Chmelárova hystéria?. Aká je však PRAVDA ?

Chmelárova hystéria?. Aká je však PRAVDA ?
Zdielajte....

Chmelárova hystéria?. Aká je však PRAVDA ? Existujú veštci, ktorým keď nevyjde veštba, snažia sa realitu prekrútiť tak, aby sa im z veštby aspoň niečo splnilo. Takýto je aj, momentálne deziinfo médiami akceptovaný všemudrc Chmelár. Spolu opozičnými politikmi a novinármi po ukončení Orbánovej moci predpovedal, že sa R.Fico rýchlo odkloní od „proorbánovských“ postojov k EU a ku UA a začne spievať tak, ako mu to noty z EK prikážu.

A ajhľa, hoci sa na Ficovým názoroch a slovenských zahraničnopolitických postojoch k EU a UA v podstate NIČ NEZMENILO, – E.Chmelár v súlade s opozíciou začína hovoriť o opaku.

No keby len hovoriť. Chmelárov temperament mu pokojne vyargumentovane hovoriť nedovolí. Chmelár začína hystericky vykrikovať, že „aha, už je to tu“ ! Fico podľa neho už začal prevracať kabát. Začína sa vraj poklonkovať Zelenskému a ukrajiknským banderovcom. Chmelár počuje trávu rásť. O niekoľko dní bude dokonca počuť, ako na Ficov príkaz odídu zadarmo z armádnych skladov na Ukrajinu gratis zbrane a munícia a ako sa v rámci vojenského kontingentu „aliancie ochotných“ vyberú na Ukrajinu aj naši slovenskí vojaci. – Jednoducho, – je tu Chmelárom predvídané Ficovo salto mortale, je tu radikálna Ficova zmena k horšiemu, je tu Ficova zrada.

Toľko Chmelárova hystéria.

Aká je však PRAVDA ? Pravda je jednoduchá: na Ficových názoroch na Zelenského, na banderovský režim na Ukrajine, na sankcie EU voči Rusku a voči gríndílovskej politike a zákazu importu energií z Ruska sa nič ale že NIĆ NEZMENILO. Po prvé, Fico sa osobne stretol so Zelenským v poslednom čase dvakrát, vždy na Zelenského žiadosť. Vždy iba okrajovo, na summitoch, ktoré organizoval niekto iný a kde boli Fico i Zelenskij hosťami. S odchodom Orbána od moci to nemalo nič spoločné.

Osobitná oficiálna schôdzka Fica s Putinom sa konala iba raz, -v čase, keď ešte Orbán pevne stál v sedle a Fica obviňovali, že s Orbánom paktuje. Ficovi „paktovanie“ s Orbánom nebránilo v tom, aby okrem rokovania so Zelenským dvakrát neorganizoval spoločné rokovanie vlád SR a Ukrajiny.

Po druhé, Fico po každom rokovaní so Zelenským -tak ako naposledy pred asi týždňom povedal to, čo hovoril aj v čase, keď bol ešte Orbán pri moci, – že sa totiž POSTOJE SR a UA k podstatným otázkam konfliktu na Ukrajine VÝRAZNE LÍŠIA, -čo ale neznamená, že v iných vzájomne výhodných otázkach nemožno spolupracovať. – Haló,pán Chmelár, viete čítať, viete počúvať ? -Stačí, aby ste si pozreli Ficovo vyjadrenie po poslednej schôdzke so Zelenským a hneď stíchnete. /Pravda, iba ak máte zmysel pre férplej a vaša hystéria nie je účelová…/.

Po tretie, v poslednom čase vygradovaná aféra s vyznamenaniami,

ktoré Poliaci vracajú Ukrajincom a Ukrajinci Poliakom, aféra okolo údajne náhleho výbuchu banderovských osláv na Ukrajine a reakcie Poľska na ne sa Slovenska priamo netýka. Áno NETÝKA. Slovensko od jesene 2023 teda od nástupu Fica a spol. do vlády totiž na nehorázne oslavovanie fašistických hrdinov Banderu, Šuchevyča, Meľnyka, Konovalca a pod, reagovalo a reaguje VŹDY veľmi ostro a veľmi odsudzujúco.

Fico a jeho vláda varovali EU nonstop pred tolerovaním glorifikácie ukrajinského fašizmu z čias UON či UPA. Slovensko nevynechalo jednu jedinú príležitosť, aby nekritizovalo búranie pamätníkov pripomínajúcich víťazstvo ZSSR /a teda aj USSR/ vo Veľkej vlasteneckej vojne proti Nemecku. Slovensko neustále pranierovalo a pranieruje stavbu pomníkov Banderovi, Šuchevyčovi a spol.

Tak že pán Chmelár, čo ešte malo Slovensko urobiť a neurobilo ?

Mal azda Pellegrini a Fico vyzvať Zelenského, vrátil vyznamenania, ktoré mu udelil ešte minulá pro-banderovská vláda Čaputovej,Matoviča, Hegera a Odora ? No hej, ale veď ste pán Chmelár sám upozornili na to, že to nepôjde, lebo v SR nie je zákon, ktorý by /bez rozhodnutia súdu/ takéto vyznamenania odobral. /Akýsi „vlastenci“ chcú riešiť odobratie vyznamenaní petíciou-je to hlúposť, – mali by skôr lobovať v parlamente za zákon, ktorý by to umožnil../.

Čo má teda teraz Fico a jeho vláda robiť ? Má sa zapojiť do hystérie, akú spustilo Poľsko, §len aby sme v hanbe neostali ? Má azda Fico ako malý dedinský chlapec Andrejko Danko odmietnuť Zelenským podávanú ruku ? To čo za neštátnické gesto navrhujete pán všemudrc Chmelár ? To sa kvôli Poliakom máme pustiť do búrania ekonomických, kultúrnych a humanitárnych vzťahov, ktoré sme si s Ukrajinou pracne vybudovali ? Ale, ale pán Chmelár, to nemyslíte vážne.

Na rozdiel od Poliakov máme my Slováci a súčasná Ficova vláda v otázkach fašizácie, banderizácie dnešnej Ukrajiny všetko jasné.

My sme banderizmus u Zelenského – na rozdiel od Poliakov, neobjavili pred troma týždňami. My naň upozorňujeme už od 2014 roku. Od Majdanu, milý pán Chmelár, od Majdanu. A preto, na rozdiel od vás, my čo sme v tejto veci trochu viac zorientovaní a čo sme aj pri nej racionálni a nie hysterickí, zachovávame dnes pokoj.

Riadime sa totiž nie ukrajinskými, nie poľskými ale rýdzo SLOVENSKÝMI národnoštátnymi záujmami. Hystériu, aj keď hranú, treba dať n a bok. A treba politizovať férovo a obkjektívne. Aj keď ide o Fica, ktorý Chmelára spomedzi svojich poradcov uvoľnil…

Mohlo by vás zaujímať


Podporte našu prácu

Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc.

Náš obsah nezamykáme – veríme, že pravda má byť dostupná každému. Boj o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. V čase, keď sa liberálna chobotnica snaží upevniť svoju moc, je nezávislý hlas dôležitejší než kedykoľvek predtým. Každý finančný príspevok sa ráta. Pomáha nám pokračovať v našej práci, rozširovať dosah a brániť hodnoty, na ktorých stojí slobodná spoločnosť.

Ďakujeme Vám za dôveru PODPORIŤ – TU alebo TU


Domovská stránka » Blogovisko » Názor » Chmelárova hystéria?. Aká je však PRAVDA ?

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.