M. Zoldy: V utorok som tam bol. Ani jeden z pozvaných nie je prisatý na USA, britskú, či inú, ambasádu.

M. Zoldy: V utorok som tam bol. Ani jeden z pozvaných nie je prisatý na USA, britskú, či inú, ambasádu.
Zdielajte....

M. Zoldy: V utorok som tam bol. Ani jeden z pozvaných nie je prisatý na USA, britskú, či inú, ambasádu. Nedávno som dostal pozvánku na stretnutie nezávislých médií a novinárov v Bratislave. Uskutočnilo sa v utorok 16. júna a hoci do Bratislavy cestujem v ostatných rokoch nerád, na to stretnutie som išiel lebo som politicky, názorovo a finančne ako píšuci novinár a komentátor plne nezávislý.

Na pracovné stretnutie s kolegami som odcestoval s vedomím,

že hoci názory na stav a problémy spoločnosti a médií nemusíme mať vo všetkom zhodné lebo pracujeme v odlišných podmienkach, ani jeden z pozvaných nikdy neorganizoval a nezúčastňoval sa po februári 2018, ani nikdy predtým alebo potom, na hysterických opozičných protivládnych mítingoch, podnecovaných rôznymi politickými aktivistami a časťou mimovládneho sektora s cieľom rozvrátiť slovenskú spoločnosť tak, aby moc v štáte uchopila progresivistická opozícia.

Ani jeden z pozvaných novinárov a novinárok neadoroval a nevolil liberalistku Zuzanu Čaputovú s naivným vysvetlením, že „ženy do politiky patria“. Ani jeden z pozvaných skúsených novinárov nepotreboval obdobie rokov 2020 – 2023, aby sa zorientoval, či dokonca názorovo a politicky úplne preorientoval o 180 stupňov. Ani jeden z pozvaných by nikdy nemohol spolupracovať s terajšou neoliberálnou opozíciou, ani s ďalšími extrémistickými silami, ktoré ju v tej či onej miere podporujú, a ani jeden z pozvaných nie je podporovaný americkou, britskou, či inou, ambasádou.

Navyše som mal pocit, ktorý sa mi na bratislavskom stretnutí s kolegami podľa očakávania potvrdil,

že podobným spôsobom, ak nie priam identicky, vnímame aj existujúcu asymetriu v podpore takzvanej mediálnej alternatívy zo strany vlády a jej organizácií a ministerstiev. Ak tu bola v minulosti situácia taká, že mohli štedré granty z ministerstiev čerpať plným priehrštím rôzni dubiózni politickí mimovládkari, neraz dokonca multiplicitne, prečo by sa súčasná vláda nemala konečne zaoberať aj svojím vzťahom k celému sektoru nezávislých alternatívnych médií, nielen k jeho jednej časti.

V tomto zmysle som v nedávnej minulosti absolvoval dve stretnutia aj na Úrade vlády, aby som priamo na mieste podporil alternatívne médiá a upozornil na ich prehliadanie zo strany súčasnej vládnej administratívy. V písomnej správe zo stretnutia, ktoré vypracoval poverený zodpovedný pracovník ÚV, je explicitne uvedené, že „Pán Zoldy a jeho kolegyňa sa neprišli na Úrad vlády vyplakať a nič od nikoho pre seba nepožadovali“, iba upozornili na absenciu vyváženej mediálnej politiky vlády vo vzťahu k alternatívnym médiám, ktorá môže v existujúcich napätých pomeroch v spoločnosti podkopať ich dôveru k smerovaniu vládnej politiky.

Za seba môžem povedať, že tu zďaleka nejde iba o absenciu nejakej finančnej podpory zo strany vlády,

o ktorú som nikdy nestál a nestojím, ale aj o zarážajúcu laxnosť a flagrantnú neexistenciu elementárneho morálneho rešpektu. V extrémnom, ale v daných pomeroch veľavravnom prípade, dokonca aj vtedy, ak alternatívny novinár reaguje písomne priamo do Bruselu celému vedeniu EK a EP na tendenčnú a neobjektívnu správu komisára Reyndersa, poskytne ju na podpis občanom Slovenska ako petíciu, upovedomí o tom písomne najvyšších ústavných činiteľov vrátane premiéra a Úradu vlády.

Následne sa ukáže, že ani len krajské a okresné organizácie vládnych strán nedostali o tom „zhora“ správu a čudujú sa ako puk, že sa niečo také z iniciatívy člena mediálnej alternatívy udialo. Ale to je len moja subjektívna poznámka na margo dnešnej situácie. Ak by niekto chcel ešte extrémnejší a ešte šokujúcejší príklad, odporúčam do ctenej pozornosti rozhovor dvojice historik Anton Hrnko a prekladateľ a publicista Michal Zoldy v TV OTV pod názvom „Existuje tu antislovenská skupina ľudí?“. Vskutku šokujúce, na hlbšie zamyslenie.

Svojím kolegom z bratislavského stretnutia som vyjadril podporu v nedávnom osobnom verejnom vyhlásení.

Urobil som tak aj preto, respektíve najmä preto, lebo oni majú pred sebou ešte veľký kus cesty a mnoho rokov obetavej, tvorivej, zaujímavej a invenčnej novinárskej práce na prospech spoločnosti, kým ja som pred pár dňami ohlásil blížiaci sa dlho odďaľovaný koniec svojej 36-rokov dlhej novinárskej dráhy.

Bratislavské stretnutie nezávislých médií a novinárov nebolo, na rozdiel od dezinterpretácií a hysterického kriku okolo toho, stretnutím proti niekomu, ale za niečo. Za niečo – to znamená na prvom mieste za trvalú a ničím a nikým neobmedzenú principiálnu profesionalitu, čestnosť, úprimnosť a neúplatnosť zmysluplnej a nezávislej novinárskej práce v prospech ťažko skúšanej slovenskej spoločnosti, nie propagandistickú aktivitu na jedno použitie. Na stretnutí som si nakoniec vyhradil právo reagovať osobne na nedávne vyjadrenia istej známej a preferovanej influencerky na moju adresu vo vysielaní Infovojny. K tomu sa ešte dostanem.

Michal Zoldy TG

Mohlo by vás zaujímať


Podporte našu prácu

Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc.

Náš obsah nezamykáme – veríme, že pravda má byť dostupná každému. Boj o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. V čase, keď sa liberálna chobotnica snaží upevniť svoju moc, je nezávislý hlas dôležitejší než kedykoľvek predtým. Každý finančný príspevok sa ráta. Pomáha nám pokračovať v našej práci, rozširovať dosah a brániť hodnoty, na ktorých stojí slobodná spoločnosť.

Ďakujeme Vám za dôveru PODPORIŤ – TU alebo TU


Domovská stránka » Z Domova » M. Zoldy: V utorok som tam bol. Ani jeden z pozvaných nie je prisatý na USA, britskú, či inú, ambasádu.

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.