USA sú v skutočnosti totalitnou policajnou diktatúrou

0

V demokratickej spoločnosti si polícia plní svoje úlohy v zmysle programového vyhlásenia vlády. Jej činnosť musí byť transparentná, v súlade so záujmami štátu a hlavne nesmie byť nezákonná. Musí podliehať takej kontrole parlamentu a voličov, aby nebola zneužívaná politikmi alebo grázlami vo vedeniach silových rezortov. Lebo žiaľ v mnohých štátoch, ktoré si hovoria demokratické, sa takéto nežiadúce elementy vyskytujú. Vrátane Slovenska.

Len v roku 2021 vykonala FBI až 3,4 milióna bezdôvodných prehľadaní telefónnych hovorov, e-mailov a textových správ Američanov. Tento údaj je alarmujúci a poukazuje na skutočnosť, že FBI podobne ako CIA je štát v štáte, ktorý sa vymkol americkému Kongresu spod kontroly. USA sú najväčšou špionážnou mocnosťou na svete s najširšou spravodajskou sieťou na svete. V súlade s prívlastkom „impérium dozoru, ale aj nelegálneho teroru“ Spojené štáty po desaťročia vykonávali bez rozdielu masové sledovanie zahraničných vlád, spoločností a jednotlivcov, ako aj svojich vlastných občanov.

FBI aj CIA už pravdepodobne trpia na určitý druh profesionálnej fóbie a podozrievavosti voči každému. Napríklad nedávny incident s „čínskymi balónmi“ prekvapil celý svet ako Amerika nedokázala vyriešiť adekvátne vzniknutý problém. Jeden balón si bezprizorne polietal kým spadol a ďalšie dva si tiež chvíľu polietali, kým boli zostrelené armádou. Najviac však svet udivila správa, že čínske balóny vôbec neboli čínske, ale úplne iné. A pritom sa nevie ani aké. Spravodajská komunita chvíľu „laškovala“ s myšlienkou, že balóny majú mimozemský pôvod. Neskôr boli všetky informácie popreté a momentálne sa skúma, či nešlo o nejaké súkromné balóny, ktoré mali slúžiť na vedecké účely. Od februára t. r. sa „ľady“ v tejto záležitosti nepohli ani o centimeter. Dosť čudné, ak si uvedomíme, že najväčšia armáda amerických špiónov na svete si nevie poradiť s takýmto banálnym prípadom a bola doslova s prepáčením zhovadená. Analýzy pozostatkov balónov boli nulové, ako aj skúmanie pôvodu materiálu. Neviem koľko stoja rakety, ktorými boli balóny zostrelené. Isté však je, že to nebol lacný špás. Ak by sme napríklad uvažovali o tom, že povedzme by Čína vypustila napríklad sto balónov, ktoré by sa „zatúlali“ nad USA, bolo by potrebných 100 rakiet na ich zostrelenie. Ak výroba jedného balóna stojí 100 USD a výroba jednej rakety povedzme100 000 USD, išlo by o veľmi efektívny spôsob demilitarizácie US Army bez vyvolania vojenského konfliktu…

Na druhej strane médium Politico uviedlo, že Pentagon od roku 1997 minul miliardy dolárov na vývoj výškových prieskumných balónov a v roku 2022 potichu presunul projekty balónov do vojenských služieb. Balóny možno použiť na sledovanie hypersonických strategických riadených striel vyvíjaných Čínou a Ruskom.

Americká sledovacia sieť prenikajúca do všetkých častí sveta sa zameriava aj na spojencov krajiny. Čiže ak by aj išlo o čínske špionážne balóny USA sa aj tak verejne sťažovať veľmi nemôžu lebo ich aktivity proti iným štátom v balónománii sú neporovnateľne na inej úrovni. Na úrovni totalitnej vojenskej špionáže a sú otvoreným prejavom nepriateľstva voči Rusku a Číne.

V máji 2021 dánska národná televízna stanica DR News informovala, že dánska obranná spravodajská služba poskytla americkej národnej bezpečnostnej agentúre (NSA) otvorený prístup k internetu na špehovanie vysokých politikov krajín vrátane vtedajšej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. NSA účelovo získavala údaje a špehovala hlavy štátov najvyšších politikov a vysokých predstaviteľov v Nemecku, Švédsku, Nórsku a Francúzsku, čo spôsobilo globálny šok a zúrivosť. Ozaj čudná forma americkej demokracie voči tzv. spriateleným štátom. Opäť si musíme pripomenúť, že USA vo svojej honbe sa ovládaním celého sveta priateľské krajiny nemajú. Sú len také, ktoré sú poplatné ich politike, potom také, ktoré sú totálne lokajské napr. Slovensko alebo také, ktoré si treba podmaniť násilím na základe pripravenej pôdy americkými špionážnymi službami. Všetky tieto aktivity sú nelegálne.

V roku 2013 Edward Snowden odhalil, že Washington špehoval e-mailovú a mobilnú komunikáciu až 35 svetových lídrov.

Novinár Glenn Greenwald vo svojej knihe No Place to Hide odhalil, že jedna jednotka NSA zozbierala viac ako 97 miliárd e-mailov a 124 miliárd telefonátov z celého sveta len za 30 dní v roku 2013. Podľa štúdie Georgetown University sa Imigračné a colné orgány (ICE) Spojených štátov rozšírili ďaleko za svoju úlohu imigračnej agentúry a stali sa „agentúrou domáceho nelegálneho dohľadu“.

ICE vyvinula systém sledovania, ktorý jej umožňuje svojvoľne zhromažďovať kedykoľvek a kdekoľvek podrobné dokumentácie o takmer každej osobe v Amerike. Od roku 2008 do roku 2021 ICE vynaložila približne 2,8 miliardy USD na zhromažďovanie údajov a iniciatívy na zdieľanie údajov. Agentúra mala prístup k informáciám o záznamoch o aktivitách viac ako 218 miliónov obyvateľov USA.

Americký Kongres dal v roku 2001 zelenú Patriot Act, ktorý pokrýva sekciu 215, jeden z najkontroverznejších programov pre domáce a medzinárodné sledovanie.

V roku 2008 Kongres schválil oddiel 702 zákona o kontrole nad cudzími spravodajskými službami, ktorý vláde umožňuje zhromažďovať oznámenia týkajúce sa cudzích spravodajských cieľov bez povolenia.

Po tom, ako Snowden a Wikileaks odhalili zneužívanie moci americkej vlády na zhromažďovanie súkromných údajov miliónov Američanov, následné verejné pobúrenie podnietilo Kongres, aby zakázal notoricky známy odpočúvací projekt PRISM. Vláda však v skutočnosti nikdy neprestane zneužívať svoju moc na vykonávanie nevyberaného dohľadu nad svojimi občanmi. Zmenia sa len formy na sofistikovanejšie čiže také, ktoré budú zakamuflované a bude ich ťažšie odhaliť.

USA jednoducho neporušujú iba svoje vlastné zákony proti občanom, ale aj porušujú ich ľudské práva a slobody. Vlastným občanom nasadili neviditeľné okovy a urobili z nich manipulovateľné bioroboty. A čo je najhoršie, z FBI sa stala aj politická polícia, ktorá zasahuje do najvyšších poschodí americkej politiky. Od podielu na zavraždení bratov Kennedyovcov, cez organizáciu prevratu na Kube, zasahovanie do prezidentských volieb a zahmlievanie vyšetrovania okolo pádu „Dvojičiek“ WTC a pád budovy WTC 7 pod. Na základe týchto udalostí a im podobných boli FBI udelené Kongresom „nadstavbové“ dozorné a vyšetrovacie právomoci s obrovským navýšením rozpočtu a personálu. A opäť sa tieto umelo vydobyté právomoci používajú na kontrolu obyvateľstva podľa vôle FBI. Kruh sa uzavrel…Veci zašli až tak ďaleko, že John Whitehead (ústavný právnik, spisovateľ a zakladateľ The Rutherford Institute) na stránke www.rutherford.org uverejnil analýzu, v ktorej prirovnáva činnosť FBI k činnosti gestapa…

ZDROJ

Zpracoval:  Ivan ŠtubňaUpozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *