Už aj dezinfo deníky píšu o strate Konstantinovky v prospech Ruska

Už aj dezinfo deníky píšu o strate Konstantinovky v prospech Ruska
Zdielajte....

Už aj dezinfo deníky píšu o strate Konstantinovky v prospech Ruska. Dobré ráno, stará mama. Konstantinovku Rusi dobyli skoro pred týžďnom. Teraz už len čistia ojedinelé skrýše banderovcov, čo nestihli ujsť a diverzantov z GRU, ktorí občas vypustia z úkrytu kvadrikoptéru, aby budili dojem, že Ukrajina Konstantinovku stále drží. Podobné „boje“ s dnes vedú aj v Krasnom Limene. Aj v tom sa vraj nejaké jednotky Ukrajiny hrdinsky držia…

Držia figu borovú.

Keby Pravda chcela byť aktuálna, píše dnes už o začiatku bojov o Družkovku a o príprave úderu na Slavjansk. O pár dní možno aj o posledné mesto Donbasu v ukrajinských rukách, -o Kramatorsk. Ten si vraj Putin necháva ako zákusok na konci súčasnej ruskej ofenzívy. Ofenzívy, ktorá má za cieľ dosiahnuť cieľ – obsadenie celého Donbasu v priebehu jesene tohto roka.

Včerajší deň nebol pre ukrajinské letectvo príliš vydarený. Banderovci stratili spolu až tri Migy-29. Najprv sa na letisko vo Voznesensku /Nikolajevská oblasť/ dostal ruský Geran-2 s poriadnou náložou a na stojanke zlikvidoval Mig-29. Potom tam priletel ďalší ruský Geran-2 a zničil druhý Mig-29, čo práve tankoval palivo. Napokon tretí Mig-29 padol k zemi po ruskom zásahu v Poltavskej oblasti. Asi to bol jeden z tých povestných Naďových šrotov, lebo Ukrajinci tvrdia, že sa k jeho koncu prispeli aj technické poruchy.

Americký Military Watch Magazine v tejto súvislosti napísal, že nie je veľmi optimistické čakať, že migy nahradia americké F-16. Tie sú podľa MWM v provnaní s migmi 29 zastarané, dodávané F-16 sú opotrebované v časoch studenej vojny a dajú sa použiť iba hlboko za frontom. Posilnenie ukr. vzdušných síl by nepredstavovali ani novšie verzie F-16 Block 70/72. Paramatericky určité nie-iba ak tým, že by ich USA mohli dodávať vo väčších množstvách.

Ukrajinské orgány včera oznámili, že sprísňujú podmienky na mobilizačné výnimky pre pracovníkov pôsobiacich v hospodársky významných ukrajinských podnikoch.

Na ocharnu pred mobilizáciou budú mať po novom nárok iba tie podniky, v ktorých majú pracovníci trikrát /firmy do 20 zamestnancov/ alebo dvakrát /firmy nad 50 zamestnancov/ vyššie platy ako je celoštátny ukr.priemer /ten je 900 hrivien/. Isté špecifiká mobilizácie však závisia aj od hospodárskeho sektora.

V agrárnej oblasti je dôležitá rozloha obhospodarovanej pôdy. Ochranu pred mobilizáciou dostanú zamestnanci agrofiriem nad 1000 hektárov, s výkonmi 40 mil.hrivien ročne. V lesníctve je to 2500 ha lesa a výkony nad 10 mil. hrivien ročne. -Toto sú iba hlavné charakteristiky mobilizačného systému na Ukrajine.

Ten je v praxi oveľa zložitejší, s množstvom výnimiek, umožňujúcich podplácanie a korupciu. Výsledok ? Nedostatok mužov na fronte a v zázemí neistota. Starosta Kyjeva Kličko ju vyjadril slovami: „dnes si nie každý môže zabezpečiť rezerváciu pobytu mimo frontu na zajtra, len veľmi málo ľudí to dokáže“. A ak áno, musí ísť o bohatých, vplyvných ľudí s konexiami.

Spoločnosť Fire Point „vyrábajúca“ ukrajinské rakety s plochou dráhou letu „Flamingo“ sa ústami svojho šéfa s pekným ukr. priezviskom Štillermann pochválila, že onedlho „vyvinie“ originál „ukrajinské“ balistické rakety podobné ruským raketám Iskander. Chába u ž len maličkosť – motory a elektornika. Keď ich Západ dodá, „ukrajinská balistickí raketa“ bude na svete. Firma sa pochválila, že by bola schopná zvýšiť produkciu rakiet „Flamingo“ na stovky kusov- keby mali k dispozícii „viac motorov a riadiacich jednotiek“. Hádajte odkiaľ : samozrejme tiež zo Západu.

Včera sa mihla správami informácia o tom, že Rusi dobyli obec Novoskelevatoje. Táto obec je počtom obyvateľov malá, no má veľký taktický, ak nie strategický význam. Bola premenená na silnú vojenskú pevnosť. Keď teraz padla, umožňuje to Rusom prenikať do širšieho okolia Pokrovského /Krasnoarmejského/ okresu a získavať výhodné pozície v smere na Dobropolje a Družkovku.

Plody tohto taktického úspechu sa podľa frontových pozorovateľov prejavia v najbližších dňoch, keď sa naplno rozvinie boj o Družkovku.

V zahraničí komentátorov aktuálne zaujíma hlasné spochybňovanie dohôd z Anchorage zo strany Rubia ale aj Trumpa. Ide hlavne o to, že vraj USA nikdy neakceptovali nárok Ruska na Donbas, ba ani na Krym. S tým, ako Rusi na Donbase spejú do finále-do úplného ovládnutia LNR a DNR si Američania zrejme uvedomili, že sa perspektívy mierového urovnania konfliktu blížia.

Američania by radi na konci chceli tiež omočiť jazýček do pohára víťazstva. Ibaže ak by Rusko celý Donbas definitívne získalo, americká účasť na víťaznom mieri by bola takmer nulová. Preto USA menia taktiku a spolu s Nemeckom, Francúzskom a Britániou chcú ďalej pokračovať vo vojne. Dovtedy, dokedy sa pozície Ukrajiny pred event.prímerím nezlepšia,

Mohlo by vás zaujímať


Podporte našu prácu

Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc.

Náš obsah nezamykáme – veríme, že pravda má byť dostupná každému. Boj o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. V čase, keď sa liberálna chobotnica snaží upevniť svoju moc, je nezávislý hlas dôležitejší než kedykoľvek predtým. Každý finančný príspevok sa ráta. Pomáha nám pokračovať v našej práci, rozširovať dosah a brániť hodnoty, na ktorých stojí slobodná spoločnosť.

Ďakujeme Vám za dôveru PODPORIŤ – TU alebo TU


Domovská stránka » Vojna Ukrajina » Už aj dezinfo deníky píšu o strate Konstantinovky v prospech Ruska

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.