29. februára 2024

Video-Ján Cuper: Lipšic je škodná, vytvoril slovenský Deep State. Odvolať ho nestačí

0

Ján Cuper: Lipšic je škodná, vytvoril slovenský Deep State. Odvolať ho nestačí


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Devätnáste vydanie Diskusie na palete s ústavným právnikom a dlhoročným bývalým poslancom NR SR Jánom Cuperom. V úvode relácie vyslovil spokojnosť s faktom, že samostatná Slovenská republika, ku ktorej zakladateľom patrí a ktorej ústavu písal, sa dožila bezmála 31 rokov. Hoci sa o jej osud už viackrát obával, po posledných parlamentných voľbách je opäť optimistom. Súhlasí s názorom premiéra Roberta Fica, že Ústava SR je napísaná nadčasovo, no on a ďalší jej tvorcovia nerátali s tým, že sa na čelo štátu dostanú politici bez právneho povedomia, ktorí ju budú “ohavným” spôsobom kriviť a obchádzať. Prezidentka Zuzana Čaputová nás podľa neho vrátila do čias absolutistickej monarchie, keďže svojvoľne a protiústavne vymenovala Ódorovu vládu.


Kritizuje tiež, že pri zmenách ústavy a právnych predpisov sa porušili tradície, na ktorých bolo vybudované európske právo a zaviedli sa doň anglosaské prvky. Dotkol sa kauzy spojenej s rozhodnutím ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka ohľadne postavenia tzv. čurillovcov mimo službu, čo mu prikazoval zákon. V súvisiacom právnom spore podľa neho nemal rozhodovať civilný, ale správny súd, pretože nešlo o pracovnoprávny vzťah, ale o služobný pomer vyšetrovateľov. Na tomto príklade ilustruje krivenie platného právneho systému, keď sa nerobí rozdiel medzi verejným a súkromným právom.


Ako dodal, akéto rozhodnutia svedčia o tom, že súčasný špeciálny prokurátor Daniel Lipšic za takmer 30 rokov vytvoril v štáte obludné paralelné štruktúry v orgánoch polície, prokuratúry a justícii, akýsi Deep State, aký poznáme z USA. Myslí si, že Lipšic je “škodnou” slovenského politického a ústavného systému Slovenskej republiky. Je presvedčený, že nestačí jeho odvolanie z funkcie, pretože by to bolo veľmi málo na to, aby sa odstránili deformácie v právnom poriadku, ktoré vznikli v dôsledku činnosti ním riadených paralelných štruktúr. Podľa neho treba vykonať rozsiahle personálne výmeny. Na záver diskusie vyslovil názor, že je potrebné zrušiť špeciálnu prokuratúru a špeciálny súd, ktoré považuje za cudzie prvky účelovo zahrnuté do nášho právneho systému.

Diskusia na palete


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *