12. apríla 2024

Sluha totality Korčok, ktorý bol pri všetkom zle posledných rokov

0
Voliť Korčoka rovná sa voliť Matoviča

Sluha totality Korčok, ktorý bol pri všetkom zle posledných rokov


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Kandidát Ivan Korčok, bývalý minister zahraničných vecí z čias, keď na Slovensku vládla totalita a blázni pri moci, neslúžil Igorovi Matovičovi náhodou, ale z presvedčenia. Mohol sa síce krútiť a vykrúcať, že on slúžil Slovensku, ale nie slúžil totalite a svoje totalitné chúťky predviedol už aj v prezidentskej kampani.

“Vašu akreditáciu neakceptujeme, akreditácie udeľujeme iba novinárom,” znela odpoveď Mimi Šramovej, Hlavnému denníku a eReportu, prípadne ďalším, na žiadosť akreditácie na tlačovú konferenciu Korčoka o RTVS.

“Novinár alebo žurnalista je tvorivý pracovník, ktorý je autorom novinárskych (žurnalistických) prejavov. Pôvodne sa tak označoval len pracovník pôsobiaci v tlačených médiách, živiaci sa žurnalistikou ako profesiou, dnes aj v ďalších médiách ako rozhlas, televízia či spravodajská agentúra,” znie výklad slova novinár. Tvoria Šramová, Hlavný denník a eReport žurnalistické prejavy? Nepochybne. Korčoka s tímom pochytil amok zo strachu z prípadných nepríjemných otázok a vytiahol z rukáva eso v podobe cenzúry, ktorú veľmi rada a intenzívne používala aj vláda, v ktorej bol Korčok ministrom.

Je paradoxom a vynúteným gólom do vlastnej, že Korčok a jeho tím dostali chuť cenzurovať práve počas tlačovky kritizujúcej kroky vlády k RTVS, ktoré si občania na každom stretnutí s koaličnými politikmi želajú. Korčok, samozrejme, kritizoval aj konkurenta Petra Pellegriniho, ktorého opäť vábil do diskusie, ale načo? Veď Korčok odmietnutím akreditácie časti novinárov, v čase keď sa uchádza o hlasy voličov, ukázal, že diskusia, sloboda slova a prístupu k informáciám sú len frázou, ktorú nikdy tento poskok totalite nemyslel vážne.

Korčokov plán je zatvoriť sa v Prezidentskom paláci, raz za čas dať vyhlásenie bez možnosti otázok a zvyšok času sa váľať po koberci, teda presne čo robila končiaca rezidentka. Sluha totality, ktorý bol pri všetkom zle posledných rokov, berie Prezidentský palác ako odmenu za análny alpinizmus často proti národu, ktorý teraz žiada o podporu.

Roman Martiška FB


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *