21. júla 2024

Daniš: MATOVIČ MÁ PANICKÝ STRACH Z VOLIEB, EXTRÉMNE SA BOJÍ DŇA ZÚČTOVANIA!

Zdielajte

SLOVENSKO: Matovič má panický strach. Podľa politického komentátora Daga Daniša je neúspešná snaha predsedu OĽANO Igora Matoviča o kúpenie si voličov 500-eurovkou za účasť vo voľbách zúfalou snahou udržať sa v parlamente. Matovič by svoju prehru podľa neho nevedel zniesť politicky, ani osobnostne. A navyše sa má báť trestnoprávnych dôsledkov svojho konania počas posledných viac ako troch rokov.

„´Kúpim si vás za vaše vlastné peniaze´. Asi takto by sa dal zhrnúť nápad Matoviča na 500-eurové odmeny voličom. Jeho hra pôsobí bláznivo. V skutočnosti je však za ňou iba strach. Napokon, Matovič panický strach z volieb nijako neskrýva,“ napísal Daniš pre Štandard.

Vystresovaný Igor?

Matovič podľa skúseného novinára v súčasnosti pôsobí vystresovane a preto prišiel sám pred sebou k záveru, že odôvodniť míňanie obrovských súm zo štátneho rozpočtu tým, že hrozí, že OĽANO nebude vládnuť, mu prišlo v poriadku a nie ako učebnicový príklad volebnej korupcie. Prehre sa vraj bude chcieť vyhnúť za každú cenu.

„Aj za cenu miliardy eur. A nízkych pokusov o kupovanie hlasov, pri ktorých vyzerá ako pomätenec. Jednoducho: za jeho extrémnymi nápadmi je len extrémny strach. Strach zo dňa zúčtovania,“ pokračuje Daniš.

Matovič ako nadčlovek?

Snahy o psychologické vysvetlenie Matovičovho konania nie sú v politike ničím výnimočným. Často sa dokonca hovorí o tom, že Matovič nie je psychicky v poriadku a odborne sa má liečiť v susednom Rakúsku. Daniš naznačuje, že Matovič vidí sám seba ako nadradeného jedinca.

„Matovič je presvedčený o svojej nadživotnej veľkosti a výnimočnosti. Predstava, že vo voľbách ho vypískajú a vyletí z parlamentu, je pre neho neznesiteľná,“ konštatuje.

Hrozí mu basa?

„Ľuďom okolo Matoviča by celkom reálne hrozilo stíhanie. Pravdepodobne väzobné – keďže väzba sa za Lipšica a Matoviča začala zoširoka používať ako každodenná banalita,“ upozornil Daniš na praktiky vlády OĽANO, ktoré sa po septembri môžu veľmi rýchlo otočiť proti najnedôveryhodnejšiemu politikovi samostatnej histórie.

OĽANO síce všetky obvinenia odmieta, no jedným dychom treba dodať, že nahrávky, ktoré líder opozície Robert Fico (Smer-SD) používa na tlačových konferenciách, uznáva a používa aj Generálna prokuratúra SR. „Tajná služba a inšpekcia získali nahrávky ich rozhovorov – a iniciovali väzobné stíhanie vyšetrovateľov Čurillu a jeho kolegov z NAKA. V lete 2021 sa dokonca väzobného stíhania obával aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic,“ tvrdí Daniš. „Politické zásahy do vyšetrovania sú trestné. Bez ohľadu na to, či sa premiér Fico neprimerane zaujímal o kauzy Kisku (rok 2017),“ dodal.


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *