13. júna 2024

KRIZE NEKRIZE, PRASATA SE VÁLÍ U VÁLOVŮ! česká vláda a resorty si pobyt na výsluní vychutnávají plnými doušky

Zdielajte

ČESKO: Zatímco občany, daňové poplatníky současná pravicová vláda škube každým dnem stále více a více, sama si rozmaru užívá neomezeně. Inu život v zámku a podzámčí.

Protivládní demonstrace zůstávají pro většinu členů vlády spíše pobavením, a když se konečně odbory odhodlají uspořádat demonstrací před Úřadem vlády (29. března), vezme vláda do zaječích a odjede na tzv. pracovní výjezdní zasedání. Tentokrát třeba do Jeseníku.

A jaké jsou finanční náklady, spojené se zabezpečením a průběhem takového výjezdního zasedání vlády ČR v budově Městského úřadu Jeseník?

  • catering 114 965 Kč (catering pro vládu 90 000 Kč, večerní pohoštění 6475 Kč, catering pro technický personál a doprovod 18 490 Kč)
  • technické zajištění 18 879,03 Kč
  • ubytování 71 505 Kč,
  • cestovní náhrady zaměstnanců 15 197 Kč

Výše cestovních náhrad přitom není konečná, neboť dosud všichni zaměstnanci, kteří se předmětné akce účastnili, nepředložili vyúčtování cestovních náhrad. Zveřejněné údaje jsou základě obdržené odpovědi ředitelem Odboru právního a kontrolního Mgr. Jana Večeři na můj dotaz.

Další příklady jsou mediálně známé především díky Janě Bobošíkové, která (ne)pravidelně mapuje jednotlivé kauzy vládního plýtvání veřejných financí. Takže jen připomínka a odkazy na některé z nich:

Cesta na Tchaj – wan nejdražší ženy za pultem v ČR Markéty Pekarové Adamové. Strava během letu za více než 228 tisíc korun, kdy v jídelníčku nechyběl sortiment „Steak, vanilková Panna Cotta, uzená kuřecí prsa, kachní paté“. K zajištění pitného režimu to byla objednávka „288 plechovek za více než 7 tisíc, červeného vína 48 kusů za necelých 9 tisíc, 60 bílých vín za téměř 13 a půl tisíce a prosecca si rovnou stát na dlouhý let na Tchaj-wan „pro jistotu“ objednal 240 kusů za 29 tisíc. Téměř šedesát tisíc tak padlo jen na alkohol“. Více ZDE.

Dalším mediálně známým případem jsou nákupy luxusních dárkových košů na ministerstvu obrany pod vedením krvelačné lady Jany Černochové. Po pravdě řečeno, nic nového pod sluncem, jedná se pouze o pokračování setrvalého stavu na tomto ministerstvu. Více ZDE.

„Naštěstí “ vláda ví, že „záplaty“ ke kosmetickému vylepšení stále narůstajícího státního dluhu lze získat různými, pro veřejnost prezentovanými hospodárnými opatřeními. V současné době je tímto hitem prodej budov „dnes“ rušených pošt a finančních úřadů.

A o co méně se získá prodejem dle vlády nepotřebného majetku, který není ničím jiným než rozkradením, se kterým má pravice bohaté zkušenosti ze zlatých 90. let popřevratového období, o to více budou do rozpočtu „cálovat“ prostí občané. Vláda totiž myslí na své občany každý den a téměř každý den jim připraví nějaké to překvapení .

Tím zatím posledním má být zvýšení sazby DPH z 10 na 21 procent u vodného a stočného, tepla, ubytovacích a jiných služeb.

A pak nezapomínejme na kouzelného dědečka v podobě Evropské unie! Vláda ČR zadluží občany tohoto státu půjčkou od EU ve výši 2,9 až 11 miliard eur, v přepočtu od 69 do 265 miliard korun, které mají pomoci ČR k odstřižení od Putinových paliv. Vážení občané, naše pomoc Ukrajině není zadarmo! Vždyť když se umí uskromnit členové vlády jejichž měsíční odměna je cca 4x vyšší než průměrný plat našeho občana , pak to zvládnou i sociálně slabší skupiny daňových poplatníků, jejichž příjem je v porovnání se sousedním Německem několikanásobně nižší.

Jak říká signalista Petr Fiala, krizi jsme zvládli díky našim občanům a navíc již nejsme zranitelní a vydiratelní Ruskem ! Uvidíme, jak to bude s onou zranitelností a vydiratelností v dalším období vůči našemu státu ze strany USA i se zatím setrvalým klidem našich občanů. Zatím stále nejsou zapojení do konfliktu mezi RF a USA na Ukrajině. Možná by mohli ale zbystřit. Jak oznámila armáda, v květnu proběhne mobilizační cvičení odvodního řízení. Zatímco ministerstvo obrany se po zveřejnění zprávy snaží občany zklidnit prohlášením, že podobná školení se provádí každoročně, šéf lékařské komory o takových cvičeních neví nic ! Na závěr snad jen stále více diskutovaná otázka ? Není čas na vystoupení ČR z NATO a EÚ, díky kterým klesáme stále hlouběji ke dnu ?

ZDROJ

Chcem prispieť na chod stránky Jednotné nezávislé Slovensko

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *