa na tom. „Máme takých ľudí držať v zbore?“ pýta advokát Diany Santusovej Marek Para.

Kauza čurillovcov je pre laickú verejnosť pomerne komplikovaná. V skratke, skupina vyšetrovateľov a operatívcov NAKA okolo Jána Čurillu je podozrivá z nezákonného manipulovania politicky citlivých káuz, z “vyrábania” prípadov na politickú objednávku pomocou kajúcnikov.

Trestnú činnosť čurillovcov vyšetroval inšpekčný tím Oblúk pod vedením majorky Diany Santusovej. Z legálnych nahrávok je zrejmé, že čurillovci sa pokúsili Dianu Santusovú kriminalizovať a profesne jej škodiť, aby vyšetrovaniu zabránili. Na nahrávkach sa medzi sebou rozprávajú o tom, že ju treba nakopať do p…, či jej podpáliť auto.

“Diana Santusová je veľmi racionálny a poctivý človek, chce sa venovať plnohodnotne svojej práci a vyzerá to tak, že jej to aj bude umožnené. Je citlivý človek a vníma, do akej miery dokážu niektoré médiá kryť praktiky čurillovcov. Ktoré nie sú na hrane morálky, ale na hrane zákona. Ak budeme schvaľovať to, čoho sa čurillovci dopustili, potom sa pýtam, aký zmysel má existencia policajnej inšpekcie?” konštatuje v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou advokát Diany Santusovej Marek Para.

V príbehu, ktorý má mnoho vrstiev, odkryl, ako bola Diana Santusová postupne konfrontovaná s informáciami o tom, čo voči nej mali robiť jej kolegovia. “Stále však na nich musím pozerať ako na nevinných, napriek tomu, že som si vypočul množstvo oplzlých rozhovorov a rozhovorov, z ktorých som nadobudol presvedčenie, že konali protiprávne,” hovorí Marek Para.

Mašinériu vyšetrovateľov a operatívcov NAKA a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry pod vedením Daniela Lipšica, nazýva Para konglomerátom zločinnosti. Problémom je podľa neho koncentrácia moci na Úrade špeciálnej prokuratúry.

V relácii hovoril aj o aktuálnom vývoji kauzy, keď obvinení čurillovci postavení mimo službu napadli prostredníctvom svojho advokáta Kubinu rozhodnutie ministra Matúša Šutaja Eštoka na Mestskom súde Bratislava IV. Podľa Paru tento súd zasiahol do veci v rozpore so svojou právomocou.

“Zo zvukových nahrávok aj ďalších podozrení vyplýva, že čurillovci mučili ľudí vo väzbe. Ľudia vo väzbe zomierali. Sú viaceré prípady, že mali odopierané návštevy, boli psychicky týraní. Boli im preposielané listy, aby sa obesili, aby ukončili svoj život, čurillovci tipovali, či niekto zomrie, zabávali sa na tom, smiali sa na tom. A vedome mučili ľudí vo väzbe, to všetko pod dozorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Takže, máme takýchto ľudí držať v zbore, alebo máme záväzok chrániť ľudí vo väzbe pred mučením? Toto všetko sú argumenty, ktoré treba riešiť v rozkladovom konaní, a veľmi neoprávnene do toho zasiahol Mestský súd Bratislava IV v dvoch rozhodnutiach. Započul som aj hlasy o disciplinárnom postihu, vzniklo podozrenie, že doktor Kubuš je Kubinov kamarát. Kubina – Kubiš… to bol určite jeden krúžok. Tam máte asi tridsať ľudí. Do krúžku chodil aj advokát Kucek. Môžu sa opýtať,” komentoval kauzu Santusovej právny zástupca.

O tom, kto všetko, vrátane vysokopostavených politických figúr, držal ochrannú ruku nad skupinou vyšetrovateľov a operatívcov, čo všetko priznal jeden z nich, ale aj o mediálnych dezinterpretáciách tohoto príbehu hovoril v novej epizóde relácie TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou advokát Marek Para.

TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *