23. apríla 2024

Na miesto basy EU poslancom? Na koho pokyn vykopával dvere?

0

Na miesto basy EU poslancom? Na koho pokyn vykopával dvere?


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


V sobotu predpoludním predstavili svoju kandidátnu listinu do eurovolieb aj odídenci z rôznych strán, no hlavne OĽaNO, Demokrati 2023. To, že ju povedie Jaroslav Naď, bývalý minister obrany, ktorý kvôli fotke so svojim americkým idolom odzbrojil jeden (vlastný) štát, nebolo žiadne prekvapenie. Očakávalo sa aj to, že na nej budú mená, ako Juraj Šeliga, či dokonca Dorota Nvotová. Veľkým prekvapením bol človek, ktorý do eurovolieb pôjde s číslom dva – Štefan Hamran. Na oznámenie jeho kandidatúry reagovali aj koaliční politici.

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do eurovolieb najneskôr do nedele (10. 3.).

Kandidátnu listinu mimoparlamentnej strany Demokrati do eurovolieb povedie jej predseda Jaroslav Naď. Ten informoval, že na druhom mieste bude bývalý policajný prezident Štefan Hamran. Tretie miesto kandidátky obsadí bývalá poslankyňa parlamentu Jana Žitňanská.

Zuzana Plevíková

„Bývalý policajný prezident Š. Hamran bude kandidovať v eurovoľbách za stranu Demokrati. Tieto eurovoľby ukazujú tú – akože – apolitickosť jednotlivcov.  Aj v tomto prípade kandiduje leboFico?,“ reaguje Zuzana Plevíková, poslankyňa NR SR za Smer-SSD.

Facebook / Andrea Letanovská

Tomáš Taraba

Minister životného prostredia to zobral zoširoka. Zamyslel sa, ako oficiálne dopadli tzv. „nezávislí“ policajti z predošlej vlády.

„Hamran dnes vstúpil k Hegerovým Demokratom a Spišiak je v Progresívnom Slovensku. Títo dvaja Pat a Mat slovenskej polície, boli vždy paródiou na policajtov. Neuznávali uniformy, chodili v bielych košielkach rozprávať politické bláboly na tlačovky.Toto je odpoveď prečo sa zločiny Hegerovej vlády nevyšetrovali a prečo sa nezákonne naháňala opozícia aj pár dní pred voľbami. Títo dvaja žoldnieri boli vždy politici a aj keď idú do dvoch strán, vyšli z jedného spoločného hniezda,“ konštatuje Taraba.

Richard Takáč

Facebook / Richard Takáč

ZDROJ: FB Zuzana Plevíková, FB Tomáš Taraba / HD


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *