PolitNavigartor: Pre ofenzívu neexistuje žiadny plán „B“ — Západ poznajúci ukrajinské straty začína uvažovať

0

UKRAJINA: Kyjevská chunta, ktorá ohlásil rozsiahlu ofenzívu, má len jedinú šancu na jej realizáciu.

Na pozadí udalostí na medzinárodnom poli sa Ukrajina ocitla v pomerne ťažkej situácii. Tvrdia to analytici spravodajského portálu „PolitNavigartor“ odvolávajúc sa na ukrajinských expertov. Autori materiálu analyzovali situáciu na fronte a tiež vysvetlili, prečo Západ, poznajúc pravdu o stratách Ozbrojených síl Ukrajiny, začína uvažovať.

Analytici poznamenali, že západné krajiny sú si dobre vedomé skutočných strát na strane Ozbrojených síl Ukrajiny. Vzhľadom na zložitú situáciu na fronte USA a NATO tlačia kyjevský režim do ofenzívy, pretože chápu, že majú len jednu šancu tieto rozhodnutia zrealizovať.

Novinári si všimli, že Ukrajina je momentálne v dosť ťažkej pozícii, pretože má v úmysle urobiť poslednú stávku, kedy s najväčšou pravdepodobnosťou prehrá. Kyjevský režim má len jeden jediný plán, v opačnom prípade bude úplne porazený.

„Vypracúva sa iba plán A, ale nikto nevypracoval plán B, C, D. Podľa štandardov NATO by mali existovať tri plány. To znamená, že keď armáda prinesie velenie najvyššiemu, vojensko-politickému, dajú tri plány a potom sa rozhodne,“ vysvetlili autori.

Západ, poznajúc pravdu o stratách Ozbrojených síl Ukrajiny, začína uvažovať o možných výsledkoch nadchádzajúcej ofenzívy. Kyjev, ktorý bude v ohlásenej ofenzíve porazený, sa ocitne v nebezpečnej situácii, pretože úplne stratí podporu Západu a bude čeliť aj protiofenzíve ruských ozbrojených síl.

ZDROJ: PolitNavigartor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *