24. júla 2024

Ľubomír Huďo: Biden dláždi Trumpovi cestu do Bieleho domu

Ľubomír Huďo diskutuje o šanciach Trumpa na návrat do Bieleho domu a Bidenovej nevhodnosti na prezidenta.

Zdielajte

  • Medzinárodná žurnalistika: Ľubomír Huďo hovorí o svojej túžbe robiť medzinárodnú žurnalistiku a o cenzúre v Slovenskej televízii.
  • Francúzske voľby: Komentuje výsledky francúzskych volieb a možný koniec Macronovej éry v prípade víťazstva Le Penovej.
  • Americké prezidentské voľby: Ľubomír Huďo diskutuje o šanciach Trumpa na návrat do Bieleho domu a Bidenovej nevhodnosti na prezidenta.
  • Slovenská televízia a rozhlas: Ľubomír Huďo hodnotí novelu zákona a dúfa v zmenu charakteru vysielania novej Slovenskej televízie a rozhlasu.

Diskusia na palete s publicistom a zahraničnopolitickým komentátorom Ľubomírom Huďom. Na úvod spomína, že od mladosti túžil robiť medzinárodnú žurnalistiku, čo sa mu aj splnilo, hoci študovať tento odbor v Moskve sa mu v osemdesiatych rokoch nepodarilo. Hovoril aj o okolnostiach, ktoré ho pred viac ako desaťročím priviedli k tomu, že opustil zahraničnopolitické oddelenie spravodajstva Slovenskej televízie. Dôvodom boli pokusy o cenzúru jeho televíznych príspevkov. S nálepkou “kontroverzný novinár” začal pracovať v novovzniknutých médiách Slobodný vysielač a Zem&Vek.

V ďalšej časti relácie komentoval aktuálne výsledky predčasných parlamentných volieb vo Francúzsku, kde v prvom kole zvíťazilo vlastenecké Národné združenie Marine Le Penovej. Potvrdil, že v prípade potvrdenia víťazstva strany v druhom kole volieb to môže znamenať čoskorý koniec prezidenta Emmanuela Macrona, ale aj vyhrotenie vnútropolitickej situácie v krajine na pokraji občianskej vojny. Ak vyhrá Národné združenie, extrémistické progresívno-liberálne sily už avizujú organizovanie pouličných nepokojov. Podľa neho sa zároveň zmierni nepriateľská zahraničná politika proti Rusku.

Odpovedal tiež na otázku, či sa po eurovoľbách zmení kontroverzný kurz Bruselu smerom ku Green Dealu, migrácii či LGBTI agende.

Myslí si, že v tomto smere netreba mať prehnané očakávania. Vlastenecké sily síce v europarlamente zosilneli, ale politika EÚ sa výrazne nezmení, keďže tri doteraz najsilnejšie strany stále majú dostatok poslancov na odsúhlasenie všetkého, čo si eurokomisia zmyslí.
Takisto si zobral na mušku blížiace sa prezidentské voľby v USA. V tejto súvislosti spomenul prvú televíznu debatu Donalda Trumpa a Joea Bidena, ktorá dopadla katastrofálne pre úradujúceho prezidenta. Biden podľa jeho jeho názoru, ale aj názoru mnohých amerických politikov a médií, nie je vhodným kandidátom na prezidenta.

[monsterinsights_popular_posts_widget]

Upozornil na jeho pokračujúcu demenciu a v prípade, že ho pred voľbami jeho strana nevymení za iného kandidáta, má Trump veľké šance na návrat do Bieleho domu. Pripustil, že v tom prípade sa naplní Trumpov sľub a skončí sa vojna na Ukrajine, v ktorej sa zástupne zúčastňujú USA.
Na záver hodnotil novelu zákona, na základe ktorej vznikla nástupkyňa doterajšieho RTVS s názvom Slovenská televízia a rozhlas. Konštatoval, že telerozhlas pod vedením bývalých vedení sa spreneveril svojmu verejnoprávnemu poslaniu a nezabezpečoval objektivitu spravodajstva. Vyjadril nádej, že za nového vedenia sa charakter vysielania tejto inštitúcie zmení, ale najprv si počká, aká bude realita.

Diskusia na paleteDovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. ĎakujemeDiscover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *