30. mája 2024

Trojský kôň Čaputovej, Ódor sa vyžaloval pre The Guardian

0

Trojský kôň Čaputovej, Ódor


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Predvolebné slogany slovenskej opozície pred eurovoľbami obsahujú v britskom denníku pseudoobavy, že Slovensko kráča cestou preč od právneho štátu, že útočí na „slobodné“ média a mimovládne organizácie, ale aj že zaujíma priateľskejší postoj voči Rusku. Reálne sa, s určitými výhradami, nedeje nič iné, len napĺňanie volebných sľubov troch strán aktuálnej vládnej koalície.

https://www.theguardian.com/world/2024/may/02/slovakia-opposition-hopes-european-vote-will-put-brakes-on-populist-pm-robert-fico

Napriek hysterickým výkrikom na protivládnych demonštráciách provládny kandidát minulý mesiac v prezidentských voľbách porazil prozápadného diplomata. Tento výsledok výrazným spôsobom frustroval predovšetkým progresivistickú opozíciu Slovenska. Jej reakciou je príprava novej stratégie, s ktorou by chceli vyhrať v nadchádzajúcich eurovoľbách a aspoň čiastočne si pofúkať boľačky po dvoch predchádzajúcich prehrách.

Hlavným tromfom progresivcov v blížiacich sa eurovoľbách má byť pôvodne ekonomický expert, ktorý v záujme posunu kariéry postupne skĺzol do polohy politického tajtrlíka. V prostredí značne polarizovanej spoločnosti vidia progresívci príležitosť využiť nespokojnosť hlavne Ficových odporcov. K takým patrí napr. aj viac ako 63 000 ľudí, ktorí sa zúčastnili na iniciatíve zbierať prostriedky na nákup streliva pre Ukrajinu.

Aj Ódorovi je jasné, že uvedené číslo stačiť nebude, tak kľúčovou úlohou pre kampaň k voľbám do Európskeho parlamentu bude podľa neho osloviť voličov mimo veľkých mestských oblastí. Chce sa porozprávať s ľuďmi aj v regiónoch, pretože teraz sú s touto vládou trochu nespokojní. Síce už dopredu vie, že blížiace sa eurovoľby priamo neovplyvnia Ficovu pozíciu doma, ale chce mu dať najavo, že sa pridal ku skupine, ktorá ho chce aspoň raz poraziť.

Dvadsať rokov členstva Slovenska v Európskej únii nesporne prinieslo aj Slovákom mnoho pozitív, o ktorých treba otvorene hovoriť. V blížiacich sa eurovoľbách je však potrebné ísť voliť aj preto, aby sa z EÚ nestala organizácia, pre ktorú je prioritou zbrojenie a neprimeraná kontrola ľudí.

 Autor: mikic


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *