27. mája 2024

Nenávidieť Šimkovičovú je dnes „cool“, lebo „elita“ to chce

0

Kolíková z SaS a Jaurová a Plaváková z PS podali návrh na odvolanie „vzhľadnej“ Šimkovičovej


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


KAŠLIME NA SNOWDENA A NENÁVIĎME ŠIMKOVIČOVÚ!

Dve ministerka vlády Roberta Fica mali byť podľa opozície odvolané. Kým ministerku zdravotníctva Zuzanu Dolinkovú chceli odvolať nie za jej prešľapy, ale za nezmysly, ktoré napáchali bývalí ministri, tak ministerka kultúry Martina Šimkovičová mala byť odvolaná preto, že ju samozvaná elita pôsobiaca v kultúre nenávidí.

Dolinkovej by sa dalo vyčítať vecí, napr. aj to že zo svojho predchodcu Michala Palkoviča urobila predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, čo je minimálne politicky nepochopiteľné, či držanie vo funkcii hlavného hygienika Jána Mikasa, ktorého odvolala až po mesiacoch. Dolinkovú možno pochváliť najmä za zrušenie štandardov pri tranzícií, ktorých zrušenie mohlo byť súčasťou prezidentskej kampane Petra Pellegriniho, ktorý to nevyužil, ale Dolinková v tejto záležitosti urobili viac ako predošlé “najkonzervatívnejšie vlády”. Alibizmus v prípade vyšetrovania pandémie nemožno vyčítať len jej, v prvom polroku mala byť toto jedna z premiérskych tém, dnes to vyzerá, že to putuje do stratena, hoci otvorene komunikovať veci zistené splnomocnencom Petrom Kotlárom, a to predčasne pred podaním prípadných trestných oznámení by bolo kontraproduktívne.

Šimkovičová a niektoré jej maniere pôsobia papalášsky, napr. list českému kolegovi si buď mohla odpustiť alebo nechať aspoň niekomu skontrolovať, podobne sama si môže za posmech jej angličtiny, keď mohla využiť tlmočenie zo slovenčiny, prípadne si nechať prejav napísať foneticky. No a posledný výstrelok predvolania herca Ľuboša Kostelného a riaditeľa SND pre výkrik “nenávidím Martinu Simkovicu” pôsobí už za čiarou, ale čo mala urobiť? Prejsť tak mimoriadne silné a podnecujúce vyjadrenie mlčaním? Podať na Kostelného trestné oznámenie? Z možností, ktoré Šimkovičové mala si vybrala možno tú najkomickejšiu, ale nezostala ticho! Napokon najviac sa smejú tí, čo v podobnej situácií vyjadrovali spolupatričnosť s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, lebo “šírenie nenávisti je len krok od fyzického násilia”.

Ministerka kultúry má smolu, síce spopularizovala tento rezort ako žiadny jej predchodca, pričom aj v ňom tečú milióny eur, ktoré by nás mali zaujímať, ale jej rezort už neplánuje podporovať len akcie, na ktorých samozvaná elita posrkáva prosecco a pchá sa navzájom do zadku tak, že horor Ľudská stonožka je inšpirovaný práve týmito akciami. Šimkovičová je nenávidená až natoľko, že problémom je aj jej účasť na koncerte Jeana Michela Jarreho, ktorý platil ESET. Ešteže na tomto koncerte bola nenávidená Šimkovičová, lebo aj eseťácky plátok a ostatné červené denníčky by sa museli venovať Jarreho podpore Edwarda Snowdena, dnes občana Ruska, ktorého občianstvo podpísal priamo Vladimír Putin. Prečo ho Jarre podporil? Lebo Snowden zverejnil sledovacie aktivity amerických a britských služieb, čím nielen podľa Jarreho upozornil na porušovania práva na súkromie a slobodu prejavu.

Kašlime preto na Snowdena, slobodu slova a právo na súkromie, lebo nenávidieť Šimkovičovú je dnes v trende, nenávidia ju “elity”, tak prečo by ju nenávidela aj spodina?

Roman Martiška


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *