25. júla 2024

Skrachovaný politik Heger a jeho najnovšie tliachaniny

Skrachovaný politik Heger a jeho najnovšie tliachaniny

Zdielajte

  • Politická Kritika: Bývalý premiér Eduard Heger kritizuje Roberta Fica za jeho postoj k Ukrajine a obviňuje ho z manipulácie a túžby po moci.
  • Otvorený List: Heger adresuje otvorený list Ficovi, v ktorom odsudzuje jeho podporu mierovej iniciatívy Viktora Orbána a výzvy na prímerie s Ruskom.
  • História a Bezpečnosť: Heger poukazuje na historické paralely so sovietskou okupáciou Československa v roku 1968 a varuje pred ustupovaním agresorom.
  • Výzva k Akcii: V liste vyzýva Fica, aby odsúdil ruskú agresiu, podporil Ukrajinu a zapojil sa do medzinárodných iniciatív na izoláciu Ruska.

Bývalý premiér Eduard Heger sa opätovne prihlásil prostredníctvom sociálnej siete. Rozumieme, že táto „politická mŕtvola“ už nikoho nezaujíma, avšak pokladáme za dôležité pripomenúť, kto nám tu vládol a rozosieval nenávisť a klamstvá. Čo zase natáral? Heger opäť raz vo svojej spanilej jazde poukázal na to, aká je vláda R. Fica zlá a ako si ľudia zaslúžia pokojný spánok. Zabudol čo napáchali spolu s Matovičom? Asi.


Podľa Eduarda Hegera, Robert Fico viedol útok. Bývalý minister financií a premiér, ktorý bol členom hnutia Igora Matoviča a neskôr sa pridal k strane Demokrati, kde zažil neúspech v posledných parlamentných voľbách, tvrdí, že Robert Fico je opäť aktívny, v dobrej forme a pripravený na ďalšie manipulácie. Heger venoval Ficovi dve po sebe idúce statusy, v ktorých spomenul aj Orbána, Putina a opozičné KDH.

Podľa Hegera boli Ficove slová počas vystúpenia prázdne, jeho sľuby nepravdivé, a ako zlyhávajúci politik z Demokratov presviedča, že Fico sa v skutočnosti o ľudí nestará, ale iba túži po moci. Ako ostrieľaný populista je ochotný povedať hocičo, aby si ju zabezpečil.

Eduard Heger venoval Ficovi na sociálnej sieti otvorený list.

Vážený pán Fico,

Vaše vyjadrenia na Devíne a dnešné na FB, kde ste podporili mierovú iniciatívu maďarského premiéra Viktora Orbána, považujem za nebezpečné a naivné. Konflikt na Ukrajine nie je možné vyriešiť ďalším ustupovaním agresorovi. História nás učí, že ustupovanie totalitným režimom nevedie k mieru, ale k ďalšej eskalácii. Sovietsky zväz v roku 1968 okupoval Československo a tzv. „mier“, ktorý ponúkali, bol len maskovanou formou ďalšej represie a ovládnutia.

Dnes Putin ponúka Ukrajine rovnaký „mier“ – kapituláciu a odovzdanie územia. Vaše výzvy na prímerie a mierové rokovania sú v skutočnosti výzvami na kapituláciu pred agresorom. Myslieť si, že ustupovanie Putinovi prinesie spravodlivý mier, je nielenže historicky nepravdivé, ale aj nebezpečné pre bezpečnosť celej Európy.

Putin a jeho režim nerozumejú jazyku kompromisu a ústupkov.

Rozumejú iba sile a odhodlaniu brániť slobodu a suverenitu. Ak Ukrajina dnes ustúpi, zajtra budú na rade ďalšie krajiny. Vaše výzvy za „spravodlivý mier“ sú v skutočnosti výzvami k kapitulácii a prijatiu diktátu útočníka.

Skutočný mier môže nastať len vtedy, keď bude agresor donútený rešpektovať suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny. Akékoľvek iné riešenie je zradou tých, ktorí dnes sa na Ukrajine obetujú a bojujú a umierajú za slobodu a demokraciu. Ak sa nechceme poučiť z histórie, riskujeme, že ju budeme musieť prežiť znova – a tentoraz so všetkými tragickými dôsledkami pre celý svet.

Pán Fico,

namiesto podpory nebezpečných a naivných mierových iniciatív odporúčam, aby ste sa jednoznačne postavili za suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny. Vyzývam vás, aby ste:

Odsúdili ruskú agresiu: Verejne a jednoznačne odsúďte neoprávnenú a brutálnu inváziu Ruska na Ukrajinu.

Podporili obranné úsilie Ukrajiny: Vyslovte sa za pokračujúcu pomoc Ukrajine v jej boji za slobodu, vrátane vojenskej, ekonomickej a humanitárnej podpory.

Zapojili sa do medzinárodných iniciatív: Pripojte sa k medzinárodným snahám o izoláciu Ruska a zosilnenie sankcií, aby sme donútili Putina k zastaveniu agresie.

[monsterinsights_popular_posts_widget]

Podporili demokratické hodnoty: Aktívne pracujte na posilnení demokracie a právneho štátu v našom regióne, aby sme zabránili opakovaniu podobných situácií v budúcnosti.

Len jasné a nekompromisné postoje a činy môžu prispieť k skutočnému a spravodlivému mieru na Ukrajine a zabezpečiť stabilitu a bezpečnosť v Európe.

Eduard HegerDovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. ĎakujemeDiscover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *