23. apríla 2024

Luboš Blaha: ODHALENÁ AMERICKÁ AGENTKA SLÚŽIACA SOROSOVI STRATILA AKÉKOĽVEK ZÁBRANY! Čaputovej vláda priklepla Sorosovej nadácii takmer 22 miliónov eur!

0

SLOVENSKO: Dnes bola v Centrálnom registri zmlúv zverejnená Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku adresovaného Nadácii otvorenej spoločnosti (NOS-OSF) amerického miliardára Georgea Sorosa zo strany Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Takzvaná úradnícka vláda, na ktorej čele je Čaputovej premiér Ľudovít Ódor bola vymenovaná len pred tromi týždňami (15.mája 2023) a už úraduje na plné obrátky. V tejto vláde ,,odborníkov“ a ,,nepolitikov“ je aj členka KDH ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR Soňa Gaborčáková.

Dnes bola zverejnená v Centrálnom registri zmlúv Zmluva o poskytnutí nenavrátneho finančného príspevku, kde poskytovateľom Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky (MPSVaR SR). Kde je konajúcou osobou práve spomínaná Gaborčáková s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava/Open Society Foundation, kde je konajúcim Fedor Blaščák.

Tento nenávratný finančný príspevok, ktorý zaplatí každý Slovák je v neuveriteľnej hodnote sume 21 706 898, 89 eur.

Za tri od roku 2020 sú Slováci finančne na kolenách, na slovenských cestách vidíme luxusné autá s ukrajinskými evidenčnými číslami a táto zmluva je doslova výsmechom občanom Slovenskej republiky, ktorí si platia dane.

Táto zmluva má predmet: Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácií na území SR

Zmluvu si medzi ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny a Sorosovou Nadáciou otvorenej spoločnosti si môžete prečítať na tomto odkaz:

https://www.crz.gov.sk/zmluva/7942931

KDH dokazuje, že ma k liberálom a Sorosovi bližšie ako by zdalo. Reči o tom, že Soros s touto nadáciou nemá nič spoločné vyvracajú aj tvrdenia na webe spomínanej nadácie, ktorá sa hrdí tým, že jej zakladateľom je George Soros.

Nadácia otvorenej spoločnosti:

História Nadácia vznikla v novembri 1992 ako nezávislý grantovo-operačný slovenský právny subjekt z prostriedkov Open Society Institute so sídlom v New Yorku. Finančné prostriedky boli určené na granty pre vznikajúce slovenské mimovládne organizácie a vlastné nadačné programy. Stala sa súčasťou rodiny nadácií známych ako Open Society Foundations, pôsobiacich vo viac ako 70 krajinách na celom svete. Ich zakladateľom je filantrop a finančník George Soros, ktorému patrí osobité miesto v demokratickej transformácii a modernizácii krajín strednej a východnej Európy.

Klamstvo, ktoré sa stalo na voličovi, ktorý vyznáva konzervatívne hodnoty, dokázala Gáborčáková v plnej kráse tým, že nadácia sa netají vyznávaním liberálnej demokracie.

Nadácia otvorenej spoločnosti už v roku 2016 ospevovala Zuzanu Čaputovú, o ktorej nikto dovtedy nemal ani šajnu. Bola len lokálnou aktivistkou, ktorá sa angažovala v tzv. kauze Pezinská skládka. Kde síce nevyriešila dokopy nič, ale natíska sa otázka, bola už vtedy pripravovaná donormi zahraničných mimovládok, ktoré robia na Slovensku politickú činnosť a snažia sa ovplyvňovať verejnú mienku.

Ako je všeobecne známe, že Majerského KDH by po prípadnom vstupe do parlamentu nemalo problém vstúpiť do koalície so Šimečkovým Progresívnym Slovenskom alebo s Hlasom Petra Pellegriniho.

Preto pri predčasných parlamentných voľbách, ktoré sa uskutočnia 30. septembra 2023 hodením hlasu pre vyššie spomenuté strany volíme aj Sorosovké mimovládky, ktoré dotuje každý Slovák.

A na záver:

MINISTERKA PRÁCE SOCIÁLNYCH VECÍ A RODINY SOŇA GÁBORČÁKOVÁ A ZÁSTUPCA NADÁCIE OTVORENEJ SPOLOČNOSTI, KTORÍ PODPÍSALI ZMLUVU NA NENÁVRATNÝ FINANČNÝ PRÍSPEVOK VYŠE 21 MILIÓV FEDOR BLAŠČÁK POCHÁDZAJÚ Z JEDNÉHO MESTA – STARÁ ĽUBOVŇA!

To je také transparentné, ktoré určite nevyvolá žiadne pochybnosti, však pani Čaputová…

Blaha: Dve najväčšie priority Zuzany Čaputovej – Soros a Ukrajinci

Slováci ako vždy nedostanú nič. Milióny tu lietajú pre americké liberálne mimovládky a vláda Slovákom nepomôže ani so zdražovaním, ani s hypotékami, s ničím, reaguje vo svojom príspevku na Telegrame podpredseda SMeru-SD Ľuboš Blaha:

1. Sorosova nadácia dostala od Čaputovej vlády 21 miliónov eur na pomoc Ukrajincom s integráciou do slovenskej spoločnosti.

2. Zmluvu uzavrela ministerka práce Gáborčáková zo Starej Ľubovne so šéfom Nadácie otvorenej spoločnosti Fedorom Blaščákom zo Starej Ľubovne. Jedna veľká šťastná rodinka

3. Len pripomínam, že Zuzana Čaputová v minulosti pracovala pre mimovládku Via Iuris, ktorá od Sorosovej nadácie dostala za 16 rokov, čo tam Čaputová pracovala, vyše milióna eur.

4. A potom, keď tá istá Zuzana Čaputová vymenovala svoju „úradnícku“ vládu, zhodou okolností vymenovala za jej predsedu zamestnanca Sorosovej univerzity Ľudovíta Ódora.

5. A jedna z prvých vecí, o ktorých vláda rozhodla, je to, že pridelila 21 miliónov Sorosovej nadácii. Aby pomáhala Ukrajincom, lebo to sú zjavne dve najväčšie priority Zuzany Čaputovej – Soros a Ukrajinci.

6. Trochu konflikt záujmov, či? Vlčan je v porovnaní so slovenskými Progresívcami úplný amatér

7. Mimochodom, Slováci ako vždy nedostanú nič. Milióny tu lietajú pre americké liberálne mimovládky a vláda Slovákom nepomôže ani so zdražovaním, ani s hypotékami, s ničím. Bravó!

8. Poviem to úplne bez emócií a akýchkoľvek invektív – toto, čo spáchala Čaputovej vláda ju pľuvanec do tváre celého Slovenska.

9. Je to zjavný konflikt záujmov. A jasný dôkaz toho, komu Čaputová slúži.

10. Zase sa ukázalo, že sme mali pravdu, keď sme hovorili o prepojení Čaputovej vlády a Sorosovej nadácie.

11. Ak sa nabudúce bude prezidentka Čaputová zase rozčuľovať, že o nej hovoríme ako o Sorosovej bábke, tak jej pripomenieme 21 miliónov dôvodov, prečo to o nej tvrdíme…

12. Madam, je čas odstúpiť. Toto už je naozaj cez všetky čiary! Celá tá vaša vláda musí ísť okamžite dole!

P.S. V zmluve sa priamo uvádza suma 13 miliónov eur. V Centrálnom registri zmlúv svieti suma 21 miliónov. Šialené peniaze. Doslova – šialené.

Poslanec Tomáš Taraba pochopil, prečo ide KDH po ruke progresívcom a ich agende

Viac vo videu:

Uhrík: Peniaze pôjdu na Ukrajinských imigantov

„Čaputovej vláda posiela 21 miliónov eur Sorošovej Nadácii otvorenej spoločnosti na starostlivosť o Ukrajincov. Hlavne, že na Slovensku sa rušia lekárske pohotovosti, lebo na ne vraj nie sú peniaze,“ uviedol predseda hnutia Republika a europoslanec Milan Uhrík.

Viac vo videu:

Soros priznal, že Čaputovú financoval

Americký miliardár George Soros  v roku 2019 verejne priznal, že súčasnú prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá pred tým pôsobila v mimovládnej organizácii Via Iuris prepojenej na jeho Nadáciu otvorenej spoločnosti financoval. Prezidentka sa však zo všetkých síl snaží dištancovať od jeho osoby a odmieta spájať svoje meno s ním. Tvrdí, že všetko sú to konšpirácie a hoaxy.

Čaputová krátky čas pred oznámením svojej kandidatúry na post prezidenta pôsobila na predsedníckom poste v strane Progresívne Slovensko. Jej súčasným predsedom je europoslanec Michal Šimečka (nar. 1984).

Otec predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečka, publicista Martin M. Šimečka v novembri roku 2017 počas verejnej diskusie pod názvom „Otvorene o extrémizme“ priznal, že Soros pomáhal pred 30 rokmi odstrániť vládu Vladimíra Mečiara. Amerického miliardára a finančného špekulanta označil pri tejto príležitosti za svojho priateľa.

Sorosovo priznanie o podpore Čaputovej bolo zverejnené na stránkach britského denníka The Guardian začiatkom novembra roku 2019.

Jeho Alexander Soros junior (nar. 1985) pricestoval minulý týždeň na Slovensko. Dôvodom okrem stretnutí s viacerými poslušnými politikmi bola aj medzinárodná konferencia GLOBSEC. Mladý Soros sa mal okrem účasti na Globsecu v pláne stretnutnúť aj s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, premiérom Ľudovítom Ódorom a bratislavským primátorom Matúšom Vallom.

ZDROJ:  veci-verejne.sk / Telegram Ľuboš Blaha / YouTube Milan Uhrík / InfoVojnaUpozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *