Globsec a ďalsie globalistické mimovládne organizácie, organizujú bezplatný zvoz študentov na voľby vlakmi z Čiech

0
Globsec a ďalsie globalistické mimovládne organizácie, organizujú bezplatný zvoz študentov na voľby vlakmi z Čiech

Globsec a ďalsie globalistické mimovládne organizácie, organizujú bezplatný zvoz študentov na voľby vlakmi z Čiech


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


SLOVENSKO: Nie je to zasahovanie do volieb? Mimoriadne vlaky dovezú zadarmo na voľby stovky Slovákov z Čiech. Akciu zorganizovali mimovládne organizácie, medzi nimi aj známy GLOBSEC. Informuje ČTK, informáciu priniesla aj Pravda.

„Dva mimoriadne vlaky v piatok zadarmo dovezú občanov Slovenska z Českej republiky do vlasti, aby sa mohli o deň neskôr zúčastniť predčasných parlamentných volieb,“ informuje denník Pravda. „Jedna zo súprav vyrazí z Prahy, ďalšia z Brna, obe skončia v Bratislave. Záujem o prepravu takzvanými volebnými vlakmi prejavilo viac ako tisíc ľudí,“ píše sa v článku ďalej.

Dopravu zorganizovali mimovládne organizácie, ktoré tak chcú podporiť účasť hlavne mladých ľudí na voľbách. Uviedla to pre agentúru ČTK Henrieta Kunová, predstaviteľka mimovládnej organizácie Globsec. Ten pripravil projekt spolu s ďalšími tromi subjektmi.

V stanovisku Kunová uviedla, že dôvodom je, aby pomohli slovenským študentom, ktorí v lete nemajú v ČR stálu adresu, kam si mohli nechať doručiť obálky na voľby poštou. Záujemcovia o hlasovanie poštou z cudziny sa museli registrovať najneskôr v prvej polovici augusta. To mnohí študenti neurobili. Slovensko zároveň neumožňuje svojim občanom hlasovať na ambasádach v zahraničí. Mimovládne organizácie preto berú veci do vlastných rúk.

Kunová sa v stanovisku tvári, že ide len o nevinnú aktivitu smerovanú na študentov, len preto, že je pre niektorých z nich finančne náročné cestovať len kvôli voľbám tam a späť. „Kampaň sme smerovali najmä na mladých ľudí, pre ktorých je zaplatenie vlaku finančne náročnejšie. Nechceli sme však obmedziť vlak len na študentov,“ napísala Kunová. Vlak teda môžu využiť aj iní. Organizátori akcie si vlaky, každý s kapacitou 700 cestujúcich, objednali u slovenského národného železničného dopravcu ZSSK, informuje Pravda. Náklady na mimoriadnu dopravu zaplatia mimovládne organizácie. Výšku sumy neuvideli.

▫️Záujem o prepravu takzvanými volebnými vlakmi prejavilo viac ako 1000 ľudí.

▫️Dopravu zorganizovali mimovládne organizácie (Globsec, Mladí proti fašizmu, Sebavedomé Slovensko), ktoré tak chcú podporiť účasť hlavne mladých ľudí na voľbách.

Budete ovplyvňovať voľby?
Nie, počas kampane nebudeme nikomu hovoriť, koho má voliť a kampaň je určená voličom všetkých politických strán. Propagácia politických strán v rámci kampane ako aj v samotnom vlaku je prísne zakázaná.

Skladajú sa na túto akciu daňoví poplatníci?
Nie, náklady, ktoré s týmto vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko vznikli v plnej miere hradia naše organizácie.

NÁ HO DI ČKY …

https://www.ta3.com/clanok/903467/clanok

https://volebnyvlak.sk/

https://www.facebook.com/nestratsvojhlas

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=847291843434957&id=100044624460368&sfnsn=mo

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=845023966995078&id=100044624460368&sfnsn=mo

ZDROJ: ČTK/Ereport/Pravda/FB/JNS


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *