30. mája 2024

“Dajme ho do Košíc k ci….m! Nech tam skape!” bavia sa Čurillovci

0

TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou advokát Ondrej Mularčík.


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Pacienta s rakovinou “elitní” vyšetrovatelia z NAKA strčili do väzby tak, aby mal svojho onkológa vyše štyristo kilometrov ďaleko. Pri vyšetreniach mierili na lekárov v ambulancii kukláči so samopalmi.

Bratia a advokáti Juraj a Gabriel Almášiovci sa ocitli v príbehu dedičstva po unesenom podnikateľovi. Juraj Almáši je onkologický pacient. Krátko po absolvovaní chemoterapie ho obvinili, že si mal objednať podpálenie reštaurácie svojho konkurenta. Dokonca, že v konkrétny deň viezol na miesto podpaľača a osobne mu ukázal, kde a čo treba podpáliť. Keď jeho advokát na súdnom pojednávaní vytiahol ako dôkaz, že sa tohoto skutku nemohol dopustiť, pretože práve v tom čase bol po vážnej operácii hospitalizovaný v nemocnici, prokurátor od zlosti to lekárske potvrdenie nechal hodené na stole a odišiel.

“Týmto tempom to do obžaloby okrešeme. Keby sa radšej ten poebanec Almáši zavesil. Tomu by som aj na lano prispel,” písal vtedy vo whatsaapovej komunikácii vyšetrovateľ NAKA Branislav Dunčko. Jeho kolega Ján Čurilla mu odpovedal: “Ešte veľa špagátu sa minie. Neboj Branči, zavesí, zavesí. Už mám plán a na ňom zakladám.” “Môj klient Juraj Almáši bol vo väzbe v Bratislave, ale príslušníkom NAKA sa toto nepáčilo. Lebo mal dostupných advokátov. Mohli sme za ním chodiť denne. Rozhodnúť o premiestnení môže prokurátor. Ale musí mať dôvod. Tu o tom premiestnení rozhodli príslušníci NAKA. Lebo vraj obvinený vo väzbe nadväzoval kontakty. Ale on bol v cele sám. Prevážali ho zviazaného s herniou do Košíc a nech tam zhnije,” hovorí o prípade svojho klienta advokát Ondrej Mularčík. Napokon, presne v tomto duchu sa na whatsaape bavili aj vyšetrovatelia NAKA. “Almáši nemôže byť v Bratislave. Košice. K tým cigánom. A úplný top je Sabinov,” píše policajt Magula. Kolega Pavol Ďurka mu kontruje: “ Super, chlapi. Papier na premiestnenie je najmenej. Ani týždeň tu nebude a ide do pii na východ.” Na to Dunčko dodáva: “Nech tam skape, kok*t.”

Juraj Almáši ako onkologický pacient po operácii a chemoterapii potreboval kontroly. Prevážali ho zviazaného v reťaziach ako zviera, pri vyšetreniach stáli nad lekárom kukláči s namierenými samopalmi.

Jeho brat Gabriel Almáši sa podieľal na obhajobe. Hovoríme o ňom v minulom čísle, pretože Gabriel Almáši cestou na pojednávanie náhle zomrel.
“Až dodatočne, po pitve, zistili, že mal amfetamín v krvi. Keď rodine vrátili auto, našli v ňom pohárik s kávou plnou amfetamínu, ktorú si tesne pred smrťou kúpil na benzínke. Dnes vieme, že neumrel prirodzenou smrťou, ale že mu bola podaná toxická látka, ktorá spôsobila infarkt,” vysvetľuje advokát Mularčík.

O prípade Almášiovcov, praktikách “právneho štátu” v podaní elitných vyšetrovateľov NAKA, ale aj o tom, ako sa na mieste smrti Gabriela Almášiho okamžite ocitli spomínaní vyšetrovatelia hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou advokát Ondrej Mularčík.

TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *