Ladislav Kamenický: AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL EÚ JE V SMRTEĽNOM OBJATÍ ČÍNY!

0
AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL EÚ JE V SMRTEĽNOM OBJATÍ ČÍNY!

AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL EÚ JE V SMRTEĽNOM OBJATÍ ČÍNY!

Vraciam sa k tomu o čom som už nedávno písal. Nosným priemyselným odvetvím, ktoré významne drží slovenskú ekonomiku, je výroba automobilov. Žiaľ musím konštatovať, že nielen výroba áut na Slovensku, ale v celej EÚ, je v smrteľnom ohrození zo strany Číny. Ak celá EÚ nezmení svoj postoj a stratégiu, tak tento súboj s obrovským nástupom Číny prehrá.

Ak sa pýtate prečo, tak tu je odpoveď:

1️⃣ EÚ sa postupne úplne zbavuje spaľovacích motorov, v ktorých výrobe dosiahla technologickú svetovú špičku. Čína vo výrobe spaľovacích motorov pokračuje a postupne obsadí aj tento segment. Číňania sa tešia a ťukajú si na čelo, prečo si EÚ strieľa do oboch kolien!

2️⃣ EÚ chce prejsť na elektromobilitu, kde má Čína desaťročný technologický náskok, pričom dokáže vyrobiť elektromobil o 40% lacnejšie ako EÚ. Ako sa ukázalo, Nemecko dnes bez štátnych dotácií nedokáže predávať svoje elektromobily, a to najmä kvôli ich vysokej cene.

3️⃣ Dominancia Číny v elektromobilite sa ukázala na mníchovskom autosalóne IAA Mobility, kde drvivá väčšina vystavovaných elektromobilov bolo práve z Číny, pričom ich kvalita bola prekvapivo vysoká! Nemci zostali priam v šoku.

4️⃣ V Číne sú už dnes elektromobily výrazne lacnejšie, ako autá so spaľovacími motormi a v EÚ je to presne naopak!

5️⃣ Čína dominantne ovláda celosvetový trh so surovinami a kovmi, ktoré sú potrebné na výrobu autobatéríí. Ak niekto neobjaví nový revolučný typ batérií, ktorý bude z pohľadu výroby dostupnejší a cenovo efektívnejší, tak sa to tak skoro nezmení.

Ukazuje sa, že EÚ sa vďaka svojim zlým rozhodnutiam postupne dostáva vo výrobe automobilov na druhú koľaj a postupne sa stáva nekonkurencieschopnou oproti Číne.

Je to najmä vďaka:

◼️nepremyslenej politike Green deal
◼️unáhlenému odstaveniu spaľovacích motorov
◼️odstavovaniu jadrovej energetiky v Nemecku
◼️drahým energiám ako dôsledku nepremyslených sankcií, ktoré oveľa viac uškodili EÚ, ako Rusku, proti ktorému boli namierené

Takže páni v EÚ „Budíček“ Ak sa skoro nezobudíte, tak už ani nemusíte vstávať z postele.

Vlak sa nám už nenávratne stratí v diaľke a nikdy ho nedobehneme!

Ladislav Kamenický

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *