Video – Tibor Gašpar o šarádach na polícii a ÚIS: IGOR MIKULEC, ROMAN MATOVIČ A ZAMETAČ HAMRAN

0

Tibor Gašpar-Čo čaká Zuriana na čele policajnej inšpekcie? Potrebujeme opraviť právny štát.

Tibor Gašpar o šarádach na polícii a ÚIS:
IGOR MIKULEC, ROMAN MATOVIČ A ZAMETAČ HAMRAN

Igor Matovič a Roman Mikulec sú zjavne v panike. Blíži sa totiž doba, kedy sa celé Slovensko dozvie o ich zločinoch a zlodejstvách, ktoré tu napáchali za posledné tri roky.

Zrejme však nečakali, že to bude tak skoro. Situácia musí byť extrémne vážna, keď sa do ich kritiky pustil, už aj Čaputovej minister Ivan Šimko. Ten ich počínanie označil za nezákonné, čím spustil sériu ich hysterických tlačoviek.

K OĽANO tandemu Matoviča a Mikulca, na zapískanie priskočil ich hlavný zametač, policajný prezident Štefan Hamran. Je už zvykom, že sa bez akejkoľvek právomoci verejne vyjadruje k činnosti Generálnej prokuratúry a jej čelným predstaviteľom, útočí na opozičné politické strany, a snaží sa zneužívať políciu v politickom boji.

Najnovšie si urobil opäť politickú tlačovku, a zaútočil na vlastného ministra. Pôsobilo priam komicky, keď sa začal vyhrážať ministrovi Šimkovi, že keď ho nenechá upratovať po Matovičovi a Mikulcovi, tak odstúpi.

Dôkazy o praktikách „Čurillovcov“ a ich pánov sú zverstvom, ktoré nemá v právnom štáte miesto. Je tragické, keď sa ľudia ako Matovič, Mikulec, či Hamran, vôbec vyjadrujú k témam ako „rozviazané ruky“ polície.

Z toho čo sa zatiaľ dostalo na verejnosť, spomeniem napríklad Mikulcove SMS správy nebohému generálovi Lučanskému, ktorého nútil, aby ho informoval o živých trestných konaniach, či zvukové nahrávky „Čurillovcov“ z ich kancelárii, kde sa bavia o tom ako chodia koordinovať svoju nezákonnú činnosť s Mikulcom, alebo o tom ako k nemu chodia podávať podrobné správy z trestných konaní, Lipšicovi prokurátori z ÚŠP.

Minister Šimko povedal o nezákonných praktikách pravdu, tá sa však v progresívnom svete nenosí, a preto si myslím, že prezidentka Čaputová, ktorá tu tieto zverstvá kryla doposiaľ, Šimkovi rýchlo vysvetlí, ako má túto tému komunikovať na verejnosti. Veď sa predsa musí poďakovať Hamranovi za to, že na jej kritikov posiela pravidelne kukláčov.

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *