23. apríla 2024

Vojnový štváč Dzurinda chce, aby Čaputová odobrala vláde kompetencie v zahraničnej politike  

0

Vojnový štváč s krvavými rukami Dzurinda


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Mikuláš Dzurinda sa opäť objavil. Nakrútil krátke video na sociálnu sieť. Má požiadavku na prezidentku Čaputovú. Prostriedkom má byť petícia, ktorú on a jeho Modrí organizujú. Čo požadujú? Nič menej ako to, aby prezidentka, prípadne jej nástupca, odobrali vláde Roberta Fica kompetencie v zahraničnej politike.

Mikuláš Dzurinda sa opäť objavil
Mikuláš Dzurinda, neúspešný kandidát z volieb, sa očividne na zahraničnú politiku nepozerá ako na kompetenciu vlády, ku ktorej ju zaväzujú občania, ktorí vyjadrili svoju vôľu vo voľbách. Nakrútil krátke video a v ňom vyzval prezidentku, aby odňala vláde kompetenciu zastupovať Slovenskú republiku na medzinárodných rokovaniach.

Dzurinda sa vo videu vyjadril takto: „Robert Fico a jeho vláda útočia na demokratické inštitúcie Slovenska a ničia jeho povesť v zahraničí,“ hovorí v Reels-e. Ďalej hovorí, že R. Fico stojí na strane agresora a že vláda tým ohrozuje aj bezpečnostné záujmy Slovenska. Podľa bývalého premiéra, by „demokratické inštitúcie nemali tento vývoj iba glosovať a kritizovať.“ Chcel by viac, chcel by aktívny zásah.

Čo si pod tým predstavuje? Mikuláš Dzurinda a jeho Modrí zorganizoval petíciu a ňou chce požiadať prezidentku Z. Čaputovú, ale aj jej nástupcu, aby odobrali Robertovi Ficovi a jeho vláde poverenie, ktoré predchádzajúci prezidenti odovzdali minulým vládam. Má na mysli konkrétne dojednávanie medzinárodných zmlúv a reprezentovanie Slovenska na samitoch EÚ a iných medzinárodných fórach.

eReport/JNS


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *