25. júla 2024

Robert Fico v žite vadí, Čaputová „v žite“ na koberci nie!

Robert Fico v žite vadí, Čaputová „v žite“ na koberci nie!

Zdielajte

Článok kritizujúci slovenské médiá za ich postoj k politickým osobnostiam a udalostiam. Tu je stručný súhrn kľúčových bodov:

  • Médiá a Objektivita: Článok obviňuje médiá z nedostatku objektivity a politického nestrannosti, najmä vo vzťahu Roberta Fica a bývalej prezidentky Zuzany Čaputovej.
  • Fico a Poľnohospodárstvo: Diskutuje o návšteve Roberta Fica v poľnohospodárskom podniku a jeho fotografovaní v žite, čo je prezentované ako prejav záujmu o stav slovenského poľnohospodárstva.
  • Porovnanie s Minulosťou: Článok porovnáva súčasných politikov s minulými ministrami poľnohospodárstva a kritizuje súčasných novinárov za ich neznalosť histórie a práce v poľnohospodárstve.
  • Politická Normalita: Položená otázka o tom, čo je považované za „politicky normálne“ a kritika dvojitých štandardov v mediálnom pokrytí politických osobností.

Stále sa točíme dookola! Média tzv. hlavného prúdu, ktoré o sebe tvrdia, že obyvateľov SR informujú nestranne, nezaujato…, to opäť raz, teda dennodenne potvrdzujú, že je tomu „tak“! Vraj oni píšu kriticky aj o dnešnej opozícií, bývalých „vládnych“ garnitúrach v rokoch 2020-2023, veľmi kriticky boli vraj aj k Čaputovej…

Nuž keby sme včera spadli z Marsu, tak by sme takýmto bludom možno aj uverili!

Ale „milé objektívne a politicky nestranné“ média tzv. hlavného prúdu, my sme nespadli ani z Marsu, ba ani z višne, takže na nás s takým niečím už prosím nechoďte!

Včera Predseda Vlády SR Robert Fico mal pracovný program, len niekoľko týždňov po spáchaní teroristického útoku na jeho osobu s úmyslom ho fyzicky zlikvidovať, v podniku Agro Voderady. Na záver svojej návštevy vyslovil prianie, aby sa on, jeho sprievod, ako aj hostitelia, odfotili v žite. Teda medzi klasmi dozretej pšenice. Áno tej pšenice, ktorá až dozreje do tohto žatvového štádia, je s ňou veľa práce a potom je s ňou ešte veľa práce, aby sa nám dostala na stôl v podobe potraviny, ktorej sa človek nikdy nepreje – v podobe chutného chleba!

Ja si tiež pamätám, ako sme chodievali na žatvu k mojim starým rodičom na severovýchod Slovenska (samozrejme počas socializmu lebo sa ešte vo veľkom gazdovalo 1972-1795), kde podmienky na pestovanie, aj tejto obilniny boli oveľa náročnejšie, ako niekde na juhu a teda nebolo to vtedy med lízať! Dedo, otec…kosili ručne už od rána, od tretej vyrážali na pole…nuž a potom, sa to zvážalo z poľa do stodôl na tzv. rebriňákoch, do ktorých sa naložilo max, čo sa dalo a my vtedy deti, sme to do tých rebriňákoch udupávali, v horúčavách, v prachu, pote a hlavne nás obletovali ovady, ktoré si „pochutnávali“ na konskej krvi…a aby kone kľudne stáli, tak jedno z nás detí tie koníky od tých ovadov odháňali.

Dnešná mládež o tomto nesmie vedieť? Ako sa dorábal chlieb kedysi a dnes?!

Je hanba, ak vládny predstaviteľ ide na pole a zaujíma sa o to, ako sa dnes doslova a do písmena dorába na Slovensku chlieb? To nie sú pózy, toto by mala byť povinnosť pre každého Predsedu Vlády SR a o ministrovi pôdohospodárstva, ani len nemôže byť reči. Ten by mal obrazne povedané, úradovať z našich polí a maštalí!

Keď Úrad Vlády avizoval, že Fico bude mať v pondelok 08.7.2024 pracovný deň „na poli“, tak sa mu vysmievali, že počas socializmu sa tiež súdruhovia radi fotili na poliach a – citujem – „vo svojich fajnových rukách žmolili zrná…“

Naozaj? Odkiaľ vy dnešná „novinárska mládež“ máte takéto informácie, že ministri v dobe socializmu mali „fajnové ručičky“? Nože sa bližšie pozrite na toto meno – Ján Janovic resp. na toto – https://www.vtedy.sk/levice-mliekaren-pekaren-sladovna .

Áno, Ján Janovic bol v rokoch 1969 – 1985 ministrom poľnohospodárstva SR.

Nože sa opýtajte jeho priamych potomkov, či mal „fajnové ručičky“, keď v tej dobe chodieval, nielen do kravínov, mliekarni, ale aj „drviť“ žito vo svojich dlaniach na vtedajšie JRD, keď nastala žatva (pre mladých – jednotné roľnícke družstvá) a potom to zrno nehádzali na zem, ale ho aj ochutnali, ako dozrelo, ako chutí…!

Takže sa vy „novinári“ z kadejakých „novinársko-žurnalistických“ kaviarni nenavážajte do poctivých ministrov za bývalého socialistického zriadenia lebo im nesiahate ani len po prach na ich opätkoch. A ešte jedna poznámka – ministri počas socializmu, to neboli len čisto stranícke, súdružské nominácie! Tu nestačilo mať vo vrecku stranícku knižku KSS alebo KSČ! Nie ani náhodou!

Každý, kto sa dostal počas socializmu až na pozíciu ministra musel vo svojom živote v tom danom rezorte prejsť určitú cestu, aby vedel o čom tento rezort je! A veru nebolo ľahké ho len tak jednoducho obalamutiť sladkými rečičkami tých, ktorý pod neho spadali…

Takže áno, aj Ján Janovic nebol žiaden Bc., ani Mgr. v oblasti napr. sociálna práca…, ale mal riadne vyštudované toto vzdelanie – „Študoval na Obchodnej akadémii v Martine a neskôr pokračoval v štúdiu na Vysokej škole poľnohospodárskej v Leningrade, ktoré ukončil v roku 1954.“ – https://www.databazeknih.cz/zivotopis/jan-janovic-68602

A teraz späť k Ficovi.

Fico povedal jasne, že si chce urobiť na tomto výjazdovom pracovnom dni foto nie v kancelárií vedúcich tohto agro podniku pri káve…, ale spoločne v žite. Takýto „hriech“ spáchať! A média tzv. hlavného prúdu, ktoré pravdepodobne nerozoznajú pšenicu od ovsa, sa doňho pustili napr. takto „Premiér Fico kontroloval žatvu, opäť pózoval v pšenici“ – 

Alebo aj takto – Denník N dokonca spracoval aj video, kde o tomto „strašnom“ počine Fica ako vždy „objektívne a nestranne“ informujú – „Premiér Fico 55 dní po atentáte: Chcem fotku v žite“ – 

Alebo aj takto – „Robert Fico prvýkrát na verejnosti: Opieral sa o barlu a odmietol ukrajinské obilie“ –  A čo je na ich komentároch na Ficove fotenie sa v žite najdôležitejšie?

Teda, čo bolo pre tieto média najdôležitejšie?

Asi by každý tipoval, že hlavne to, v akom stave je dnes naše poľnohospodárstvo, či sa snažíme o to, aj ako štát a štátne inštitúcie, aby sme boli čím ďalej tým viac potravinovo sebestační, čo poľnohospodárov najviac trápi, kde ich najviac tlačí tá ich poľnohospodárska čižma… Omyl, vážení! Toto nebolo to hlavné, čo tieto média tzv. hlavného prúdu zaujímalo!

To, čo ich zaujímalo najviac a predovšetkým, najlepšie vystihli Marek Biró a Natália Jabůrková (absolútne mladučkí ľudia, ktorí pravdepodobne ešte žiadnu prácu na poli neokúsili! Však čo, zájdu si do supermarketu a tam to na pultoch „rastie“!) z Aktuality.sk (link pozri vyššie v texte), ktorí hneď v úvode svoje správy, informácie, komentári o tom, že Fico navštívil agro podnik napísali, z tohto pracovného výjazdu, toto pre nich najpodstatnejšie – „K poľu v Slovenskej Novej Vsi neďaleko Trnavy sa Fico priviezol vládnou limuzínou. Keď vystúpil z auta, v pravej ruke držal barlu, o ktorú sa opieral. Od auta prikráčal k ministrovi Takáčovi a podal mu ruku. Išlo o prvé vystúpenie, keď mohla verejnosť vidieť, v akom stave sa Robert Fico po atentáte nachádza.“ A k tomuto priložili „slušivú“ fotografiu.

Takže Fico v žite je pre nich neskutočná senzácia, niečo veľmi zlé, čoby vraj vládni robiť nemali(!)

, ale to keď ich a nimi, do politického neba vynášaná Čaputová, sa svojho času fotila tiež v „žite“, ale v tom jej, teda na zemi, na koberci, vtedy v „jej prezidentskom“ paláci, tak o toto sa ani len jedným jediným písmenkom na klávesnici svojich „novinárskych“ PC, ani len neobtreli!

Takéto fotenie Čaputovej „v žite“, si vtedy akosi nevšimli! Nuž teda porovnajme tieto dve fotografie – prvá Fico v žite na poli –

Zľava: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč a predseda vlády SR Robert Fico počas Žatevného dňa 2024 a tlačového brífingu so zástupcami Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) a miestnymi farmármi z Poľnohospodárskeho družstva Agro Voderady. Slovenská Nová Ves, 8. júl 2024. Foto: SITA/Milan Illík

A druhá . Čaputová „v žite“, na zemi, na luxusnom koberci opretá o luxusné starožitné kreslo vo „svojom prezidentskom“ paláci – 

Takže na záver jednoduchá otázka.

Slováci, ktorá z týchto dvoch fotografií Vám pripadá politicky normálna? Lebo aj o takejto politickej normálnosti hovoril Fico toť nedávno na Devíne!

Pre mňa osobne je politický normálne, sa fotiť v žite s poľnohospodármi, ako sa fotiť na zemi, na koberci, v luxuse, nalíčená, našminkovaná…

[monsterinsights_popular_posts_widget]


P.S.:

„Vážení novinári, žurnalisti“ z médií tzv. hlavného prúdu a viete vy vôbec, aký je rozdiel medzi slamou a senom?

Lebo pravdepodobne o kávach toho zjavne viete oveľa viac – Arabica, Robusta, Liberica…(iste ja som si musel pomôcť TU – https://www.testmagazin.sk/druhy-kav?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwv7O0BhDwARIsAC0sjWO_lKzHGID1xjmIIyf9PUfMCu4AitymDWp_mzq3xREspUSUIgJY9SMaAjchEALw_wcB )

No ale aby som Vás „novinári“ netrápil tak slama je pokosená vyschnutá stonka zo žita a slama je vyschnutá pokosený lúčny porast, zväčšej časti tráva.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Slamahttps://sk.wikipedia.org/wiki/SenoDovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. ĎakujemeDiscover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *