30. mája 2024

M. Šramová: Korčokovi voliči nevedia uniesť demokratickú prehru

0

Mimi Šramová: Korčokovi voliči nevedia uniesť demokratickú prehru


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Päťdesiate prvé vydanie Diskusie na palete s novinárkou a známou tvárou mediálnej alternatívy Miriam Šramovou. Reláciu venovanú nedávnym prezidentským voľbám na Slovensku začala konštatovaním, že jedna časť spoločnosti nevie uniesť demokratickú prehru svojho kandidáta Ivana Korčoka. Je to viditeľné najmä v mainstreamových médiách a na sociálnych sieťach, kde sa šíri nenávisť proti ľuďom hlasujúcim za víťaza Petra Pellegriniho. Väčšina voličov podľa nej už druhýkrát dokázala, že má iný názor ako “progresívno-liberálna bublina” so sídlom v hlavnom meste. Ak bratislavská kaviareň tvrdila, že voľby hlavy štátu budú “referendom o Ficovej vláde”, napokon sa to potvrdilo, aj keď v opačnom garde, ako očakávala.

Ako pokračovala, Korčok sa v prezidentskej kampani zdiskreditoval vlastnými vyjadreniami, hoci po svojej prehre obviňoval koaličných politikov a alternatívne médiá, že ho nepravdivo označovali za “kandidáta vojny”. Pripomenula, že ľudia si pamätali jeho účinkovanie v bývalej vláde, ktorá bezprecedentne obmedzovala ľudské práva občanov, ich osobnú slobodu a Ústavu SR. Stotožňuje sa s rakúskym spisovateľom Martinom Leidenfrostom, ktorý bol podporovateľom Korčoka a ktorý v povolebnom blogu v denníku Postoj uznal, že “Pellegrini pôsobil sympatickejšie, šíril ľudskosť, normálnosť a radosť zo života, kým Korčok vyžaroval empatiu mrazničky”. Dodala, že porazený kandidát “nie je zžitý so slovenskými reáliami” a “slovenská vlajka v jeho rukách vyzerala ako motyka”. Po jeho vystúpení bezprostredne po volebnej prehre pôsobil plačlivo, až jej ho “bolo ľúto”. Voľby potvrdili, že mainstream stráca svoju silu, a aj to je jeden z dôvodov, že stupňuje svoje útoky proti alternatívnym médiám. Takisti hľadajú vinníka medzi verejnými podporovateľmi Petra Pellegriniho, medzi osobnosťami a influencermi.

Kampaň spätne liberálni politici a mainstream označujú za údajne nekorektnú. Sú šokovaní z toho, že ich tradičné spôsoby propagandy už na väčšinu obyvateľov nezaberajú. Názorový fašizmus sa najnovšie prejavil tak, že korporátne firmy prerušujú reklamnú spoluprácu s tými slovenskými celebritami, ktoré “si dovolili” verejne podporiť neliberálneho kandidáta. Automobilka Renault takto “potrestala” zápasníka Attilu Végha, rakúska nápojová spoločnosť Rauch zasa modelku a moderátorku Jasminu Alagič, liberálne médiá škandalizujú rapera Rytmusa za to, že ho videli na Úrade vlády, kde bol údajne vo veci Pellegriniho podpory, influencerka Zuzana Plačková čelí útokom za prejavy sympatií Pellegrinimu a pýta sa, či všetci ostatní, čo “kopú” za Korčoka, môžu mať slobodne svoj názor a ona nie… Šramová je presvedčená, že v týchto prípadoch ide o porušenie Ústavy SR, Charty OSN o ľudských právach a ďalších zákonných a etických noriem.

Okrem toho to napomáha ďalšiemu polarizovaniu spoločnosti. Nevylučuje, že liberálne kruhy v záujme zmeny moci na Slovensku môžu zájsť až tak ďaleko, že opäť vyvolajú “sakrálnu vraždu” typu Kuciaka. Na otázku, akou hlavou štátu bude Peter Pellegrini a ku ktorému predchádzajúcemu prezidentovi by sa dal prirovnať, odpovedala, že v tejto súvislosti nechce spomínať jeho slovenských predchodcov. Myslí si, že z hľadiska veku, obľúbenosti i charizmy je akýmsi “slovenským JFK”. Myslí si, že zostane obľúbeným politikom, vďaka čomu má šancu zotrvať na prezidentskom poste aj ďalšie volebné obdobie.

Diskusia na palete


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *